Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik németországi nagyváros...

Melyik németországi nagyváros felel meg a lenti kritériumoknak (szeretnék kiköltözni)?

Figyelt kérdés
Mindenképpen valami nagyvárosba szeretnék szóval leginkább Berlin München és Hamburg játszik de persze mondattok mást is de ne kisvárosokat..maradjunk inkább ezeknél,esetleg Köln. Szóval fiatal vagyok szeretek bulizni nem szeretem az unalmat szeretem a sok embert ,olyan helyre szeretnék menni ahol mindig történik valami nem egy ismeretlen hely amiről pár országgal arrébb azt sem tudják hol van.Fontos a vásárlási lehetőség szóval nagy bevásárlóközpontok és hogy minél több márka megtalálható legyen(tudom ezzel elég butának tűnök de idegesítő hogy Pécsen egy normális nadrágot/cipőt stb.. nem lehet kapni ha nem megyünk fel Pestre kb.) akkor fontos a tisztaság és szeretnék végleg megszabadulni ezektől a Magyarországi gusztustalan panelos nyomornegyedektől meg a komcsi érzéstől..szóval valami igazi nagyvilági de kulturált/tiszta város..szerintetek melyik a legjobb választás??(nekem valmiért Berlin felé húz a szívem érvek ellenérvek mellette?)az értelmes válaszokat köszönöm előre is:)

2012. nov. 9. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
München!
2012. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Berlin egyes részei ugyanolyan panelosak, mint Budapest.


Münchent javaslom a leírtak alapján. Németország legdrágább városa, jól fizető állás nélkül sem bulizni, sem drága márkás nadrágokat nem fogsz tudni vásárolni.

2012. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Münchent javaslom a leírtak alapján. Németország legdrágább városa, jól fizető állás nélkül sem bulizni, sem drága márkás nadrágokat nem fogsz tudni vásárolni."


Persze, a magyar logika olyan, hogy költözz be a belvárosba.

Szinte biztos vagyok benne, hogy még itthon sem tudnál "bulizni meg drága nadrágokat venni" ha a rózsadombra költöznél. Na ugye?

Münchennek gyönyörű külvárosai vannak, érdemes többet nézegetni info-kat az interneten erről a témáról, mielőtt belevágsz.

Berlin szép hely, a legnagyobb városa Németországnak, ott pezseg az élet.

Hamburgot azért szeretik sokan, mert a nagy kikötővárosok gyönyörűek, Hamburg is az.

Szóval bármelyiket választod, jól döntesz, én helyetted nem akarok dönteni, amelyik tetszik oda menj.

Esetleg ha gondolod el tudom mondani a 3 városról a tapasztalataimat, de akkor írj üzit.

Sok sikert :)

2012. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Oké! Költözzön München külvárosába, de amennyit megspórol a lakbéren, azt el is költi tömegközlekedésre vagy benzinre!
2012. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
53%
Költözz Nürnbergbe! :) Gyönyörű, hangulatos város, telis-tele munkalehetőséggel! Én itt lakom.
2012. nov. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Dolgozni nem akarsz? Mert a kérdés szól bulizásról,shoppingról,de munkáról már nem... "Komcsi érzés" nagyfokú tudatlanságot mutat. Érdekes hogy számodra pécsen nem található normális cipő és ruha, ami érdekes mert az árkád elég színvonalas és gondolom nem az Armaniban vásárolsz. Panel negyed minden nagyobb német városban található, de neked leginkább egy nagy semmit tudok ajánlani, mert önmagában a leírt kritériumok alapján elég neked Bp :) Ott tudsz bulizni, zabálni gyorsétteremben, westendben vásárolni (úgyis odajársz). Jahh és Köln hivatalos neve Cologne...
2012. nov. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

És mégis ki a f** kérdezte hogy mi Köln hivatalos neve? Képzeld és is tudtam de ez egy magyar oldal és magyarul

Köln az atlaszokban úgy van és az iskolákban is úgy tanítják nem hiszem hogy a külföldi kérdezős oldalakon Magyarországot úgy írnák hogy Magyarország a saját nyelvük helyett.De igen akarok dolgozni is csak kifelejtettem,hogy az is szempont hogy hol vannak jó munkalehetőségek.De elsősorban egyetemre mennék mellette képzettség nélkül max a mekiben sült krumplit lapátolni olyan állást meg szerintem mindegyikben lehet találni de azért ez is érdekelne.

2012. nov. 15. 21:08
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Köln hivatalos neve Cologne??? Ti hol életek? Köln angol neve Cologne (meg talán a francia is) de hogy ez sehol sem hivatalos, az biztos.

Kérdező, azért kicsit összetettebb egy másik országba költözés a "nem tudok normális farmert venni" dolognál. Egyébként a legbulisabb város egyértelműen Berlin, kis túlzással hipszterekből áll az egész város. Hamburg is hasonló, de jóval kisebb mértékben és zárkózottabb is Berlinnél, az idő rosszabb, de jóval több munkalehetőség van. Münchenről sokat nem tudok, nekem egy nagy skanzennek tűnik és a három közül egyértelműen a legkonzervatívabb. Persze ott is vannak jó bulik, de Berlin hedonizmusával össze nem lehet hasonlítani.

2012. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem Berlin mellett döntök (persze ha felvesznek oda egyetemre) de azért írjatok még mert kíváncsi vagyok:)ja..nem értem ,hogy mit kell okoskodni meg ha az is lenne a hivatalos neve akkor mért lenne baj ha Köln-nek mondja valaki..Ennyi erővel a Németország szó sem létezik meg az hibás mert igazából Deutschland -.- sok okos ember..
2012. nov. 17. 17:55
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Berlin sokkal olcsóbb, mint a másik két város, egyetemistának ott a legjobb lenni egyértelműen. Ja, de arra készülj fel, hogy a TestDaf vagy a DSH (a nyelvvizsga, ami kell Németországba) szívatós is tud lenni és jó drága, tehát csak nagyon biztos nyelvtudással vágj neki.
2012. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!