Kezdőoldal » Utazás » Európa » A londoni kisebbség ki szokott...

A londoni kisebbség ki szokott költözni a vidéki városokba vagy mondjuk külföldre?

Figyelt kérdés

Ugyebár Londonban sok kisebbségi él:(paki,indiai,néger,lengyel stb..)

Olvastam,hogy Londonban főleg a lakás elég drága,ezért a kisebbségiek el szoktak költözni vidékre/vidéki nagyvárosokba?

Megélhetés stb.. szempontjából?

Vagy ott se sokkal jobb?

Mennyire keverednek a nem fehér bevándorlók a fehérekkel?

Mondjuk itt MO-n sok olyat látni,hogy fekete férfi-fehér nő felállás,de fordítva nem nagyon.

Ott mi a helyzet?

Emberileg nagyjából milyenek a nem fehér bevándorlók?



2014. jan. 13. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem jellemző hogy tömegével költöznének ki a nem európai bevándorlók Londonból, bár biztos van ilyen is. Ha megnézed a vidéki Angliát és Londont akkor ég és föld, vidéken nagyon kevés Ázsiai, Afrikai él, minél nagyobb a város annál több. Rokonaim élnek egy Leeds melletti kis városban, ott szinte alig van bevándorló.

Emberileg olyanok mint bármelyik másik, van normális, van kevésbé, ami számít az inkább a kulturális/vallási különbségek. Én éltem, dolgoztam többfélével. A Bangladesi muszlimoknál pl zavaró volt hogy az egész lakás bűzlik a curry szagtól, meg a nyers haltól, nem nézték jó szemmel a sertés húst a konyhában és elég hangosak voltak.

Dolgoztam arabokkal, náluk a munka morál sokszor a béka segge alatt volt, ramadankor szinte az ájulásig kimerülve "dolgoztak" a koplalás/vízhiány miatt, sokuk vallási fanatikus, persze mellette simán ráhajtottak az összes európai csajra, az is mindegy volt hogy otthon volt az asszony+gyerekek. Kicsit olyanok mint a romák, rengeteg gyerek, állami támogatás, a világról és Európáról sok fogalmuk nincs, nem is nagyon hagyják el UK-t. Ha vizipipa és tea van akkor képesek kint ülni mellette a -5C°-ban akár kora reggelig és füstölni. Hiába dolgozik akár minimál bérért, cigire és vizipipára mindig jut.

2014. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyébként mennyire jellemző hogy fennek felfele a társadalmi ranglétrán?

Pl:Egyetemre mennek-e?


Nat Geo-n láttam egy műsort amiben Bradford-ot mutatták be és ott nagyon sok lengyel települt le majd az ottani pakik rájöttek hogy nem ruhaboltok kell nyitni,hanem egy kelet-európai boltot,ahol úgy viszik a sertéshúst és sonkát a lengyelek,mint a cukrot.

Ebből nagy hasznot tesznek zsebre.


+1 sztori ehhez: Múlthéten láttam hogy egy vadiúj angol rendszámú BMW-ből kiszállni 3 indiai a városomban (Miskolc) és nem valami szakadt ruhában.

Vagy netán nem ott megy az embereknek jól, hanem Magyarorszagon megy rosszabbul??

2014. jan. 13. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Van nagyon sok amelyik megszedi magát, hogy mennyire törvényesen az már más kérdés. Általában jellemző hogy nyitnak egy kávézót vagy boltot ahol a fajtájukat dolgoztatják a minimálbérnél kevesebbért, feketén, ők meg zsebre teszik a hasznot.

Jó példa erre az Edgware Rd Londonban, a vizipipás helyeiken, kisboltjaikban a személyzet 3-4Ł/h keres (a minimál 6.31Ł). Egyébként a fekete munkavállalóik nagy része feketén van kint, mindenféle vízum nélkül, vagy már lejárt vízummal, angolul épp hogy ugatnak, fogalmuk nincs a jogaikról és a törvényekről sem, 8-10-en élnek 2-3 szobában összezárva. Akik megszedik magukat azok általában ezeknek a helyzetét és tudatlanságát használják ki.

De ismerek olyat is aki ipari szinten adót csal és abból nyitott éttermet, azt se tudja hová tegye a pénzét, közben az éttermi mosogatója szintén 4Ł keres feketén.

2014. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez szívás.

De hogyha a kihasználásról beszélsz,akkor a többi ott élő nemzet (pl:magyar) segítik egymást/átba**ák egymást vagy csak simán közömbösek?

2014. jan. 13. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:

A magyarok sem sokkal különbek, rengeteg sztorit hallani hogy nem létező munkákra szedik össze otthonról a kilátástalanság elől, utolsó szalmaszálba kapaszkodó embereket, akiktől mindenféle "lakbér, előleg, utazási költség, stb" címszóval elveszik az utolsó félre tett pénzüket, itt kint meg beteszik őket egy fűtetlen szobába, meló persze semmi, aztán örülnek ha hazajutnak.

Persze van olyan is aki segít, de ez általában tanács vagy információ, kevés az olyan hogy konkrét munkát ajánl valaki egy idegennek. Ami olyan szempontból érthető is hogy én sem szívesen viszek be egy idegent a céghez akit nem ismerek hogy hogy dolgozik, milyen az angolja, mennyire becsületes és megbízható. Ha pl odaviszek valakit aki utána ellop valamit akkor én sem tűnök fel túl jó fényben, de ha ismerős, barát akkor persze más a helyzet.

2014. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg aki segítségre szorul, azaz nem tud megállni saját lábon az ne induljon útnak! És most nem rosszindulatból írom, de aki nem tudja az ország nyelvét egy bizonyos szinten az ne csodálkozzon ha rossz szájízzel megy haza. Senki sem fogja helyette az ügyeket, papírokat, lakást, melót, bevásárlást, bankot intézni, ha ezeket nem tudja egyedül akkor nem szabad elindulni.
2014. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A muszlim és egyéb nem keresztény vallásúak betartják a saját vallási előírásaikat (pl:isznak alkoholt?)

Ott élik ki magukat Angliában?

2014. jan. 14. 11:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Van amelyik betartja, de a fiatalabb generacio mar csak azt tartja be ami neki tetszik.

Nalunk pl rendszeres volt hogy uditos poharba kertek a vorosbort, nehogy a korulottuk ulo muszlimok megtudjak hogy bort iszik.

2014. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én északon élek, Tyne and Wear megyében, s statisztikailag is itt van a legkevesebb bevándorló. de látszik is amúgy, nem igazán látod azt a színes forgatagot az utcán.
2014. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!