Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Budapest ilyen egyedülálló...

Ha Budapest ilyen egyedülálló város, miért csak ilyen kevés turista jön a városba?

Figyelt kérdés

Budapest a világ 37. leglátogatottabb városa, évente kb. 2,7 millió turista keresi fel.

Miért csak ilyen kevesen, ha a világ egyik legszebb városának tartják? (És valóban, az is.)

"Budapesten több világörökségi helyszín is található, többek között a Duna-part látképe, a Budai várnegyed, az Andrássy út, a Hősök tere és a Millenniumi Földalatti Vasút, ami a második a legrégebbi a világon. Turisztikailag jelentősek még a gyógyfürdői, mivel Budapest az egyetlen gyógyfürdőkkel rendelkező főváros a világon, továbbá a világ legnagyobb termálvizes barlangrendszere, Európa legnagyobb zsinagógája, a Dohány utcai zsinagóga, valamint a magyar Országház, ami a világ harmadik legnagyobb parlamenti épülete. Az amerikai Forbes magazin szerint Budapest a 7. helyen áll mint a „legidillibb európai város”. Az UCityGuides a világ 9. legszebb városának sorolja. A város egyike Európa 10 legkedveltebb városának a bevásárlóturizmus szempontjából az Economist magazin kutatásai szerint, ugyanis a városban található Közép- és Kelet-Európa legtöbb bevásárlóközpontja."


Az angol nyelvű Wikitravel is így ír Budapestről:

"Budapest is the capital city of Hungary. With a unique, youthful atmosphere, world-class classical music scene as well as a pulsating nightlife increasingly appreciated among European youth, and last but not least, an exceptional offer of natural thermal baths, Budapest is one of Europe's most delightful and enjoyable cities. Due to the exceedingly scenic setting, and its architecture it is nicknamed "Paris of the East". In 1987 Budapest was added to the UNESCO World Heritage List for the cultural and architectural significance of the Banks of the Danube, the Buda Castle Quarter and Andrássy Avenue."


Sem Bécsről, sem Prágáról nem ír ilyen jókat, mégis Bécsbe évente kb. 5 millió, míg Prágába kb 4,1 millió turista megy, pedig szerintem mindkét város sokkal unalmasabb, mint Budapest.

Persze elfogult vagyok, mert világ életemben Budapesthez kötődtem, de szerintem akkor is jobb hely a magyar főváros, mint a cseh és osztrák társa. Miért megy mégis az említett két városba sokkal, de sokkal több turista? Hogyan lehetne ezen változtatni, hogy Budapest valóban "Kelet Párizsává" váljon?


2012. okt. 20. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nincsen rendesen reklámozva. Kapcsolj a CNN-re vagy a BBC-re, állandóan mutatják a hirdetéseket Bécsről, Katarról, Kazahsztánról, legjelentéktelenebb afrikai országról, de egy darabot nem látni Budapestről és Magyarországról. Márpedig ha valaki nem tud egy helyről, akkor nem fog odamenni.
2012. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapest szép, de bőven vannak szebb városok is ahova többen mennek. A magyarok sokszor mondják, hogy a "magyar konyha világhírű" - csakhogy erről a többi ország nem tud. Ugyanez a helyzet Budapesttel is.
2012. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék tételesem belekötni az egyes toposzokba, mert én is szeretem ezt a várost. Elfogultak vagyunk, na.
2012. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert Bécsben meg Prágában fejlesztik a turizmushoz kapcsolódó szolgáltatásokat Bp-n meg nem. Az, hogy vannak kultúrális értékek az egy dolog. Az, hogy azok "eladhatóak" is legyenek az egy másik. Ott kezdődik, hogy már réges-régen mágneskártyás-időalapú jegyrendszernek kéne lennie a Bkv-n, a szánalmas minden átszálláskor lyukasztós, papíralapú bohóckodás helyett. Ott folytatódik, hogy alapvető lenne, hogy a reptérről legyen közvetlen metró a belvárosba. A "vállalkozóknak" hosszútávú fejlesztésekben kéne gondolkodnuk, az 1 hét alatt akarok egész életemre pénzt keresni, itt ez a köcsög turista,jól lehúzom mentalitás helyett. A város főleg a turizmus szempontjából frekventált részeit naponta takarítani kéne, a jónéhány segélyes lumpment nyugodtan ki lehetne zavarni napi néhány órába dolgozgatni. Sokkal több reklámot kéne megjelentetni külföldön, mert ugye amiről az ember nem tud, az nincs. stb. stb.
2012. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Az a helyzet,hogy ma már az, hogy egy város szép a kutyát nem érdekli. Megfelelő szolgáltatásokkal és infrastruktúrával kell várni a turistákat. Mert most gondoljunk bele, mi vár itt egy turistát? Egy százéves ikarus városnéző buszon végigdöcöghet a belvároson fél óra alatt. Csakhogy ennyiért nincs értelme ideutazni, nem véletlen, hogy a legtöbben egy európai turné keretében, nem pedig célirányosan érkeznek.
2012. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Most, hogy beintettek a múzeumoknak, közgyűjteményeknek meg akarják szüntetni a Vidámparkot és még sok más intézményt, egyre kevesebben fognak Budapestre jönni. A kultúrát a béka segge alá süllyesztik.
2012. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Én örülök neki, hogy nem reklámozzák, nem hiányzik ide a sok külföldi túrista, Párizsban már az összes helyinek herótja van tőlük, gondolom nem véletlenül, én már azt is sokkallom amikor felszállok a körúton a villamosra és tele van afrikaiul pampogó néger egyetemistákkal meg ignoráns amerikai/angol túristákkal. Németeket, oroszokat, románokat, meg a többi szláv népet megtűröm mert mégiscsak a testvéreink, közös történelemmel, de ennél távolabbi helyről érkező ember ne jöjjön ide!
2012. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!