Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen büntetésre lehet...

Milyen büntetésre lehet számítani, ha úgy megyek külföldre, hogy lejárt a személyim, és az útlevelem?

Figyelt kérdés
Sajnos csak későn vettem észre és már nem lesz meg az új, mire indulunk. Ha kinn lesz ellenőrzés, milyen büntetésre lehet számítani? (Németország, Hollandia)
2012. jún. 29. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel fogtok utazni? Mert repülővel például már ki sem léptetnek lejárt okmányokkal. Ha autóval mentek, akkor pedig nincs baj, amíg nincs baj...

Sosem értettem, hogy miért csak az ellenőrzéstől tartanak az emberek? Mi lesz, ha balesetet szenvedtek vagy bűncselekmény áldozata leszel? Mivel igazolod magad?

Magyarországon sem közlekedhetsz személyazonosító okmány nélkül és lejárttal sem. Persze itthon maximum bekísérnek a rendőrségre személyazonosításra vagy kapsz egy jó kis büntetést. De külföld más...

2012. jún. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

de hol kérnék el a személyidet??

ha észre veszik előállitnak!


a másik meg van 1 napos utlevél!!!1 nap alatt kész!

2012. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell 1 napos útlevél, kicsit olcsóbb az ideiglenes személyi igazolvány. Azt azonnal megkapod az okmányirodában, 1500 Ft-ba kerül. Azzal pont ugyanúgy utazhatsz, mint a normális személyivel.
2012. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nekem nem adnak ideiglenest, mert van jogosítványom. Már megkérdeztem.
2012. jún. 29. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Repülőre nem engednek fel, egyéb módon a szerencséden múlik. Ha elkapnak, visszafordítanak.
2012. júl. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hazaküldenek? Dehát honnan tudják, hogy tényleg visszafordulunk?
2012. júl. 4. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy elkísérnek.
2012. júl. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!