Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet családos anyuka babysitt...

Lehet családos anyuka babysitter külföldön? Studio lakás bérelhető gyerkőccel?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. 2 hét múlva utazunk családommal Angliába. 1100 Ł amivel el tudunk indulni sajnos több nem jön össze. Tudom....miért nem megy a férjem először stb. a válasz az hogy azért mert nem beszéli a nyelvet és a gyereknek pedig hatalmas törés lenne ha nem látná az apját. Én pedig nem tudok kimenni egyedül mert 2 gyerkőcöm van akik közül a pici 17 hónapos.

Így arra gondoltam hogy ameddig kint úgymond nem ,,jövünk,, helyre addig babysitterkednék. azt viszont nem tudom lehet-e ha van családom vagy esetleg nem engedik?

A másik kérdésem az lenne hogy muszály-e rögtön minimum 2 szobás albi vagy eleinte elfogadható a studio?

A nyelvet annyira beszélem hogy megértetem magam és ha nem hadarnak akkor naqyjából megértem.

Tudom.....tanuljuk a nyelvet és utána go....

A helyzet az hogy annyira nagy gáz van hogy muszály bevállalnunk.

Bocsi de nem azért írtam le a miértnek a miértjét hogy panaszkodjak hanem mert általában mindenki ezekkel a tanácsokkal jön. Ami a mi helyzetünkben nem megoldható. Várom olyan emberek válaszát, véleményét, tapasztalatát akik normálisan hozzá tudnak szólni.

Köszönöm előre is.


2012. szept. 28. 10:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne muszáj (pontos j-vel!!) kétszobás lakás? Ha nektek jó a stúdiólakás, akkor kinek mi köze hozzá?

Természetesen babysitterkedhetsz is, ha felvesznek. Nincs olyan jogszabály szerintem kint se (miért lenne?), ami tiltja, hogy gyerekes anyuka dolgozzon...

2012. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Azért tisztában vagy vele, hogy mire/mennyi időre elég 1100Ł 4 főre? Abba senki nem szól bele, hogy milyen lakást bérelsz, vagy hogy milyen munkát vállalsz.
2012. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
ne haragudj de nem nyelvtani elemzést kértem. és azért kérdeztem mert eddig 60 százalákban hallottam hogy törvényileg nem engedett hogy a egy család közös hálóban aludjon ergó 2 nemű gyerek amiből 2 lenne + szülő = 3 szobás albi és ha 1 nemű 2 fiú/lány + szülő akkor 2 szoba minimum. de hallottam már hogy ennek ellenére studio vagy 1 szobás lakást vettek ki családok. és hallottam a babysitterkedéssel is olyat hogy nem dolgozhat anyuka gyerkőc mellett csak 4 órát ha még pici és olyat is hogy tapasztalat miatt lehet.
2012. szept. 28. 13:37
 4/17 anonim ***** válasza:
Elég nehéz lesz úgy nekivágni, hogy a férjed nem beszéli a nyelvet munkát találnia, a sok kivándorló miatt már a szobalánynak és a mosogatónak is kell nyelvet beszélnie. De persze semmi sem lehetetlen. Gyerekekkel pedig még nehezebb, főleg, hogy az ovoda nagyon sokba kerül, és nem is egész nap lehet tt a gyerek (nincs gyerekep, csak olvastam róla, viszont az óvodai árakra mindenki panyaszkodik, még a főnököm is). Lakás kérdés: én Skóciában élek, itt legálisan nem adnak ki 4 embernek egy garzont (healt&safety), mi 3an akartunk kivenni egy 2 szobás lakást, csak úgy tudtuk kivenni, hogy ketten egy pár voltunk, mivel a nappali nem minősül szobának. persze ezek a lágális út (lehet UK többi részén máshogy van). 1100font: el se induljatok ennyivel 4en! ezt most a lehető legjobb indullattal mondom. Ismerősömék most keresnk lakást, 6hónap kaució előre ha nincs munkád (persze ez is legális úton...) itt nálunk annyira pl nem is drágák a lakások mint londonban, 1 szobás lakást már lehet találni 400-500 fonttért + ouncil tax + többi számla, de ki lehet számolni, hogy akkor erre mennyi a féléves deposit és akkor még nem is ettetek. Mondom nem lehetetlen, de személy szerint én nem mernék belevágni a fönti körülményekkel. Mindenesetre remélem sikerül nektek
2012. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. szept. 28. 15:21
 6/17 anonim ***** válasza:

A fenéket nem szólnak bele, több helyen kikötik, hogy gyerek és kisállat nuku.


Egyébként nem hinném, hogy ennyi pénz elég lenne egy studiora és mellé még meg is élni belőle addig amíg nincs munka. Ugyanis frissen kivándorolt munkanélkülieknek, főleg ha családjuk is van, nagyon ritkán adnak ki lakást, ha mégis akkor nagyon magas kaukciót kérnek. Ezért van az, hogy sokan hónapokig csak egy szobát bérelnek, és csak akkor költöznek lakásba, amikor már megteremtették a rendes egzisztenciát maguknak. Persze ha van pénzed, akkor a szobás korszakot kihagyhatod, de 1100 font sajnos nagyon kevés.

2012. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mennyi lenne a az amivel már nem annyira lenne gáz? úgyértem amiből úgymond nem nagy lábon ki lehet jönni?
2012. szept. 28. 18:28
 8/17 A kérdező kommentje:
ja és ezek szerint nem számít sokat de sikerült még 100ezer ft-ot hozzácsapni így van 500 ezer. :)
2012. szept. 28. 18:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát szerintem még legalább ennyi... :S
2012. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért csak akkor mennék már ki, ha már megvan a család ahova menni fogsz, és nem gond nekik, hogy ott van a saját gyereked. (Gondolom vinnéd magaddal és pár emberben megfogalmazódna, hogy a tieddel többet foglalkozol, mint az övükével) Szóval csak akkor menj, ha már tuti a meló, ne ott kelljen keresgélni. Talán a fogadó család segít az albérlet keresésben is, hogy a közelben legyen és viszonylag jó áron.
2012. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!