Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan "hívassam meg magam"...

Hogyan "hívassam meg magam" Németországba?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm (kb. ez év eleje óta ismerem). Eddig csak e-maileztünk, most elkértem a postai címét is, írni akarok neki.

Az lenne a kérdésem, hogy mit írjak neki, hogy ő azt írja vissza, hogy szívesen várlak? Vagyis nagyon szeretnék kimenni hozzá, de nem tudom mit írjak ez ügyben. Nem akarok pofátlan sem lenni, hogy na akkor mehetek-e?

Szeretnék tudni valami megfelelő megoldást.


2009. jún. 6. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

írd meg h.nagyon örülsz h.megismerhetted,és reméled h.ez a kapcsolat sokáig fog tartani.ha német az illető(ezt nem írtad)akkor írd h.neked nagyon fontos a nyelv gyakorlása is,ezért is jó h.vele levelezhetsz.továbbá te is utalj arra h.majd szívesen látod itt valamikor Mo-n,hátha udvarias lesz és azt feleli ő is téged odakint:)


azt is írhatod h.régóta tervezed h.kimész(hosszabb-rövidebb időre)és utalj arra h. reméled tud majd segíteni esetleg az utazással kapcsolatos infókkal...(vagy ilyesmi)ezzel nem azt mondod h.hozzá mennél,csak h.tervben van az ország meglátogatása.ennyiből majd csak leesik neki a tantusz,ha tényleg szimpi vagy neki is.

2009. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
73%
Érdeklődj afelől, hogy milyen Németország, említsd meg, hogy te még sosem voltál, pedig mindig is ki akartál menni, na de sebaj, majd egyszer biztos el fogsz jutni.
2009. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem : miért kell meghívatni magad?! 8-o

Szabadon utazhatsz bárhová, meghívó levél nélkül is!


Írd meg neki, hogy nagyon szeretnéd személyesen is megismerni, kíváncsi vagy rá, ezért azt tervezed, hogy idén nyáron odautazol, ahol lakik és találkozhatnátok...

Segítsen egy jó szállodát/panziót szerezni neked arra az időre!


Ha úgy gondoltad, hogy majd ez az ismerős meghív MAGÁHOZ lakni, ez elég nagy illetlenség lenne, hiszen alig ismeritek egymást, ha ő ajánlaná fel, én a helyedben akkor sem fogadnék el egy ilyen meghívást!!!


Menj ki a saját költségeden, a saját pénzeddel, legyen független lakásod szállodában, ez még senkit semmire nem kötelez. Ha elmentek étterembe, cukrászdába, ott is a fele-költséget (vagy a saját fogyasztásod) te fizesd!

2009. jún. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Egyébként német az illető, de angolul beszélünk.
2009. jún. 7. 08:15
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen igaza van a 04:49-nek, engem is irritál ez a szocializmusból visszamaradt "szegény magyar" mentalitás. Miért kellene mások nyakán élni külföldön? Írd meg, hogy szívesen találkoznál vele élőben, vegyél repülőjegyet, keress magadnak szállást a környéken (manapság minden árkategóriában van szoba). Ha tényleg nem akarsz pofátlan lenni, ne hívasd meg magad. Vagy ha mindenáron nála akarsz lakni, akkor hívd meg először te magatokhoz, nem kizárt, hogy utána ő is visszahív. A kölcsönös látogatás mindjárt szebben hangzik.
2009. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!