Luton-Danubius szálló között Londonba mivel a legolcsóbb közlekedni? Milyen az időjárás okt. elején Londonba?
Nos, én egy alternatívát tudok javasolni, mert magam is hasonlóan szoktam közlekedni, tehát saját tapasztalat:
1. Érdemes a repülőtéren megvásárolni a retúr vonatjegyeket a St Pancras állomásra. A vonatjeggyel ingyenes a shuttle bus, ami bevisz a Luton Parkway állomásra. Itt vonatra kell szállni. A vonat 30-35 perc alatt bent van Londonban. A St Pancras állomásra megérkezvén le kell szállni. Kimenni az épületből. Szemben mindjárt a Kings Cross vasút és metróállomás van. Itt lehet vásárolni metrójegyet. (travel card) Attól függően, mi a napi terv. Ha a belvároson kívül nincs tervezve aznapra egyéb, akkor elég az 1-2 zónás napijegy, mert a szálloda és a hozzá legközelebb eső állomás is az 1-2-es zónán belül van. Ha megvan a jegy, akkor nagyjából 30 perc alatt oda lehet érni a szállásra a Kings Crossról. Közvetlen metró itt nincsen (a St John's Wood a Jubilee vonalán van, ez a vonal arra pont nem jár), így buszozni kell: meg kell keresni a 24-es buszt és arra felszállni. Camden Townnál le kell szállni, itt fel kell szállni a 274-es buszra, amiről a St John's Wood környékénél kell leszállni. Park Road megálló, ha jól tudom.
Repülőn minden gond nélkül vihető, ami nem szúró és vágóeszköz, illetve folyadékot tilos (kivéve, ha a reptéren vásároltak az ellenőrzés UTÁN). Ha visznek is folyadékot, maximum bontatlan, egy dl-es kiszerelésben, külön zacsiban felmutatva vihető fel.
Időjárás: változékony. Egyik pillanatban süt, a másikban már csöpöghet az eső. Érdemes megnézni indulás előtti napon a londoni időjárás-előrejelzést. Akkor már nagyjából belőhető a hőmérséklet, és hogy sokat fog-e esni, vagy csak elvétve. Esőre mindig kell számítani, esőkabát, ernyő nem árt, ha van. Október eleje még nem olyan hűvös, mint november eleje, szóval egy farmer, egy póló és arra egy kardigán esetleg egy vékonyabb dzseki még mehet. Ha nagyon jó az idő, még mindig le lehet venni.
Indulás előtt 2 órával tényleg érdemes már ott lenni. Hiába van online check in, attól még van sor, ráadásul bizonyos utasok még ott "elszórakoztatják" a pultban ülőket olykor...
Első vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy esetleg lehet menni busszal is a reptérről. Ebben az esetben olcsóbb a bejutás, de jóval lassabb is. (a busz dugóba tud kerülni, s az alapidő is nagyjából (és legalább!) egy óra, szemben a vonat 30-40 percével) Vonatjegyre adnak turistakedvezményt is kupon ellenében bizonyos látnivalók esetében (elég sok esetében), buszjegyre nem.
A buszok egyébként a Victoria Stationra szoktak menni Lutonból. Itt a 82-es buszra kell felszállni. Ugyanúgy félóra körüli az út, itt viszont nem kell átszállni. A leszállás ugyanott történik, mint az előző leírás esetében.
Megint én, bocsánat. Kis segítség, hogyha Lutonból vonattal mennek majd a St Pancras állomásra. Egy lista a két célpont közti megállókról (csak hogy lehessen tudni, hol kell leszállni):
- Luton Airport Parkway
- Harpenden
- St Albans
- Radlett
- Elstree & Borehamwood
- Mill Hill Broadway
- Hendon
- Cricklewood
- West Hampstead Thameslink
- Kentish Town
- St Pancras International
Örülök, hogy segíthettem. :-)
Még a Travelcarddal kapcsolatban szeretném elmondani, hogy 3 nap kintlét alatt szerintem ez a megoldás éri meg jobban. Régebben volt 3 napos jegy, sajnos már csak napi és heti van. Zónánként eltérőek az árak, de ha megvan, akkor korlátlanul érvényes a buszra, a metróra, a DLR-re és adott zónákon belül a vonatokra is. (Sőt, az Emirates Airlansra is - ez egy új, londoni függővasút.) Ezek a jelenlegi árak:
1-2 zóna: 7 font
1-4 zóna: 7.70 font
1-6 zóna: 8.50 font
Ez biztos, mert én is októberben utazom ki és folyamatosan figyelem a dolgokat. Idénre ezek az árak vonatkoznak.
Napijegyből érdemes off peak-et vásárolni. Ez azt jelenti, hogy hétköznaponként 9:30 perctől használható, hétvégén viszont tényleg egész nap, bármikortól. Ennek az a lényege, hogy a helyiek 9:30-ig elindulnak munkába. És ilyenkor még a szokásosnál is nagyobb tömeg van. Ilyenkor érdemes reggel 9:30-ig elindulni gyalogos sétára és az első útba eső buszra vagy metróra felszállni, amint 9:30 van.
A másik alternatíva az Oyster kártya. Ez csak akkor éri meg, ha az ember naponta kb. csak 2x száll fel valamilyen járműre és nem nagyon hagyja el az 1-2-es zónát. A Travelcard ugyanis tényleg korlátlan utazást biztosít, az Oystert meg töltögetni kell pénzzel.
Hirtelen még ennyit szerettem volna elmondani. :-) Jó utat kívánok! :-)
Nagyon köszönöm,igazán kedves és sokat segített!
Róza
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!