Kezdőoldal » Utazás » Európa » Isztambul vagy Barcelona?...

Isztambul vagy Barcelona? Hova utazzunk?

Figyelt kérdés
A barátnőimmel nyaralást tervezgetünk június végére, július elejére. Az első kérdés rögtön az lenne, hogy érdemes e utazási irodára bízni, vagy kedvezőbb e saját magunknak megszervezni mindent? Ha a megszervezés mellett döntenénk, hogy kezdjünk neki? A másik nagy kérdés az úti cél.. A hülye sztereotípiák és pletykák miatt a szüleink nem igazán támogatják az Isztambul ötletet, ezért olyanok véleménye is érdekelne akik már jártak ott. Mennyire veszélyes 18 éves lányoknak egyedül? Barcelona a másik lehetőség, ahol még szintén nem voltunk, de szívesen megnéznék. :)
2013. jan. 18. 18:46
 1/4 anonim válasza:
53%

Én utazási irodával mentem Istanbulba. Gyönyörű hely,teljesen más világ mint ez.Én mindenképpen ezt ajánlom nekem semmi zűr nem volt,közbiztonság is jó,és tényleg nagyon szép a legszebb hely ahol valaha jártam azóta is visszavágyom.

Barcelonában nem voltam,biztos az is szép de én Istanbult ajánlom a más kultúra miatt:)

2013. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét helyen voltam és szerintem remekül választottátok ezt a két várost opciónak, nagyon jó hely mindkettő! Ha valaki elém állna most és azt mondaná, hogy ingyen elmehetek akármelyikbe, csak válaszoljak azonnal, kb. csak pénzfeldobással tudnék dönteni. Itt az utazás fórumban valamiért sok Törökországot utáló posztoló van, de személy szerint egy alkalommal sem tapasztaltam semmi negatívumot, 3x voltam. Budapest sokkal szörnyebb tud lenni.


A szüleid gondolom keveset utazhattak, ha azt hiszik Törökországra, hogy veszélyes:) Biztonság terén teljesen európai a város, és amiben meg eltér teszi egy picit egzotikusabbá és izgalmassá. A bazárokban teázni, a Boszporuszon hajózni, Hagia Sophia mecset, mind mind lenyűgözőek.


Barcelona is nagyon jó választás, ugyanúgy karakteres város, nem lehet összehasonlítani a többi spanyol várossal sem.


Szerintem az alapján döntsetek, hogy mi érdekel titeket: modern művészetek, bulik, tengerpart - Barcelona, történelmi műemlékek, múzeumok, vásárlás (bazár), földrajzi látnivalók - Isztambul. Ételek terén pedig mindkettő kiemelkedő.


Szervezés: olyan nagyvárosok ezek, hogy meg tudjátok szervezni magatoknak sokkal jobb ár/érték arányban az utat, mintha utazási irodával mennétek (a szervezett turistacsoportok átlagéletkora úgyis kb. 60 felé szokott tendálni).


Ami még egy faktor tud lenni azok az árak, bár a turistás helyeken már a törökök is rájöttek arra, hogy mennyit lehet lehúzni a külföldiekről, azért még így is 2x annyi ideig tudnátok Isztambulban/Töröko-ban utazgatni, mint Barcelonában, még a drágább repegy és a vízum mellett is. Ha Isztambult választjátok, még ne foglaljátok le szerintem a jegyeket a Turkishnél, mert 50 alatt képtelenség venni náluk, de a Wizzair is tervezi a járatindítást és náluk (remélem) kb. feleannyi lesz.

2013. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
#2 vagyok, még annyi jutott eszembe, hogy azért a törökök törökök, a sajátos kereskedő mentalitásukkal, ami néhány ritkább esetben (bazárok) kicsit megterhelő tud lenni azokra, akik nem annyira nagyszájúak és talpraesettek. A szállásra meg a hostelezést javasolnám (privát szobában, pár 18 éves lánynak először külföldön talán még sok lenne 15 random külföldivel osztozni egy dorm szobán:) ), ott tudtok sok hasonló korú fiatallal találkozni és összehaverkodni emberekkel, elég sokszor alakul úgy, hogy kvázi idegenek összeismerkednek és szerveznek közös programokat. De ez nyilván Barcelonára is igaz.
2013. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! :)
2013. jan. 21. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!