Kezdőoldal » Utazás » Európa » Haza engednek Németországbol?...

Haza engednek Németországbol? Fontos!

Figyelt kérdés
sziasztok! egy fontos kérdéssel fordxulok hozzátok. A helyzet hogy autoval hoztak ki németországban, és nemsokára mennék haza, ám ma észrevettem hogy a személyim januárban már lejárt :( nincs másik fényképes igazolványom. vonattal kell haza mennem, szoval a kérdés hogy engedik-e hogy igy megvegyem a jegyem és a vonaton se fognak leszállitani ezért vagy valami??? köszönöm elöre is!

2012. máj. 9. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem online veszed a jegyedet, hanem mondjuk automatából vagy pénztárban, akkor nem kell hozzá személyi. De online is tudsz jegyet venni, ha van dombornyomott hitelkártyád, mert azzal is tudod magadat a kalauz (de nem a hatóságok) felé igazolni, hogy te vagy a jegy jogos tulajdonosa.


A vonatokon elméletileg bármikor végezhetnek szúrópróbaszerű ellenőrzést a rendőrök, nem tudom, melyik útvonalon mennyire gyakori ez. (Németországból Csehországba tettem egyszer kirándulást, akkor mindkét irányban volt kontroll, de pl. Ausztria felé is jöttem haza, meg utaztam is ki, akkor nem volt ellenőrzés.


Ha biztosra akarsz menni, kérj segítséget a legközelebbi magyar konzulátuson, ők szerintem személyit is tudnak neked intézni, persze csak hosszabb átfutási idővel. Esetleg hazatérési igazolványt, ha van ilyen a schengeni övezetben egyáltalán.

2012. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de tovább bonyolitva a történetet sajnos nincs idöm ilyet kérvényezni mivel holnap indulnom kell :( nemtudom mit tegyek
2012. máj. 9. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
A vonatjegyhez nem kell igazolvány. Én megpróbálnék hazamenni így, nagyon nagy rizikó nincs benne szerintem.
2012. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát remélem hogy nem szállitanak le vagy ilyesmi..
2012. máj. 9. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!