Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lehet, hogy Németországba...

Hogy lehet, hogy Németországban rengeteg élelmiszer a töredéke, mint otthon?

Figyelt kérdés

Értem, hogy csak 7% az ÁFA az élelmiszeren, de nem csupán 20% a különbség. Van, hogy a harmadába kerül. Pl bertolli extra szűz olívaolaj otthon 1200 ft, itt meg 1,8 euro. Ráadásul Lidlben vásárolok, és otthon a Lidliben drágábbak a dolgok. Pedig ugyanaz az üzlet. Van pofájuk otthon többért árulni ugyanazokat a termékeket, ugyanabban a boltban?

Vagy zacskós tészták, levesek. itt 50 cent a maggi és a knorr. otthon meg 600-700 ftot is elkérnek érte egy tésztás kajáért.

leves meg 400. nem értem....



2012. nov. 3. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van ilyen, viszont ha azt nézzük, hogy a lakhatás, szolgáltatások mennyivel drágábbak, akkor már nem akkora a különbség. Mert jobban él egy német, ez egyértelmű, de nincs akkora különbség, mint sokan hiszik. Mert lehet hogy egy két dolog olcsóbb vagy ugyanannyi, de ugyanakkor a lakhatást sem lehet figyelmen kívül hagyni, mert az is fő szempont. Sokan az összehasonlításnál csak az élelmiszert nézik, pedig messze nem az a legnagyobb tétel.
2012. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Németországban olcsóbbak, én dolgoztam több nyugat európai országban és mindenhol ezt tapasztaltam. Sajnos van pofájuk behozni a sok szart és többszörös áron eladni. És megtehetik, "mi" pedig megvesszük. (Mondjuk én speciel nem veszem meg.) Aldi, Lidl meg ilyen helyeken sokszor csak a saját terméküket tartják, nincs választék, ha pl vajat akarsz meg kell venned a német vagy osztrák terméket... Máshol meg csak román csirkemell van, meg portugál karaj... Aztán itthon zárják be a Gyulait stb.

Egyes fejlettebb országokban pl a Skandinávoknál nem lehet ilyet megcsinálni, ott nem engedik. De itthon elég lefizetni 1-2 embert és máris mehet a buli, közbe meg tönkremegyünk. Szóval ezért ilyen olcsó, mert az elmaradt hasznot rajtunk keresik meg.

A lakás meg szolgáltatás árakat sem érdemes összehasonlítani, mert lehet, hogy 2x drágább csak épp 6x annyit keresnek ugyanazzal a munkával mint itthon.

2012. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

persze, tudom, itt vagyok egy ideje. 800 euro rezsivel egy nagyobbacska lakás. ami átszámolva mondjuk 220 ezer. de otthon is 100 ezer rezsivel egy nagyobb lakás. szóval alig több, mint a duplája. de a fizetések 4-5xösek. szóval ha átszámolja így az ember, a lakhatás is feleannyiba kerül.

ezt tudom, de a kaját nem értem...

hogy lehet olcsóbb ugyanaz a termék ugyanabban a boltban, ugyanabban a csomagolásban? és mondom, nem 10-20%-kal olcsóbb, hanem sokszor töredéke.

és azért sokkal jobban élnek a németek, mint a magyarok otthon.

2012. nov. 3. 12:31
 4/15 A kérdező kommentje:
árképzésnél látom magam előtt a párbeszédet: "ez az olaj németeknél 450 ft, de magyarok megveszik 1400-ért is, legyünk jófejek, adjuk 1200ért....."
2012. nov. 3. 12:33
 5/15 anonim ***** válasza:

"A lakás meg szolgáltatás árakat sem érdemes összehasonlítani, mert lehet, hogy 2x drágább csak épp 6x annyit keresnek ugyanazzal a munkával mint itthon."


Ez igaz, de a legtöbb ilyen fórumom a kivándorlók nagy része csak azt látja meg, hogy egy-két termék olcsóbb, de az nem jut el hozzájuk, hogy a kaja nem minden. Mert én pl. be tudok vásárolni Londonban olyan áron, mint ami otthon van, vagy még olcsóbban is, de mégsem lehet azt mondani, hogy London olcsó, mert a lakásért 1100 fontot fizetek.

2012. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Hülyeség, hogy csak kicsivel élnek jobban nyugaton. Az igazság az, hogy kint a legrosszabbul kereső proli él úgy, mint Magyarországon az átlag középosztály. Mert ha azt vesszük, hogy valaki keres kint 2000 eurót (ami egyáltalán nem ritka, sőt) és 1000-ért bérel egy lakást, akkor is marad még egy ezrese a mindennapi életre. Na nehogymár ezzel csak kicsivel éljen jobban, mint itthon. Nem beszélve arról, ha valaki nem egyedül él, hanem párban: máris feleződik a lakbér. És nem elhanyagolható szempont az életszínvonal terén, hogy az ember milyen egészségügyi ellátásban részesül, milyen utakon autózik, milyen járműveken megy reggel munkába, milyen helyeken szórakozik.
2012. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Most jövök Olaszországból.

Ott is sokkal olcsóbb a Lidl!!!

Ráadásul lényegesen jobb minőségű áruk vannak, sőt egy csomó olyan is van, amit otthon nem is forgalmaznak.

A teljes csomagtartót tele is vásároltuk hazafelé.


Valóban itthon többnyire a nyugaton eladhatatlan szemét kapható és az is többszörös áron.

2012. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

" Mert ha azt vesszük, hogy valaki keres kint 2000 eurót "


2000 €-t vagy többet, ott sem az átlagember keres! Ezt jobb tisztázni. Egy átlag német 1500-1600 €-körül kap. A bolti eladók, stb, pedig még kevesebbet. 2000 €-tól fölfelé csak IT szakemberek, mérnökök, jól képzett emberek keresnek. A "prolik" itt sem élnek olyan hatalmas életszínvonalon. Persze egy magyarhoz képest fényévekkel jobban lehet élni, de aki itt él már egy ideje, benne él a mindennapokban, az látja, hogy itt sem fenékig tejfel minden.

2012. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
mi bajoroknál élünk, és bizony itt elég sokan keresnek 2000 eurot. de keletnémeteknél ugyanazért a munkáért tényleg 1300 körül fizetnek. bár ott nem 800 euro egy lakás hanem mondjuk 450
2012. nov. 3. 15:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"mi bajoroknál élünk, és bizony itt elég sokan keresnek 2000 eurot."


Hány ilyen embert ismersz a környezetedben? Én Stuttgartban élek, a környezetem nagy része 1500-1600 €-t keres. Én valamivel 2000 € fölött kapok, de az én végzettségemmel ez a normális. De a nagy többség 2000 € alatt keres. [link]

2012. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!