Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mindent összevetve Berlinben...

Mindent összevetve Berlinben vagy Münchenben jobb élni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, München gazdagabb, jobban lehet keresni, viszont drágább város is, mint Berlin. Berlin olcsó, viszont ahogy hallom, nincs túl sok munkalehetőség.

München jobb helyen van, jobb az időjárás, Berlinben elég katasztrofális tud lenni.

Münchenhez közel az Alpok, Berlinhez közel nem tudom, mennyire vannak szép helyek.

Berlin viszont liberálisabb, befogadóbb, sokszínűbb, nagyvárosiasabb, mint München, ami pedig fontos nekem.


2012. ápr. 4. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
bar en csak Berlinrol tudok nyilatkozni, de en szerettem ott elni. szep varos, hangulatos, mindig tortenik valami. igaz hogy nehez munkat talalni viszont ha van egy normalis allasod akkor meg tudsz elni. eleg olcso hely. az idojarasrol meg annyit hogy a nyarak neha esosebbek mint otthon(tavaly nyar eleg pocsek volt) de annyira nem jelentos a kulonbseg.
2012. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mik az elvárásaid. A bajorok könnyedebbek, talán kissé bohémok, a berliniek, mint poroszok merevebbek. Lehet, hogy Berlinben olcsóbb az élet, München közelebb áll a magyar mentalitáshoz. Arról nem is beszélve, hogy kisebb város, mint Berlin, s van egy sajátos hangulata. Azt javaslom, minél több helyről gyűjts információt mindkét városról. Mind a két helyen sokszor voltam. Egy biztos, én Münchent választanám.
2012. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Münchenben élek jelenleg, és amikor én is a nagy döntés előtt álltam, nevezetesen hogy hova is költözzek Németországon belül , én is a két nagyváros München és Berlin között kellett választanom. És látod , Münchent választottam. Nekem sokkal jobban tetszik, mint Berlin itt sokkal jobb élni , és imádom egyszerűen. A negatív dolgok, amiket felsoroltál Münchenről kikerülhetőek azzal, hogy egy Münchenhez közeli kis külvárosba költözöl. A belvárosnál sokkal olcsóbb kisebb a bűnözési ráta és ráadásul 10 perc alatt be lehet érni a belvárosba. Ha kikötözésről van szó, mindenképpen Münchent válaszd :-)

Sok sikert ! :)

2012. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!