Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lehet, hogy Németországba...

Hogy lehet, hogy Németországban rengeteg élelmiszer a töredéke, mint otthon?

Figyelt kérdés

Értem, hogy csak 7% az ÁFA az élelmiszeren, de nem csupán 20% a különbség. Van, hogy a harmadába kerül. Pl bertolli extra szűz olívaolaj otthon 1200 ft, itt meg 1,8 euro. Ráadásul Lidlben vásárolok, és otthon a Lidliben drágábbak a dolgok. Pedig ugyanaz az üzlet. Van pofájuk otthon többért árulni ugyanazokat a termékeket, ugyanabban a boltban?

Vagy zacskós tészták, levesek. itt 50 cent a maggi és a knorr. otthon meg 600-700 ftot is elkérnek érte egy tésztás kajáért.

leves meg 400. nem értem....



2012. nov. 3. 10:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%
Kint minden szinte ugyanannyi, mert már minden világpiaci áron megy, csakhogy kint kevés embernek van saját háza vagy lakása. PL: itthon egy Pesti lakás kb:15 milió FT, kint átszámítva ugyanaz a ház kerülhet 40 millióba is.
2012. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

igen, kb 5x drágábbak az ingatlanok. de 5X annyit is keresnek. szóval ugyanúgy vehetnek, ha akarnak. itt nem azért nincsen saját lakásuk, mert nem tehetik meg (hozzáteszem, a magyar sem teheti meg, hiszen szinte mindenkinek hitelre van lakása) hanem azért nincs nekik sajátjuk, mert 1. nem akarnak hitelt felvenni rá, 2. nem olyan röghözkötöttek. a németek többsége viszonylag sűrűn költözködik. ha talál egy jobb munkahelyet, lemondja az albérletet és továbbáll. a magyar meg nem talál a környéken munkát, ahol él, mert a lakását nem tudja a hitellel és nem is akarja eladni. inkább bedől a hitele, ha munkanélküli lesz, vagy kimegy külföldre dolgozni.

itt kb a népesség felének van saját lakása, és ők nagyszázalékban a nyugdíjas korosztályból valók, mert már nem költöznek, megállapodnak egy városban.


2000 eurot? több ismerősöm is megkeres. igaz, aki gyárban vagy ilyen ilyen szalagmunkás, ő csak 1000 körül. de egy jobb szakmával a 2000 tejesen elérhető itt.

amúgy mi jóval délebbre élünk Stuttgarttól, München közelében, délre. ez a régió elég fejlett.

2012. nov. 4. 09:53
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"2000 eurot? több ismerősöm is megkeres. igaz, aki gyárban vagy ilyen ilyen szalagmunkás, ő csak 1000 körül. de egy jobb szakmával a 2000 tejesen elérhető itt.

amúgy mi jóval délebbre élünk Stuttgarttól, München közelében, délre. ez a régió elég fejlett."


Igen, ez igaz, de a kivándorlók nagyobb része nem éppen olyan szakmákkal érkezik, amiket meg is fizetnek. Az itt élők 70%-a olyan munkát végez, ami nem a szakmájába vág, vagy azért mert nem jó idekinn a szakmája vagy pedig nincs is neki. Nekem "ismerőseim" akartak kijönni, mert azt hitték, hogy itt majd 2000 €-t kapnak bolti eladóként. Mert jönnek ugyan jól képzett, nagy szaktudású IT-s emberek is, mérnökök, jó szakmunkások, de sajnos ők vannak kevesebben, mert a kivándorlók magját most is a nyelvet nem jól beszélő, szerencsét próbálók alkotják, nekik pedig kevés az esélyük.

2012. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

20:26 "csakhogy kint kevés embernek van saját háza vagy lakása."


Ekkora hülyeséget már régen hallottam!!


Persze! Ott csak úgy állnak a házak és nincsen tulajdonosuk?!

Elárulom, hogy ahol te pl. fizeted az albérletedet, az is valakié!!!

2012. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
14:39 --- Én csak egy sima futárcégnél vagyok, napi átlag 6-7 órát dolgozom és 1500 körül van a fizum, úgy, hogy a céges autóval járok haza. CNC-s és hegesztős magyar ismerősöm van, aki 3-4000 eurot megkeres (havi 180-190 órával)...
2012. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!