Kezdőoldal » Utazás » Európa » Zürich-ben élők, mennyiből él...

Zürich-ben élők, mennyiből él meg kint egy 4 fős család?

Figyelt kérdés

Férjem nagyon jó állásajánlatot kapott, két kicsi gyerekünk van (3 éves, és egy fél éves), és együtt költöznénk ki, úgy két évre. Tudtok a következő kérdésekben segíteni:

- mennyi lenne egy lakás/ház bérlés a családnak? mennyi a rezsi? mennyibe kerül egyáltalán az élet havonta?

- mennyi az adó a bruttó fizetésből?

- van-e szociális juttatás a férjem által a gyerekek után? Óvodáért, orvosért fizetni kell?

- mennyibe kerül egy vonatjegy (vagy bérlet) oda-vissza Bp-ig?

- milyen pozitív, és milyen negatív tapasztalatok vannak a várossal kapcsolatban?


2013. márc. 15. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

"- mennyi lenne egy lakás/ház bérlés a családnak?"


1800-2000 frank miniumum/hó


" mennyibe kerül egyáltalán az élet havonta? "


Egy 4 tagú családnak szerintem legalább 6000 frank kell a normál megélhetéshez.


a biztosításért fizetni kell, cca. 400 frank/fő/hó

2013. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lakas van mar 1200-1300 frankert is.altalaban rezsi benne van .ev vegen Elejen kuldik a kulonbozetet.Nekem Az Most 1600 Frank Volt.vonat Jegy 150 Frank pestig .gyerek Utan 200-200 Frank.ovoda Iskola ingyenes.Mi csekkeket(biztositas,Aram,telefon stb 1000-1500-At fizetunk havonta.kaja havi 500-600(Lidl)
2013. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Beteg biztositas extraval Nekem 230 paromnak 240 gyerekeknek 65 Frank fejenkent,masodik voltam
2013. márc. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!