Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba kiutazhatnak a...

Horvátországba kiutazhatnak a gyerekek személyivel?

Figyelt kérdés
5,és 1 éves fiamnak megcsináltattam a személyit. Azzal átengedik őket a határon?
2009. júl. 20. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
ha van személyi akkor igen,de gondolom kísérővel együtt mennének ki...
2009. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Az Európai Gazdasági Térség tagállamai területére a beutazás, valamint ezen államok területén történő utazás érvényes magyar személyazonossági igazolvány birtokában is lehetséges. Ha tehát Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország, Franciaország, Izland, Írország, Görögország, Hollandia, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, vagy Szlovénia valamelyikébe utazna, bátran nekivághat személyivel is.

Sőt, néhány harmadik országba is lehetséges személyivel utazni, amennyiben azt nemzetközi szerződés kifejezetten lehetővé teszi. Kétoldalú nemzetközi szerződés alapján személyi igazolvánnyal kizárólag Andorrába, HORVÁTORSZÁGBA és Svájcba lehet utazni.

2009. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Miért pontoztatok le?Hisz azt írtam,hogy személyivel lehet menni...De mivel a gyerekek kicsik csak kísérővel mehetnek!! Ezért lepontozni!!!megáll az eszem a sok bunkó miatt!!
2009. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ennyi idős gyerekeknek is lehet csináltatni személyit?? Nem csak útlevelet?
2009. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Igen, egy friss rendelkezés szerint már az újszülöttek részére is kiállítanak személyi igazolványt és adókártyát is a szülő kérésére. Természetesen a személyi csak 14 éves kortól kötelező, de sok hivatali bonyodalmat meg tud oldani egy személyi (pl. nem kell az X napnál nem régebbi anyakönyvi kivonattal bűvészkedni, mint eddig).
2009. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

köszönöm a választ!

Mennyi időre adják? Akkor lehet Nekem is érdemes lenne a 6,5 éves fiamnak csináltatni

2009. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kedves első,nem én pontoztalak le. Igazad van,tényleg kisérővel,azaz velünk mennek.

A gyerekek személyiét 3 évre adják!

2009. júl. 21. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!