Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen ország Ausztria?

Milyen ország Ausztria?

Figyelt kérdés
Milyen az ottani mentalitás, mennyiben tér el a magyartól? Kedvesek az emberek? Oktatás, egészségügy? Mennyivel másabb ott lenni, mint itthon?

2014. aug. 1. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Sokkal jobb. Nincs meg az a szokás, hogy keserítsük meg a szomszéd életét, Ausztria egy élhetö hely. Mo. nem. /született soproni vagyok/
2014. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon más, annyira, hogy érezhető is.


Az emberek mentalitásában látok hatalmas különbséget. Alapvetően előzékenyek, főleg akkor, ha ők szolgáltatnak feléd. Mindenkiben sokkal több alkalmazkodóképesség van. Például nagyon kevés a hangoskodó ember, mindenki olyan hangerővel igyekszik beszélni, hogy az hallja csak meg, akire tartozik. Még akkor is, ha mobilt használ. Például metrózás közben tudok gondolkodni, mert nem valakinek a zárójelentését vagy a tegnap estéjét kell hallgatnom.


Mindenki udvariasan átvált angolra, amikor angolul szólalok meg.

A boltban minden alkalmazott előre köszön és mindenki kedvesen segít.

Olyan, mintha emberek között élnél, nem egy putriban. Szerintem valami ilyesmi a különbség Magyarország és Ausztria között. Annyit viszont tudni kell, hogy amikor alkalmazott vagy, akkor neked is így kell viselkednek az ügyfelekkel és a munkatársaiddal. Van olyan magyar, akinek ez teljesen természetes, ott nincs gond, de láttam olyat, akit azért küldtek el, mert nem tudott megfelelően viselkedni. Például amikor ügyfeleztem, a kolléganőm azt mondta az ügyfélnek, hogy "maga csak ne gondoljon semmire" - a kolléganőm 15 percen belül már a főnökünk irodájában ült és kereshetett másik munkát. Úgyhogy ezek a "szokások" olyanok, hogy elvárják, ha ott élsz.


Valahogy minden működik és minden ésszerűen működik. Nincsenek bosszantó apróságok. Engem inkább az bosszantott, hogy Magyarországon miért nem lehet megtenni ugyanezeket. Sokszor egész apró dolgokról van szó.


Sötétedés után, egészen hajnalig nyugodtan lehet sétálni, annyira jó a közbiztonság. A rendőrök nagyon udvariasak, nem érzed, hogy ellened lennének. Amikor este 22,40-kor megkérdeztem, hogy merre van egy megadott cím, még el is kísértek, mert csak 2 sarokra volt.


Ami nagyon tetszik, hogy nagyon sokszor vannak kedvezmények, amiről nem tudok. Szinte mindig rákérdeznek, nehogy a magasabb árat fizessem ki.


Az iskolákat nem ismerem belülről, így arról nem tudok írni.


Az orvossal sajnos volt tapasztalatom. Hálapénz nincs, nagyon udvariasak voltak és az volt a céljuk, hogy meggyógyuljak. Nekem szerencsém volt, mert volt ilyen orvoshoz szerencsém Magyarországon is, de mintha ez ott általános lenne.


Múlt nyáron elmentem egy gazdaságba dolgozni, mert nagyon szeretem az állatokat. Almaízű almát, szilvaízű szilvát ettem és olyan gazdálkodási kultúrát láttam, amit Magyarországon talán sehol. Olyan pedáns tisztaság és rendezettség volt, hogy csak lestem. Voltaképpen hobbinapszámos lettem. Arra az időre a gazda adott lakhatást, de olyat, ami nálunk felért volna egy nyaralóval. Minden normális, használható volt és még fizetést is kaptam (napi 150 eurot kaptunk ketten + a szállást és minden este áthívtak az ő házukhoz vacsorázni, csak barátkozásból).


Úgyhogy a szememben Ausztria az egyik legélhetőbb országok egyike. Talán Svédország volt hasonló, de ott csak 1,5 évet éltem.

2014. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Biztos,hogy jobb ott élni de nem úgy, mint bevándorlónak. Én voltam kint Tirolban melózni, és az a megaláztatás ami ott fogadott azt nem kívánom senkinek. Az ország gazdag viszont az emberek nem azok, van szociális hálló, így ha a szüleid netalántán meghalnának akkor az állam támogat, beszélgettem egy sráccal mondta, hogy neki meghaltak a szülei és kap 1600 Eurót havonta az államtól élete végéig, viszont az a pénz kb annyira elég ott,hogy nem döglesz éhen, nagyon sok pénz elmegy a lakás bérlésre+ a rezsire.
2014. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

"meghaltak a szülei és kap 1600 Eurót havonta az államtól élete végéig"


Ugye ezt azért ezt te sem hiszed el, hogy akiknek meghalnak a szüleik

-és ez sajnos mindenkivel megtörténik-,

az onnantól fogva kap havi félmillió Ft-nak megfelelő Eurót élete végéig !!!

2014. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"

Ugye ezt azért ezt te sem hiszed el, hogy akiknek meghalnak a szüleik

-és ez sajnos mindenkivel megtörténik-,

az onnantól fogva kap havi félmillió Ft-nak megfelelő Eurót élete végéig !!!"


Lehet ez neked hihetetlennek tűnik, mert itthon hozzászoktál a szarhoz, de ez így van Ausztriában, láttam hol él a srác egy lyukban és az a social hilfe amit az államtól kap az semmire nem elég, nem sok az az 1600 euró ott mindenki bérel egy lyukat, és az nagyon drága, + mellette az élet, mondta is,hogy be van jelentve a munkaügyi be de nem éri meg neki elfogadnia egy állást mert nincs végzettsége és nem keresne 1600 Eurót sem. Csak ,hogy válaszoljak a kérdésedre elhiszem, mert tudom, hogy így van.

2014. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
A másodiknak üzenem hogy mi a rákért jött haza? Ha ennyi osztrák nyaló kis izé vagy maradtál volna kint. Ne tartsd magad magyarnak és nem is akarlak itt meglátni mert akkora pofont kapsz hogy csak nézel. Annyira elvakult vagy h az már fájdalmas
2014. dec. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt előző. Éppen erről az undorító balkáni stílusról beszélt, ami a magyarokban van. Ezt te is alátámasztottad a hozzászólásoddal, erősítve az ő kommentjének a hitelességét.
2016. márc. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!