Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban élő magyarok,...

Londonban élő magyarok, válaszolnátok? (lent)

Figyelt kérdés

Leírnátok nekem a nagyobb részeit? Melyek azok a helyek, ahol érdemes egy kisgyerekkel lakást keresni, tehát a nyugisabb részekre lennék kíváncsi.

Ti hol laktok, mi a véleményetek arról a körzetről? Meg úgy általánosságban mindenről.. Milyen a közlekedés, milyenek az emberek, mennyire könnyen lehet munkát találni stb stb.


2011. aug. 28. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Helló!


Még csak 3 hónapja vagyok itt, de néhány kérdésedre tudok választ adni.


A tömegközlekedés véleményem szerint nagyon jó, és a kezdeti bizonytalanság után, ma már egészen otthonosan mozgok a metró használatakor. A munka találás nehézsége az attól is függ, hogy milyen szakmád van és milyen szinten beszéled a nyelvet. Én magam középfokú angol nyelvtudással jöttem ki és elsősorban pincér, pultos, konyhai kisegítő és hotel munkák érdekeltek. Minden ismeretség nélkül a 2 hét végén már dolgoztam, mint konyhai kisegítő. (Jelenleg hétfőtől péntekig dolgozom, általában 8, de van hogy 12 órát és a fizum bruttó 5,93/óra - tehát a minimálbér).

Azt gondolom, és sok itt megismert ismerősöm is állítja, hogy itt Londonban aki valóban dolgozni akar és tényleg megragad minden (legális) lehetőséget, akkor dolgozni is fog 1 hónapon belül, mert sok a lehetőség. Illetve minél jobb a nyelvtudásod, annál több lehetőség nyílik meg előtted. A lakhatásról szólva azt tanácsolom, hogy lehetőleg a keleti részeket lehetőleg kerüld el!

2011. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Felsőfokú nyelvvizsgám van, úgyhogy remélhetőleg a nyelvtudással nem lesz sok probléma.

Írtad, hogy kerüljem el a keleti részeket.. Meg tudnál nevezni egy konkrét részt, ahol szerinted a legjobb lenne? Te melyik részén élsz? Szeretsz ott lenni? Az albérlet mennyibe kerül?

2011. aug. 28. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Én észak-nyugat londonban lakom a West Hampstead nevű részen, szerintem egész jó környék, csak 15 perc metróval az Oxford Street.


Egy saját fürdőszobás, egy szobás(single) szobát bérlek, melynek díja rezsivel együtt 115 font/hét. Teljes lakást az elején nem nagyon adnak ki, vagy csak nagyon nehezen, mert nincs angol referenciátok. Ezért a kezdeti időkben valószínű hogy csak szobát tudtok bérelni.

2011. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ismételten csak köszi a válaszod. :)

Hogyan találtál szállást? Vannak kint ismerőseid vagy csak úgy, belevágtál?

Mi tök egyedül mennénk és bár mindketten beszéljük a nyelvet, anyagi hátterünk is van, azért kicsit tartok tőle..

2011. aug. 28. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is tartottam tőle, ez nyílvánvaló, mert egyrészt teljesen más világ, más a nyelv, és mégiscsak egy 10 millió(vagy több) lakosú városról van szó. Nincs kinn ismerősöm, hanem különböző fórumokon informálódtam. Szállást a kezdeti időkre az iránylondon.hu oldal-on keresztül foglaltam, nem volt rossz, de 2 hétig laktam csak ott, mert a munkahelyem közelebb van a mostani lakóhelyemhez. A kezdeti nehézségek ellenére azt mondhatom hogy megérte, munka után illetve hétvégén nyelviskolába járok, hogy fejlődjön az angolom és el tudjak helyezkedni a szakmámban,ami az informatika.
2011. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Már nagyon nem vagyunk a témánál, de nem gond, én vagyok a szerző, én offolok :D. Én a németet tanulom. imádom az Iinformatikát, de az én szakmám csak egy igazgatási ügyintéző. Mo-n elkezdtem az egyetemet, de gyorsan ott hagytam (Matek szak). Inkább kijöttem ide, páromhoz, én mindig is vele laktam, ő már 4 éve itt dolgozik kamionosként. Szakmámban nem akarok dolgozni. Később, amint meg lesz a rendes nyelvtudásom, el akarok menni suliba cukrászkodást tanulni, imádom a sütiket, mindig mindenki szülinapjára én csinálom a tortát :D. Aztán, ha lesz elegendő pénzünk akkor egy magyar cukit nyitni valahol az országba (álom álom szép álom :D).

Még1x köszönöm a válaszotokat, remélem megfelel majd a kis gombócnak a kaja. Valószínűleg ilyen [link] tápot is veszünk neki, aztán meglátjuk melyik fekszik jobban a gyomrának. Lehet, hogy keverve lesz az igazi :)

2011. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sorry, utolsó vagyok, rossz helyre ment az írásom :D...bocsi mindenkinek :D
2011. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!