Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milánóról miért mondják...

Milánóról miért mondják sokan, hogy ronda város?

Figyelt kérdés

[link]

Ugyan nem jártam még ott, de nekem képek alapján nem tűnik csúnyának.


2012. aug. 5. 03:18
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Pedig csúnya, hidd el.

Mi úgy mentünk oda, hogy hú, megyünk Milánóba, leparkoltuk a kocsit valahol és elkezdünk sétálgatni és totál készek voltunk, hogy mennyire jellegtelen, szürke, csúnya városba csöppentük.

Aztán egyszercsak kiértünk a dómhoz és elakadt a lélegzetünk. Álomgyönyörű, főleg a sötét, szűk, szürke utcák után, ahogy ott állt és csillogott a napfényben egy hatalmas téren.

De ennyi. Ezen kívül más nincs, ami megragadó lenne. De a dómért érdemes, és főleg így a szürke utcákon bolyongva megkereseve, ellátogatni Milánóba egy rövid időre.

2012. aug. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Elárulok neked egy nagy titkot.

Minden város sokkal szebb, ha van nálad elég kp.

:)

2012. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Az nem mondanám, hogy csúnya, de elég unalmas, nincs sok látnivaló. Nekem pl. sokkal jobban tetszett mellette Bergamo, ahová a Ryanair-rel lehet repülni.
2012. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Azt én sem mondanám, hogy csúnya, de a belvárosa elég kicsi, a Dóm környékén pár utcára korlátozódik, szerintem az hangulatos, a Dóm pedig csodálatos. Szerintem sincs túl sok látnivaló, a Scala mint épület nem valami megkapó, az Utolsó vacsora (ahol látható) kissé kijebb esik a központtól. Aúgy egy modern város, gazdasági központ, Olaszo. 2 legnagyobb városa, ebből következően egy csomó modern épülettel és városrésszel.

Van még egy kastély (Sforza Castello) is, ami szerintem klassz, kiállítások vannak benne.


Ezen az oldalon össze van gyűjtve pár látnivaló magyarul.

[link]

2012. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na de egy város nem csak attól lehet szép, hogy tele van látnivalókkal. Az egyszerű lakóépületek is lehetnek szépek. Például az általam linkelt kép is eléggé belvárosinak tűnik, és szerintem egyáltalán nem szürke és unalmas.
2012. aug. 5. 23:47
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Igen, a Belvárosban vannak ilyen hangulatú utcák, több is. Én pl. egészen véletlenül fedeztem fel egy nagyon hangulatos belső udvaros házat, de az egyik egyetem épülete is nagyon tetszett.

Lehet, hogy a többi válaszadó a külsőbb kerületekre gondolt, mert ott tényleg nem igazán ilyen házak vannak, hanem modern "kocka" épületek, irodaházak meg a tipikus nagy lakótelepek szalagházakkal.

2012. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!