Kezdőoldal » Utazás » Európa » A nyáron utazok ki a barátomma...

A nyáron utazok ki a barátommal Olaszországba dolgozni, de nem tudunk olaszul. Ez mekkora gond?

Figyelt kérdés
Nem tudunk olaszul, vagyis nagyon keveset, angolból mindkettőnknek megvan a középfokú nyelvvizsgája. Aki a munkát adja, tudja, hogy nem tudunk olaszul. Mennyire lehet kinn boldogulni így? Meg tudjuk majd magunkat értetni?
2009. jún. 13. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a munkáltató tudja, akkor baj nem lehet. Max a mindennapi életben okozhat bonyodalmat, ha bementek egy eldugottabb helyen lévő boltba, nem biztos hogy az eladó beszél angolul, de túristaparadicsomokban, part közelben, belvárosban szerintem legtöbben beszélnek annyit, hogy megértsétek egymást.
2009. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt attól függ, hogy Olaszország melyik részére mentek! Az északi részeken németül és olaszul beszélnek, de angolul is lehet boldogulni.
2009. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Siena mellé megyünk. Én úgy hallottam, hogy Toszkána területén sokan beszélnek angolul.

Csak amiatt érzem kínosnak, hogy a munkatársakkal hogyan fogok kommunikálni...mindenesetre marad a folyamatos tanulás, legalább szavak szintjén. Na és a zsebszótár:D

2009. jún. 13. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyelv miatt ne aggódj. Én tavaly voltam egy nemzetközi táborban a szerényke angolommal, és baromi jókat beszélgettünk parasztnyelven is mindenkivel. A szókincs kb nem ütötte a 100 szót szerintem, még is jót nevettünk egymáson, buli volt az egész. Bele fogtok jönni, összebarátkozol egy helyivel aki tud angolul, és megkéred adjon egy kis gyorstalpalót. Pár hét és az alap szavakat, mondatokat ha nem is folyékonyan, de tudni fogod. Ne rágódjatok ezen, a nyelv miatt nem lesz probléma!! :)
2009. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miert honnan gondolod hogy a munkatarsaid beszlnek olaszul? Ha titeket is felvettek olasz nyelvtudas nelkul, akkor gondolom a tobbiek sem tudnak.

En amikor kint dolgoztam akkor a nemettel boldogultam.

De a lenyeg az, hogy van munkad!!!!!!! Meglatod milyen super lesz!!!!

2009. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító válaszokat. Összeköttetés alapján megyünk dolgozni, értem ez alatt azt, hogy enélkül nyilván nem mehetnénk ki. Rengeteg vendégmunkás dolgozik kinn, gondolom sokan "törik" az olaszt. Igen, a lényeg, hogy kimehetek,a nyelvhiány miatt nem is mondanám vissza:)
2009. jún. 14. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!