Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik németországi nagyváros...

Melyik németországi nagyváros felel meg a lenti kritériumoknak (szeretnék kiköltözni)?

Figyelt kérdés
Mindenképpen valami nagyvárosba szeretnék szóval leginkább Berlin München és Hamburg játszik de persze mondattok mást is de ne kisvárosokat..maradjunk inkább ezeknél,esetleg Köln. Szóval fiatal vagyok szeretek bulizni nem szeretem az unalmat szeretem a sok embert ,olyan helyre szeretnék menni ahol mindig történik valami nem egy ismeretlen hely amiről pár országgal arrébb azt sem tudják hol van.Fontos a vásárlási lehetőség szóval nagy bevásárlóközpontok és hogy minél több márka megtalálható legyen(tudom ezzel elég butának tűnök de idegesítő hogy Pécsen egy normális nadrágot/cipőt stb.. nem lehet kapni ha nem megyünk fel Pestre kb.) akkor fontos a tisztaság és szeretnék végleg megszabadulni ezektől a Magyarországi gusztustalan panelos nyomornegyedektől meg a komcsi érzéstől..szóval valami igazi nagyvilági de kulturált/tiszta város..szerintetek melyik a legjobb választás??(nekem valmiért Berlin felé húz a szívem érvek ellenérvek mellette?)az értelmes válaszokat köszönöm előre is:)

2012. nov. 9. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem egyértelműen Berlin a legjobb város nem csak Németországon belül, de talán egész Európában.

Dupla annyian élnek ott, mint Budapesten, így ott aztán emberekből nincs hiány. Ráadásul sok a külföldi, így igazán multikulturális (annyira talán nem, mint mondjuk London, de Budapesthez képest mindenképpen).

Viszont az egyik szempontod alapján kiesik Berlin.

Mint azt gondolom tudod, 1949 és 1990 között Kelet-Berlin a kommunista NDK fővárosa volt, így ott hihetetlenül sok panelházas lakótelep található. Nekem egyébként még ez is nagyon tetszik benne: Kelet és Nyugat találkozása egy helyen.:)

2012. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Kölnben számos évet éltem, és az egy nyugodt, hangulatos városka. Szóval szerintem nem kifejezetten az, amit te keresel.
2013. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Münchent meg láttam már hogy monaconak nevezik.
2014. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Berlinnél Budapest ezerszer szebb. Az egész város egy panelrengeteg (márpedig te azt mondtad, hogy azt te nem kedveled). Semmelyik német nagyváros nem rendelkezik olyan szép óvárossal, mint Budapest, Pécs, Szeged vagy Eger, mivel azokat a háború alatt porig rombolták. Az emberek a német nagyvárosokba nem a szépségükért, hanem a megélhetés miatt mennek. Mostanság meg híresen rossz is itt (Franfurt) a közbiztonság. Sok a fekete és a veszélyes alak. Nem csoda, hogy rengeteg német (idős, nyugdíjas) költözik inkább Magyarországra, Lengyelországba, vagy más keletibb államokba.
2021. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!