Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hosszú hétvége Londonban. (3...

Hosszú hétvége Londonban. (3 nap) Milyen fő nevezetességeket "kötelező" megnézni ott tartózkodásunk alatt?

Figyelt kérdés
Illetve a "Travel Card" milyen tömegközlekedési szolgáltatókra vehető igénybe, valamint biztosít-e további egyéb kezdeményeket? Hol lehet a kártyát megváltani illetve bankkártyás fizetésre van e mód?

2014. okt. 5. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Stonhenge
2014. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Kinek mit. Szerintem:

London Tower

London Eye

Buckingham-palota

London Dungeon

Madame Tussauds London

Wetminster-palota

Londoni Természettudományi múzeum

Szent-Pál Székesegyház

Tate Modern

2014. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Travel card-ot bármelyik metróállomáson tudsz venni. Metróra, buszra, overgroundra érvényes. Semmilyen kedvezményre nem jogosít. Bankkártyával természetesen lehet fizetni.
2014. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Először a Travelcardról: jó a metróra, DLR-re, Overgroundra, vonatra (adott zónán belül), buszra, Emirates Airline-ra (adott zónán belül). Külön kedvezményre a Travelcard nem jogosít. Ha viszont van pl. érvényes retúr vonatjegyed, akkor azért tudsz érvényesíteni 2 jegyet 1 áráért kedvezményt sok helyen, abban az esetben, ha szerzel vouchert valamelyik állomáson vagy letöltöd magadnak a netről.


3 nap nagyon kevés, sok minden nem fér bele. Amiket érdemes lehet megnézni belülről is: St Paul's, Science Museum, Natural History Museum, Sherlock Holmes Museum (ha valaki szereti), esetleg British Museum (bár ehhez 3 nap is kevés lenne, célirányosan viszont érdekes lehet betérni), National Gallery, Hadtörténeti Múzeum, Westminster Abbey, Szent Margit Templom, Tate Modern, HMS Belfast, Kew Gardens, obszervatórium (Greenwich)...


'Kívülről' nyilván Tower, Tower Bridge és a többi híd, Big Ben, Parlament, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Buckingham Palace, a parkok, Golden Hinde, Cutty Sark, Globe Színház, Covent Garden, Chinatown, Leicester Square, London Eye, Shard, Canary Wharf...


Londonban sok múzeum ingyenes, a fizetősek pedig nagyon széles skálán mozognak. Vannak olcsóbbak és vannak piszkosul drágák. Speciel én ezért is nem javaslom pl. a Madame Tussaud's-t vagy a London Eye-t... Ha az ember befizet a Szent Pálra, akkor a kupolából is kiváló a panoráma... Sőt. Már egy élmény lehet az Emirates is (ha legalább 3-as zónás a jegyünk), ami ugyebár egy libegő a Temze felett... :) A Tower is túl van értékelve szerintem. Jártam már benne, de csak sokadjára. Érdekes, de vannak szerintem érdekesebb és jobb dolgok is első alkalomra...

2014. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 9. 02:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Egy rém rendes család vonatkozó részeit, asszem 5. évad vége :D
2014. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!