Valaki körbeutazná hátizsákkal nyugat európát?
Én ugyan nem tarthatok veled, de itt megtalálod a hátizsákosonak leginkább ajánlott útvonalakat tapasztalatokkal, amelyek mentén annyira nem drága a szállás sem: [link]
Továbbá itt is érdemes körbenézni: [link]
"Kit érdekel nyugat europa. Sokkal szebb és érdekesebb helyek vannak kelet felé."
Azt, hogy szebb kijelenteni elég nagy bátorság, csak akkor mond, ha a világ minden helyén jártál már. Az érdekesség meg relatív, van aki a vidámparkban unatkozik, a bélyeggyűjtő szakkörön meg kiugrik a szíve a helyéről. Kelet vadabb, kevésbé felderítetlenebb és (ha a távolibb országokra is gondoltál), akkor drágább is. Hiába no, nem mindenki szeretné, hogy megegyék a medvék, elvigye a maffia vagy valami no-name ország rendőrsége. Egy kezdő hátizsákos fiatalnak otpimálisabb a már bejáratott útvonalakat választania. Nem mellesleg Nyugat-Európában nem kell száz-kilométereket gyalogolnia a következő látnivalóig.
Nyugaton szerintem két veszélyes hely fordul elő: a tipikus turistacsalogatók, lenyúlóhelyek és a lepukkant környékek. Na most egy hátizsákos turistát egyik sem különösebben érdekel és nem nehéz elkerülni őket. A távolabbi keleten meg hiába barátságosak az emberek, nem véletlen nem ideális az egyszerűbb embereknek. Iránt vagy Bangkokot például nem ajánlanám jó szívvel egy átlag kérdezőnek, te is jól tudod, hogy oda az megy, akit célirányosan az az ország érdekel. A kérdezőt meg célirányosan Nyugat Európa. Akkor meg? Másrészt azért igen nagy távolságról van szó, ahova vagy kirepülsz, vagy kistoppolsz és gyalogolsz. Idő vagy pénz, egyik sem végtelen. S akkor jön az adminisztráció, ami ugyan egyszeri és kibírható, de azért a schengeni övezeten belül mégiscsak útlevél nélkül mászkálhatsz fel-s-alá. Ha valaki "kezdő" utazó, akkor nem biztos, hogy rögtön ekkora kultúrsokknak kéne kitenni.
Horvátország vagy Románia még belefér a keletbe nálam is (bár ott már nem feltétlen igaz, hogy sokkal barátságosabbak), de ezekben az országokban sincs akkora kultúrája a hátizsákos turizmusnak, mint nyugaton. Másrészt hozzájuk képest viszonylag kevés lehetőséggel rendelkeznek. Olaszországban, Svájcban, Franciaországban, Németországban amerre mégy szinte minden kissebb városban akad látnivaló, múzeum, a történelem egy-egy darabkája és a természet megőrzésével sem volt baj. Ráadásul van támpontod, hogy mi merre, tehát nem 1-2 korábbi utazó tapasztalataira kell hagyatkoznod. Ezzel szemben mondjuk Erdélyben (vagy inkább Romániában, hogy területileg pariban legyen) a természettel nincs baj, de a többi igencsak korlátozottan fellelhető. Nézegethetsz szép székelykapukat, beszélgethetsz külhoni magyarokkal és olcsó. De őszintén szólva én ezerszer inkább választanám a Szent-Jakab utat, egy kirándulást az Alpokban vagy a Benelux-államokban.
Belgium: Eleve három külön tartomány egyben: Wallónia, Brüsszel és Flandria. Mind-mind más. Ardennek, csatornák, hévizek, ősrégi várak és templomok, I. és II. világháborús csataterek és katonai temetők, bányászati és ipari emlékek.
Luxemburg: Gyönyörű belváros, méretéhez képest tömve van múzeumokkal és középkori várakkal.
Hollandia: Frízföld, tengerpart és szigetvilág, még több csatorna, tulipánföldek és szélmalom-rendszer, kikötővárosok. Hága, Amszterdam és Rotterdam belvárosa (nem csak a piroslámpás negyed).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!