Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajna vízum köteles? Többi lenn

Ukrajna vízum köteles? Többi lenn

Figyelt kérdés

Nyárra tervezek egy utat Ukrajnába, pontosabban Csernobilt szeretném megnézni, kérdés annyi hogy milyen papír kell oda? + Ha valaki tudna küldeni olyan linket ahol le vannak irva a Csernobili "túra" feltételei/költségei, azt megköszönném!

17/f Zsé.


2010. jan. 6. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vízum, itt egy oldal, az egyik irodáé, akik utaztatnak Csernobilba: [link]

Jó utat! Ja és javaslom, hogy úgy menj, hogy Záhonyba elmész vonattal , majd Záhony-Csap vonat, és végül Csapról-Kievbe vonattal, így a legolcsóbb.

2010. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ meg a segítséget!:) 18 alatt lehet menni egyébként, kíséret nélkül? ill még egy hasonló korú ismerősömmel mennék, (tehát Ő se múlt még el 18)
2010. jan. 6. 23:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajnába magyar állampolgárnak nem kell vízum, de ukrán állampolgárnak Mo-ra igen.
2010. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt sajnos nem tudom, hogy 18 alatt kell-e kísérő.
2010. jan. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én míg nem voltam 18, kimehettem tankolni egyedül is.
2010. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Vízum nem kell, csak érvényes útlevél. DE!!! Ukrajnába csak szervezett útra jelentkezz, egyedül, vagyis ketten semmiképp ne próbáljatok meg kimenni. Mi gyakran járunk ki, tapasztaltam már 1-2 dolgot. Pedig csak Kárpátalján, a határtól max. 50km-es körzetben jártunk. Mindenhová kenőpénz kell (ha kocsival megy az ember, a kisebb határoknál kell fizetni, kell tudni a tarifákat), a rendőrök bármikor bármiért megbüntethetnek (van-e nálad hullazsák pl.). Egyébként mi is szeretnénk tenni egy nagy körutat, de csak csoportosan, vagy esetleg családilag, de legalább 4-6 kocsival.

Csernobil megint más kérdés, gondolj a születendő gyermekeidre!

2010. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőt nem kell komolyan venni, ha nem kocsival mész, amiről világít a nyugati rendszám, nem lesz gondod, utazz vonattal, olcsóbb, és kényelmesebb! Csernobil legnagyobb részén pedig a sugárzás szintje nem haladja meg a Magyarországi háttérsugárzás szintjét, de ahol meg is haladja, ott sem vészes mértékben. Csak a reaktort borító szarkofágon belül van veszélyes mértékű sugárzás, de ott sem lenne semmi bajod egy óra alatt.
2010. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Előző! Rendszeresen járok ki Ukrajnába, tudom miről beszélek. Utaztál már a Tisza nemzetközi expresszen? 2 tizenéves lány ne vágjon bele egyedül egy ilyen útba. A szarkofágba pedig nem lehet bemenni. Kérdező: ha mégis kijutsz, szervezett úttal, írd meg milyen volt. És tényleg legyen nálatok annyi pénz, ami kisegíthet a kellemetlen helyzetekből.
2010. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező fiú, innentől mindegy, hogy két lány mit, meg mit ne csináljon, de egyébként én is utaztam már vele, de én fiú vagyok, viszont barátnőm is jött már ki vele EGYEDÜL Budapesttől Lvovig, semmi baja nem lett. És Ukrán belföldi gyorsvonattal is utaztam már elég sokszor, 2-od és 3-ad osztályon is.
2010. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Teljesen biztonságos, nem hallottam lopásról, rablásról, vagy egyébről. Azért jobb ketten menni, egyszerűbb megoldani a "helyzeteket". A hatóság szereti kitünteni figyelmével az idegeneket, de nem vészes. Csernobilban tudtommal a sugárzás mértéke nem haladja meg az eü.-i határértékeket. Szervezett útra csak akkor menj, ha rengeteg FELESLEGES pénzed van. Vagy utald át nekem.

Felülsz a vonatra, aztán oda mész, ahova akarsz. Nem kell ezért vagyonokat fizetni mindenféle gazembereknek.

2010. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!