Kezdőoldal » Utazás » Európa » Barátnőmék most utaztak...

Barátnőmék most utaztak Angliába (London) és én adtam el nekik 120 fontot, de amikor kiértek hívtak, hogy nem fogadták el nekik, mert régi, pedig tavaly ősszel vettem (2011). Mit csináljanak? Többi lent.

Figyelt kérdés
1. kérdés: mikor változott ott a font? 2.kérdés:ezt nekik ott Londonban beváltják valamelyik bankban???

2012. ápr. 2. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly ősz óta nem volt változás a bankjegyekben, ha lett is volna, akkor is 5 évig el kellene fogadniuk. Szerintem át akarnak vágni.
2012. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég fura. Nem vagyok szakértő, de valahol hiba van. ha tényleg nem lenne érvényes, nem adhatták volna el neked tavaly.

Én dollár váltással jártam úgy az idén, hogy régi volt (nem volt rajta biztonsági csík), így csak alacsonyabb árfolyamon váltották be (azzal magyarázva, hogy ezt már másnak nem tudják eladni).

2012. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) remélem azért elfogadják nekik :/ majd este beszélek velük :)
2012. ápr. 2. 18:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Át akarták verni őket.


Nem változott a font.

Vannak új és régi bankjegyek, azokon különböző a számjegy, de mindkettő érvényes.


Ne dőljenek be senkinek.

Üdv.

2012. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem változott a font tavaly ősz óta, szóval elvileg érvényesnek kell lennie. Ha esetleg valamilyen okból kifolyólag mégis a régi, már forgalomból kivont bankjegyet adták volna el neked (amit kétlek), akkor a Bank of England elvileg beváltja / kicseréli. :)
2012. máj. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!