Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi kell ahhoz, hogy Albániában...

Mi kell ahhoz, hogy Albániában tudjak lakni?

Figyelt kérdés

Az országba való belépéshez elég a személyi, vagy útlevél is kell?

Könnyű munkát találni? Vagy milyenek arrafelé a fizetések az ottani körülményekhez képest?


Tiranába mennék, vagy Durresbe. (de inkább Tirana)


2012. máj. 25. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Útlevél kell a belépéshez, a munkavállaláshoz és a tartós ott-tartózkodáshoz vízum is kell azonban! Munkát nem tudom mennyire könnyű találni, de mondjuk ha valahol lehet az Tirana és Durres lesz, szóval ilyen szempotnból az még az ország jobbik része. A fizetések az ottani nem túl jó körülményekhez képest se jók. Megkérdezhetem, hogy miért akarsz pont oda költözni?
2012. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mert imádom az albán kultúrát, a nyelvet, magát az országot stb. Meg viszonylag békés, nyugodt ország is.


Vízum az addig kell amíg állampolgárságot nem kapok vagy meddig?

2012. máj. 25. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:
A pontos szabályokat nem tudom, mert nem vagyok az Albán Bevándorlási Hivatal munkatársa (lehet nincs is ilyen, hiszen oda kb. senki sem akar bevándorolni:)), de általában úgy szokott lenni, hogy kell munkavállalási vízum, utána kapsz tartózkodási engedélyt, és ezután jön az állampolgárság. Azért ezt gondolod át erősen, mert nagyon lehet, hogy tetszenek a dolgok, ha egy országban turistaként jársz, esetleg tetszik a nyelv meg a kultúra, de ez nagyon megváltozhat, ha az adott országban boldogulnod is kell, meg kell élned. Főleg egy ilyen országban, mint Albánia, ahol az élet inkább a sok kis apró íratlan szabályon alapul, nehéz lehet beilleszkedni.
2012. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Arra készülj, hogy nem lesz egyszerű, még a magyarnál is nagyobb bürokrácia van. Mikor ott voltam a határon kb. 3 órát kellett várni, papírokat aláírni, megmondani pontosan meddig maradunk, miért megyünk és ezt minden külföldivel megcsinálják.

Tényleg gyönyörű épületeik vannak, nagyon szép a tengerpartjuk, de az emberek mentalitása annyira nem európai. Pl. az utakon sok helyen nincsenek sávok és mindenki ott megy, ahol éppen sikerül. A körforgalomban meg úgy jelzik, ha valaki ki akar menni, hogy dudálnak.

2012. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keresd meg az index fórum Albánia, menni vagy nem menni topikjában jani haverját, ő már kiköltözött családostul.


4-es:

"Mikor ott voltam a határon kb. 3 órát kellett várni, papírokat aláírni, megmondani pontosan meddig maradunk, miért megyünk és ezt minden külföldivel megcsinálják."

Érdekes, velünk nem csinálták meg, minden simán ment, még fél órát sem kellett várni, pedig vagy 6-8 kocsi állt előttünk. Az tény, hogy a közlekedés elég kaotikus, mindenki arra megy, amerre lát, a biciklik összevissza, hiába áll ott a rendőr az út közepén, mintha ott se lenne, vagy épp beszéleget a haverokkal... ettől függetlenül nem nagyon vannak balesetek.

2012. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt feltétlenül olvassátok el: /miért éppen Albánia?/


[link]

2012. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!