Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az Eiffel-toronyról kérdeznék....

Az Eiffel-toronyról kérdeznék. Ha jártál már ott válaszolnál a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Októberben fogok a párommal Párizsba utazni, de már most tervezgetem az utazást és igyekszem mindenhova előre jegyet venni, ahová lehet.


Ezen az oldalon szeretnék jegyet venni az Eiffel-toronyba:


[link]


Én úgy szeretném, hogy gyalog felmenni a 2. szintre és onnan tovább lifttel a tetejére. Ez így lehetséges szerintetek? Csak mert ilyen kombinációt nem látok a jegyáraknál? Ha lehetséges, akkor mennyibe kerülne?


Illetve kb. meddig tartó sorbaállásra számítsak, ha előre veszek jegyet? Azért kérdezem, mert úgy szeretném, hogy sötédés előtt felmenni, így világosban és sötétben is meg tudnánk nézni a panorámát. Az le van valahol írva, hogy hány órakor kapcsolják fel a fényeket? Megnéztem, hogy aznap 18:44-kor lesz napnyugta mikor megyünk. Ez mérvadó szerintetek?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 2. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha lépcsőn szeretnél felmenni akkor arra külön pénztár van. Felesleges előre megvenni a jegyet, mert a lécsőhöz nincs sorban állás. Max. 1-2 ember lesz előtted a pénztárban, de jó eséllyel egy se. Ha a jegy megvan akkor pedig rögtön mehetsz a lécsőre. Mi is így mentünk. (Eközben a lifteknél és liftes pénztáraknál elképesztő sorok voltak! Itt érdemes előre venni jegyet a neten, a netes bejáraton semmi sor nem volt, ott azonnal lehetett volna bemenni.)


3. szinten mi nem voltunk, szerintem felesleges, mert túl magas ahhoz, hogy bármit lássunk (repülőről is nézelődhetek akkor már, nem? :))


Amúgy ha fellépcsőztél a 2. szintre akkor ott tudsz jegyet venni a 3. szintre ahova már csak lift megy. De szerintem a lenti pénztárban is adnak el jegyet és akkor fent már nem kell sorbanállni (lent meg ugye a földön nincs sor a lépcsős pénztárnál)


Szóval összegezve felesleges a neten jegyet venned szerintem. Netes bejárat amúgy is csak a liftekhez van, ott jelent igen komoly előnyt a helyben vásárláshoz képest. Csupán annyit nyersz, hogy nem ott kell kinyitni a pénztárcát, hanem itthon, szóval nagyjából semmit.

2013. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Csupán annyit nyersz, hogy nem ott kell kinyitni a pénztárcát, hanem itthon, szóval nagyjából semmit."



Mármint ezt arra értem ha lépcsőn akarsz felmenni a 2. szintig, ahogy írtad. Ha mégis liftezni akarnál akkor persze érdemes előre megvenni!

Amúgy nem értem a sok liftezőt. Nem vagyok edzett, nem is edzettem rá semmit és kis súlyfeleslegem is van de nem okozott olyan hihetetlen nehézséget feljutni. Oké, kb. 700 lépcsőfok így leírva soknak hangzik de időnként meg-megállva pihenni, illetve első szinten is megpihenve fel lehet jutni komolyabb nehézség nélkül ha valaki nem beteg vagy nagyon öreg ehhez. Ráadásul lépcsőzve azért többet lehet látni.

2013. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.


Sajna már nem is tudok a neten jegyet venni, nem engedi a rendszer, mert már elfogytak az időpontok.

Akkor így valamelyest megnyugodtam. Lent megveszem a jegyet a lépcsőre a 2. szintig és a 2. szintről a 3. szintre a liftre. Nem tudod, hogy ez mennyibe kerül így? A lépcső 5 EUR, a lift a 3. szintig 14,5 EUR. Nem egyértelmű, hogyha én csak a 2. szinttől akarok liftezni a tetőig akkor szintén 14,5 EUR-t kell-e fizetnem.

2013. szept. 2. 14:21
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah, most néztem meg jobban azt az oldalt és csak liftes jegyeket lehet előre megvenni.
2013. szept. 2. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én nem néztem, de mindenképp úgy hangzik logikusnak, hogy csak liftes jegyet lehessen venni neten mert lépcsőset totálisan felesleges is lenne. Nyáron voltunk és irtó nagy sor volt a lifthez, miközben a lépcsőnél és a hozzá tartozó pénztárnál senki. Persze a lécsőn előfordulhat, hogy valaki leelőz vagy te előzöl meg másokat de tömegre a lécsőn magán se számíts.

Ellenben a liftekben mint a heringek úgy voltak. :O

2013. szept. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én elképzelhetőnek tartottam, hogy a lépcsőre is lehet jegyet venni előre. Úgy gondoltam, hogy ott is sorakoznak az emberek. De örülök, hogy nincs így: )


Nagyon szeretnénk felmenni a tetejére, úgyhogy remélem kibírható lesz a sorban-állás a 2. szinten.

2013. szept. 2. 15:56
 7/8 anonim válasza:
szerintem mindenképp menjetek fel a 3. szintre is :) elképesztően gyönyörű, és feledhetetlen! mondjuk nem olcsó, kb 10€
2013. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen fel fogunk menni a tetejére. Már nagyon várom, kevesebb, mint egy hónap múlva indulunk: )
2013. szept. 25. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!