Kezdőoldal » Utazás » Európa » Repülővel utaznánk Németország...

Repülővel utaznánk Németországba. Kell útlevél?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni hogy kell a útlevél ha repülővel szeretnék utazni Németországba?

Úgy tudom hogy az EU országokba már elég a személyi, de még is hallottam furcsa dolgokat, hogy megbűntettek már embert a határnál stb.


Azért volna fontos, mert tervezek egy meglepetés utazás a páromnak, de kiderült, hogy lejárt az útlevele.

S nem tudom oly könnyen elküldeni a okmányirodába, hogy csinálja meg, mert talán könnyen rájönne a dologra, hisz nem utazik gyakran (külföldre sem).


Én nem rég úgyan voltam egy buszos kiránduláson Velencébe ott nem kellett az útlevél, de nálam volt azért.

Viszont lehet hogy a repülőtéren ez másképpen működik, főleg ha az ember kifog egy határőrt.


2009. ápr. 22. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kell, én már utaztam Olaszországba kártyás személyivel, elég volt.
2009. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell útlevél. Érvényes személyivel utazhatsz Németbe. Akkor lenne a gond, ha olyan országon utaznál keresztül, ahol kell útlevél.
2009. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

akkor nem kérhetik a repülőtéren annál az ablaknál amelyre az van írva hogy útlevél ellenőrzés, és ezután tudok elmenni a megfelelő folyosóra, s beszállni a repülőgépbe?!


Elég gázos lenne, ha ott nem engednének tovább :-(

2009. ápr. 22. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, itt a pontos info euvonal.hu

Jo utat:)

2009. ápr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!