Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet hogy nagy bajban vagyok,...

Lehet hogy nagy bajban vagyok, Londonban elek kb 6 honapja,3 honapot dolgoztam, es nem kaptam semmit rola? Tobbi lennt

Figyelt kérdés
tehat 3 honapot dolgoztam, akkor meg nagyon gyenge volt a nyelv, orultem h munkat kaptam, most megigenyelt a ferjem working taxot, es mivel megneztek a bejovo penzeinket, lattak h rendszeres jovedelem volt utana neztek felhivtak a volt munkahelyem, es azt mondta a volt munkahelyem h en onadozo voltam...en semmirol semmit nem tudtam, semmi papirt nem irtam ala, nem is mondott semmit pedig tudta h akkor 5 napja erkeztem Londonba. Ez most derult ki, es azt mondta h fizessem be a NI-t. TAxot nem kell mivel nem telt el 6 honap elvileg. Csak az a problema h szerinte mivel en fekete munkas voltam, ott nala, nem tud visszavenni bejelentettkent, ez letezik, ki tud errol nekem okosobbat meg a tenyeket megirni, kerlek segitsegetek, semmit nem tudok e teren, mi hogy mukodik. Mennyit kell fizetnem? irjatok kerlek elore is koszonom
2012. márc. 3. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Angliában mindenki önadózóként indul. Ezt tudnod kellett volna amikor kiváltottad az adópapírjaidat.Munkakezdés előtt.

Nem értem hogy lehet ilyen felkészületlenülnekivágni valaminek.Jól meg is büntethettek volna,és a tax-ot is be kell majd fizetned. A tudatlanság nem mentesít a szabályok betartása alól

2012. márc. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bocsi off leszek.


mit jelent az, hogy onadozo? mivel en mar kint dolgozok majdnem 1 eve, es a ceg ahol dolgozok az vonja le a fizetesembol az NI-t es az TAX-ot is. a heti paysplip-emen fel is van tuntetve.

most akkor egy kicsit osszezavarodtam

2012. márc. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"mit jelent az, hogy onadozo?"


Ugyanazt jelenti mint Magyarországon! Neked kell elkészítened az adóbevallásodat!

2012. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mindenki önadózóként indul, ez baromság. sőt, az ellenkezője igaz, csak akkor kell magadnak csinálni, ha van egy vállalkozásod. ha a munkahelyeden szerződéssel voltál, és nem self employed, akkor bizony nekik kellett volna levonniuk.
2013. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!