Kezdőoldal » Utazás » Európa » A 20 kg csomagért mennyit...

A 20 kg csomagért mennyit kell fizetni a fapados járaton?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek Spanyolországba,Wizz Air járattal.Amit feladok a gépre,20kg lehet.Azért mennyit kell fizetni?És hol?Ott,miután elvették a böröndöt?MIt vihetek?

A kézipoggyászomba mit tehetek?

Mit érdemes Spanyolba vinni,ami ott drága,pl. ital,kaja?

Apartmanba megyünk,nekünk kell ellátni magunkat.Köszi!!


2009. máj. 13. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Én nemrég vettem repülőjegyet a Wizz Air-re (Charleroiba szól), és az utazási irodában kellett fizetni a bőröndért is, ami -ha jól emlékszem- 3000 Ft utanként. (De 2 éve úgy jártam check-in-nél, hogy 2-3 kilóval nehezebb lett a bőröndöm, mint a súlyhatár, és el kellett mennem egy másik ablakhoz pótdíjat fizetni, ami asszem 2000 Ft volt.)

Ja, és most olvasom a repülőjegyen, hogy "a feladni kívánt csomagok számát a foglalás során kell megadnia és az így keletkező díjat megfizetnie (a wizzair.com-on vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül). Ha további csomagokért a repülőtéren fizet, akkor magasabb poggyászdíjat számolnak fel.


Feladott poggyászban nem fuvarozható:

-készpénz, értékpapír

-ékszer, nemesfém, drágakő és féldrágakő

-számítógép, kamera, mobiltelefon...

-hivatalos, üzleti és magánokirat

-úti és egyéb azonosító okmány

-kulcs

-folyadék

-orvosság

-műérték jellegű vagyontárgy, képzőművészeti alkotás


Kézipoggyászban viszont nem lehet folyadék.

2009. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!Akkor egy kis italt,amit ajándékba vinnék,azt sem lehet?
2009. máj. 13. 19:48
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

A feladott poggyászban lehet (csak nem ajánlott, de ha jól csomagolod be, és "törésbiztossá" teszed, akkor nem gond.)

A kézipoggyászban nem lehet. A beléptetéskor elveszik. Akkor már nincs alternatíva (hogy pl. feladott csomagba áttennéd.) Vagy utazol, és kiöntik az italt, vagy nem utazol, és marad az ital.


A jegy vásárlásakor fizetted meg a bőröndöt is. Ha megfizetted. Ha nem, akkor még MOST pótold, az indulás előtt. Az induláskor DUPLA árat kell érte fizetni.

2009. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem ugy mukodik, hogy egy szemely max. 20 kg-t vihet poggyaszkent? Azert nem kell fizetned, nem? Legalabbis a masik fapadosnal az Easy Jet-nel ugy van, hogy veszek egy jegyet, es tudom hogy 20 kg-os csomagot vihetek, plusz a kezipogyaszom, es ezekert nem kell kulon fizetnem. Ennyit vihetsz magaddal, ez a jeggyel egyutt van. Ha a 20 kg-t meghaladja a csomagom, akkor a repuloteren amikor lemerik a csomagot, azonnal fizetni kell. Mar volt tulsulyos csomagom, es rengeteget fizettem erte.

Szerintem a wizz A.-nal is igy mukodik, hogy 20 kg-t vihetsz, azt a jeggyel egyutt megveszed hogy ugy mondjam. 20 kg-nal ne vigyel tobbet, mert nagyon draga. A kezicsomagod viszont lehet nagyobb, nem csak egy kicsi retikulre gondoljal.

Italt tudsz venni a repuloteren is, miutan bechekkoltatok, es azt felviheted a gepre is, es eleg jo aron vannak kint a repteren az italok, parfumok...stb.

2009. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

AZ 1. válaszoló vagyok, van egy észrevételem a következő mondatra:

"Szerintem a wizz A.-nal is igy mukodik, hogy 20 kg-t vihetsz, azt a jeggyel egyutt megveszed hogy ugy mondjam."

Hogy úgy mondjam, valóban a jeggyel együtt veszed meg, de ne gondold, hogy ajándékba adják, hiszen azt is ki kell fizetni, hozzáadják a jegy árához. És nem csak szerintem, hanem konkrétan tudom, mert nemrég vettem jegyet, amikor meg is kérdezte az ügyintéző, hogy lesz-e bőrönd, mert akkor az fejenként és utanként plusz x Ft.

2009. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Mindenkinek!
2009. máj. 15. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Május elejétől a wizzair járataira 20 kg helyett 15 kg csomag vihető, viszont annyi könnyítés van, hogy vihetsz többet is belőle (persze jó pénzért, csomagonként 10 EUR, ha előre megváltottad a "csomagjegyet".)
2009. máj. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom,és már mindent megtudtam!!!

Holnapután repülünk, fejenként 10 kg-ot vihetünk kézipoggyászként,20 kg pedig poggyászként. Ez 6000.-Ft oda-vissza.

A 15 kg-os határ,pedig aki 21-től rendeli meg a gyét,arra vonatkozik. Én még beleférek a 20 kg-ba.

Köszi a válaszokat,elrepültem!

2009. máj. 19. 20:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor jó! Jó utat! :)

(az 1. válaszoló voltam)

2009. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megjöttem,gyönyörű volt,akinek kérdezni valója van az utazással,esetleg Spanyolországról,szívesen segítek!!!!!!!!
2009. máj. 31. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!