Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet családos anyuka babysitt...

Lehet családos anyuka babysitter külföldön? Studio lakás bérelhető gyerkőccel?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. 2 hét múlva utazunk családommal Angliába. 1100 Ł amivel el tudunk indulni sajnos több nem jön össze. Tudom....miért nem megy a férjem először stb. a válasz az hogy azért mert nem beszéli a nyelvet és a gyereknek pedig hatalmas törés lenne ha nem látná az apját. Én pedig nem tudok kimenni egyedül mert 2 gyerkőcöm van akik közül a pici 17 hónapos.

Így arra gondoltam hogy ameddig kint úgymond nem ,,jövünk,, helyre addig babysitterkednék. azt viszont nem tudom lehet-e ha van családom vagy esetleg nem engedik?

A másik kérdésem az lenne hogy muszály-e rögtön minimum 2 szobás albi vagy eleinte elfogadható a studio?

A nyelvet annyira beszélem hogy megértetem magam és ha nem hadarnak akkor naqyjából megértem.

Tudom.....tanuljuk a nyelvet és utána go....

A helyzet az hogy annyira nagy gáz van hogy muszály bevállalnunk.

Bocsi de nem azért írtam le a miértnek a miértjét hogy panaszkodjak hanem mert általában mindenki ezekkel a tanácsokkal jön. Ami a mi helyzetünkben nem megoldható. Várom olyan emberek válaszát, véleményét, tapasztalatát akik normálisan hozzá tudnak szólni.

Köszönöm előre is.


2012. szept. 28. 10:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A helyzet hogy 2 hét múlva megy a gépünk. akkor kezdődtek a gondok amikor gyerekkori ismerős aki a segítséget ajánlotta elpárolgott. persze a repjegy már ki volt fizetve....stb. Ha van rá lehetőség akkor mindenképp meg szeretném oldani a dolgot mert mostmár tényleg nincs visszaút. 500.000 megvan, lakásom kiadva indulás előtti naptól, gyerek letudva magántanulóként suliba.....egyedül ez a dolog hiányzik.
2012. szept. 28. 21:17
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem itthonról kéne mindent leszervezni, szállást/munkát mert az ottani keresgélése édes kevés ez a pénz. 500 ezerből jó esetben kiveszel egy lakást és kifizeted a kauciót. Meg hogy gondoltad, bemenetek a városba és gyerekekkel elkezdtek lakást keresni? Azért az sem 1-2 nap mire találtok olyat aki kiadja 4 főre. Repjegyet bármikor veszel 1 hónappal előre 8-10ezerért.
2012. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva ebbe így felelőtlenség belevágni. Nincs kinn más ismerősöd?

Kimész Angliába egy babával, leszállsz a repülőről és mi lesz tovább?

Nem hiszem, hogy az első nap találsz albérletet. Én a helyedben elkezdenék nézni szálláslehetőségeket ebben a két hétben, esetleg regisztrálnék egy coachsurfing oldalra (egy-egy éjszakára van, aki kiadja a kanapéját), jól jöhet az itt szerzett ismertség, hátha segítséget is találsz. Illetve a szállás mellé munkát is keresnék.


Nem tudom mennyit buktok, ha lemondod a repjegyet, de lehet még így is jobban jársz, mint ha kinn esel pofira. Tényleg csak a biztosba szabad kimenni egy ilyen kisgyerekkel.

2012. szept. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
2 hónapja nézegetem a lakásokat, választ vagy kapok rájuk vagy nem de általában nem. 10-3 válaszol. Nem a repjegy árával bukok sokat hanem azzal ha még húzom 2-3 hónapig a dolgot mert elveszi a bank a házat:( Ismerős? Aki kint van mind elfelejtette honnan jött sajnos. Esetleg nem tud valaki valami ingatlanost kint?
2012. szept. 29. 10:10
 15/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez nektek nagyon nincs átgondolva. :(

Tényleg nem bántásból mondom, de már megtapasztaltad te magad is - a saját bevallásod szerint! -, milyen nehéz lakást is találni. Mégis kimentek kisgyerekekkel? És akkor mit csináltok, álltok az utcán??

Ne hidd, hogy kinn sokkal könnyebb keresni, mint itthonról. Oké, annyi előnye van, hogy személyesen jobban meg lehet beszélni a dolgokat, de akkor sem hiszem, hogy megérkezel, és rá pár órára már lakásod lesz...

Kívánom persze, hogy így legyen, de nekem nem tűnik kereknek ez a dolog. :(

2012. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne a lakásokat nézegesd, hanem a szobákat, mert nem fogsz lakást kapni! Nagy felelőtlenség, amit csinálsz.
2012. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár kiderült hogy szobár családdal nem kapnék, helyzetünk rendeződött egy nagyon segítőkész ember révén. Lakás+meló megoldva. Köszönöm mégegyszer a hozzászólásokat!
2012. okt. 4. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!