Hány évig dolgozzak Magyarországon, hogy Angliában jó eséllyel tudjak elhelyezkedni, mint szociális munkás?
Én is szociális munkás vagyok én Finnországban élek.
A gond a külfölddel az, hogy más jogszabály szerint dolgoznak külföldön, mint otthon. Persze rengeteg EU-törvény van, de pl. itt egészen más rendszerben működik a szociális háló.. Függ persze, hogy mi a szakirányod, mert bizonyos dolgokban egész sok hasonlóság van (pl. szociális iroda itt másképp működik, mint otthon, de pl. alkohol-drog elvonók egész hasonlóak). Itt ráadásul nem is lehet elhelyezkedni ha nincs finn végzettség is (legalább egy kurzust el kell végezni itt is..). Plusz ez a terület nagyon igényli a nyelvtudást, szóval legalább felsőfok legyen meg, különben nehéz munkát kapni.
Látom már régebbi a kérdésed, érdekelne, hogy azóta hogy alakultak a dolgaid.
Én végzős vagyok szocmunka szakon, én is fontolgatom a külföldi munkát, elsősorban Anglia a terv, mivel angolul tanultam világ életemben. A magyar fizetésekhez képest Angliában marha jól keres egy szociális munkás, bár engem azért az is érdekelne, hogy a munkakörülmények milyenek a magyarhoz képest.
Nézegettem elég sok angliai álláshirdetést, és nekem két dolog tűnt fel:
1. Vagy az az elvárás, hogy legyen minimum 2 év munkatapasztalat az adott területen (de mindenképpen diploma utáni, tehát aki a tanulmányai alatt dolgozik, mondjuk önkéntesként, az nem számít bele, bár gondolom nem veszik rossz néven azt sem, de ettől még kell az a két év legalább).
2. Vagy nem elvárás ez a két év tapasztalat, de pályakezdőként csak pár hónapos munkalehetőségek adódnak. Ez van, ahol csak próbaidőt jelent, utána van lehetőség a szerződés meghosszabbítására, vagy sok esetben helyettest keresnek. Ilyenből elég sokat látok, pl. valaki elment szülni, és arra az időre felvesznek valakit a helyére, csak hát ez Angliában nem néhány év, mint nálunk, mert ugye ott rövidebb a szülési szabadság. Viszont az ilyen rövidebb távú munkákkal is össze lehet hozni a két évet, és szerintem kint többet ér, ha a tapasztalatodat az adott országban szerezted, mintha itthon.
Mondjuk én nem tudom, hogy végül bele merek-e vágni. Itthon meg tudnám szerezni azt a két év tapasztalatot, csak nem tudom, hogy az ott mennyit fog érni. Viszont azt nem merném megcsinálni, hogy kimegyek, aztán három-négy hónapot dolgozom itt, aztán kettőt-hármat ott, és így tovább. Ha egymagam lennék, oké lenne, de már családom van, őket nem hurcolhatom keresztül párhavonta Anglián, mert épp másik városban kaptam munkát.
A www.hcpc-uk.org oldalon keresztül letölthető nyomtatványt alaposan átböngészve megtalálsz minden infót.(social worker in UK)
Mnimum 3 év gyakorlat kell,(illetve kell egy olyan személy referenciája, aki leg. 3 évig "supervise"-olta a munkádat.) A regisztrációm Angliában kb, félmillió forintba került, mindennel együtt, 3-4 hónap volt mire összeraktam az anyagot, és kb 8-9 hónap mire elbírálták.Erre jön még a "tagsági díj", amit kétévente fizetsz.
MInden tárgyamat elfogadták, semmilyen külön vizsga nem kell, de ez egyénenként változó, valakinek előírhatják !
Ha itt kint elhelyezkedsz akkor viszont az otthoni többszörösét keresheted.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!