Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerinted Európa melyik...

Szerinted Európa melyik nagyvárosában (500 ezer fő fölött) a legjobb élni, és miért?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hm jó kérdés.

Mit jelent nagyváros számodra?

Franfurt az? Mert annak éppen hogy vagy nincs is 500 ezer lakosa.


Èn éltem már pár helyen, habár Hamburgban nem, de nekem hamburg nagyon pozitív volt mikor ott voltunk. Gyönyörü negyedei vannak, gettói szinte nem is. Kulturális központ is, és szabadidöben is rengeteg mindent lehet tenni. Mindkét tenger kb 1 órára van, jókat lehet kirándulni.


Most Franfurt alatt élünk. maga Frankfurt aprócska, de ez annak is köszönhetö, hogy pl Frankfurttól délre lakunk 40 km-re és itt egy kisebb város van (Dramstadt), ami körül rengeteg cég, gyár van. A munka lehetöség itt is óriási nem kell frankurtig menni.

2012. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Frankfurt szerintem már egyértelműen nagyváros (európai szinten), hiszen 670 ezer lakosa van.

De akkor, hogy tiszta legyen:

[link]

Az első 53 város számít szerintem nagyvárosnak.

2012. ápr. 4. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy felmérés szerint ha jól emlékszem Zürich a világ legélhetőbb városa, bár a lakossága nem haladja meg az 500 ezret, és kizárt, hogy ott le tudj telepedni csak úgy, ha csak nem kapsz ott munkát. A második viszont Bécs, és ott már egyik általad kifogásolt tényező sem áll fent, és közel is van.

Hogy miért? Közbiztonség, egészségügyi ellátás, infrastruktúra, közoktatás...stb. Általában ilyenkor ezeket veszik figyelembe.

2012. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A listát nézve már éltem pár nagyvárosban.

PL: Londonban.Rengeteg tömeg,büdös,koszos város.Annyi ember,annyi kultúra,és annyi idegen,hogy még ekkora városban is egyedül érzed magad.

Párizsban.A kosz a szemét ha lehet több mint Londonban.Fehér embert csak turistát látsz.Szinte csak feketéket,és olyanokat látsz akik lenéznek mert fogalmuk sincs honnan jöttél.

Róma:Igaz itt csak pár hónapot éltem,de az olaszok életstílusa,azt hogy rád erőltetik a maguk életritmusát,nekem nem jött be.De maga a város imádni való.

Budapest: Szülővárosom.Imádom.Itt nőttem fel,itt éltem 30 éven keresztül.Bár nem a legtisztább város(tisztább mint London vagy Párizs)de ha már több városhoz tudod viszonyítani,akkor Budapest nagyon szép.Tetszik,hogy rengeteg szórakozási lehetőség adódik a városban.

Jelenleg egy 150 ezres létszámú angol városban élek Bristoltól nem messze.Elvagyok,bár itt is inkább a munkásnegyed érvényesül..Sok szegény munkásosztály akik közül sokan munkanélküliek.Így megvan a maguk gondja itt is az embereknek.

Már nagyon tervezem,hogy olyan helyre költözzek,ahol minél kevesebben élnek.A zajból,a tömegből már kezd egy kicsit elegem lenni.(mondom én aki mindig is nagyvárosban élt)

Ma már nagyon sok ember él a földön,és egyre jobban össze vagyunk zsugorodva,ezért egy kisebb hely jobb választás lenne.

2012. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!