Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnországba megéri menni?

Sajtugynok kérdése:

Finnországba megéri menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár év múlva mennék ki Finnbe dolgozni,meg lehetőleg ott is lakni. Szerintetek megéri? Jah meg a nyelvet könnyű megtanulni? Mert állítólag nyelvrokonság van a finn meg a magyar közt.

2013. nov. 9. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyelv nem nehéz, rengeteg ingyenes kurzus van, illetve nagyon hatásos fizetős intenzív kurzusok. Egy év alatt nagyon jól meglehet tanulni ha tényleg ráállsz.

Megéri? Hát ha találsz munkát.. De Finnországban élni nem egyszerű. Minden nagyon nagyon drága, muszáj állást kapni különben nem lehet megélni, magasak az adók, az időjárás borzalmas, télen nehéz közlekedni stb. Én ma már nem ide jönnék, nem mondom, hogy rossz, csak tényleg folyamatosan küzdeni kell, hogy beillszkedj, megszokd az itteni hideget, déli depressziós embereket sötétséget stb. Én azt javaslom, hogy gyere ki turistának, lehetőleg télen és értékelj az után.

2013. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Okés,én nagyon szeretem a hideget,tehát az nem lesz akadály. Azt esetleg nem tudod hogy ha drága ott minden,akkor sokat fizetnek fizetéskor? Akkor nyugodtan tanulhatom a nyelvet,mert majd valamikor 2020-ban szeretnék kimenni,bár lehet majd egyetemre oda kéne mennem. De amúgy barátságosak? Te már voltál kint Finnben? Egyébként szép helyek vannak ott mert olvastam hogy sok ott a tó,meg hajóval rögtön bent lehet lenni Helsinki központjában.
2013. nov. 10. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt élek. A szeretem a hideget mindenki elmondja aztán itt meg ráeszmél, hogy az itteni hideg nem az otthoni.

A fizetés jó, de persz függ milyen szakmád van. Sajnos ponta diplomás szakmákban nehéz munkát kapni, kiv. néhány hiányszakma. De ki tudja 2020-ban mi lesz :)

2013. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. És ott mik a legsűrűbben dolgozott munkák? A meteorológia ott vajon bejön majd vagy inkább máson gondolkozzak?
2013. nov. 15. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!