Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia milyen hely? Érdemes...

Anglia milyen hely? Érdemes lenne diploma után kimenni oda?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy milyen ott élni, milyenek az emberek, az időjárás, van-e hó, milyen meleg van nyáron, milyen munkalehetőség van.
2009. nov. 27. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Anglia hatalmas ország.Koszos,zsúfolt,néhol büdös.Télen alig van hó(ha esik),és nagyon ritkán van 0 fok..Hidegebb nem nagyon szokott lenni..A nyáron nincsen kánikula a legmelegebb idő max.25 fok,de ez is csak pár napig.Olyan 30.35 fokokra soha ne számíts.Állandóan esik az eső,fúj a szél.(én a 37 év alatt nem áztam el annyiszor mint az elmúlt 4 év alatt)Milyen itt élni? Ha van munkád,és nem zsúfolódsz össze egy házban több idegennel(vagyis tudsz saját lakást bérelni) akkor elég tűrhető..Az emberek változóak...Az angolok nem különösebben szeretik az idegeneket(a magyarokat rendszerint lengyeleknek gondolják),de ha megismernek személy szerint akkor tudnak jó fejek is lenni..itt is vannak degeneráltak,és normálisak.(akárcsak otthon)Más a kultúrájuk,más a gondolkodásuk bizonyos dolgokban..Milyen munka lehetőség van? Attól függ milyen munkát vállalnál..itt is van munka úgy mint otthon,és itt is ugyanannyira nehéz elhelyezkedni mint otthon..
2009. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én Stoke-ban éltem huzamosabb ideig, és... Elég szar hely. De ez vonatkozik az összes nagyvárosra is. Koszos, büdös, meg az a rengeteg igénytelen ember...

Össze sem lehet hasonlítani mondjuk egy szép magyar kisvárossal.

Én például Birmingham-ben szó szerint elhánytam magam 10 perc után, mert nem bírtam elviselni azt a közeget, ami a külvárost övezi.

Az időjárás legendásan szar, szinte mindig szürke az ég, nagyon sokszor esett. Télen mondjuk kellemes idő volt, bőrdzsekiben simán jól éreztem magam.

Munka meg az utóbbi 1-2 évben szinte semmi, egyedül építkezéseken van folyamatos felvétel.

Soha az életben nem megyek vissza oda. Megtapasztaltam, hogy a gyönyörű belvárosok és a látványosságok mögött mi van...

2009. nov. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
8%
Ha van kedved felmosni egy bárban mert diplomás melót ott szerintem nem kapsz.
2009. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Na igen ezek a "divat" diplomákkal itt sem mész semmire,ahogy otthon sem...
2009. nov. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én éltem Londonban és szerettem nagyon. Úgy mentem ki tavaly , hogy nem volt semmi munkám, csak szállásom. 1 hét alatt találtam munkát (igaz akkor egy raktárban ruhákat pakoltam ) de folyamatosan adtam be az önéletrajzomat és 3 hét múlva már sales assistant voltam. Szóval aki kitartó és tud angolul annak azért van esélye. Lehet, hogy nem rögtön egy irodai állást fogsz ki , de nyelvtudással és referenciával már több esélyed van. Nekem az időjárással sem volt igazán problémám, többet esik az igaz de van amikor csak szitál valami és esernyő sem kell , szóval nem olyan vészes. és enyhébb az idő télen mint otthon szóval hó az nem nagyon marad meg. sőt ha esik 1 cm akkor már közlekedési káosz alakul ki :) aki nem szereti a nyüzsit az ne Londonba menjen az biztos. na meg egyes környékeken fehér embert nem nagyon látsz. tele van indiaiakkal, egyes részeken négerekkel és sok lengyel is van. Ha van benned kitartás és ezek a dolgok nem zavarnak akkor próbáld meg szerintem, nagyobb az előrehaladási esélyed mint otthon.
2009. nov. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ha jól tudsz alkalmazkodni és kitartó vagy megtalálod a jó oldalait.sajna az emberek tényleg elég mufurcok,nem nagyon mosolygósak.de VAN KIVÉTEL!


érdemes megpróbálni,de azért mindig legyen egy kis tartalákod,h.hazajöhess.ha nem stimmel a dolog.


nekembarátnőm ment ki 0 nyelvtudással 1 éve.egy étteremben kezdte mosogatóként.most a nagyfőnök jobbkeze.elég jól keres.még haza is küld pénzt.remekül beszél angolul.haza se kívánkozik-.


csak h.jó példát is láss-.persze biztos van ennek ellenkezője is.


sok sikert!


amúgy mi a végzettséged?mit csinálnál kint.

2009. nov. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#tartalákod
2009. nov. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

harmadszorra csak sikerül:

#tartalékod

2009. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Párommal programtervező informatikusok leszünk. Ő mint szoftverfejlesztő, én mint webdesigner, illetve grafikus.

Én szeretem a jó időt, és a havat, az esőt kevésbé. Párom szerint ott is van hó, ha jó helyre költözünk.

Én igazából azért akarok kimenni, mert az itthoni felállás nem kecsegtet sok jóval. Nincs semmi grafikus szakma, webfejlesztőt sem keresnek. Párom még csak-csak találna jó munkát itthon, én már kevésbé. Ahogy az álláshirdetéseket nézegettem.

2009. nov. 28. 10:43
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
szerintem kint nagyobb esélyetek van informatikusként.persze jó nyelvtudás nem árt.
2009. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!