Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit kéne elintéznem, mielőtt...

Mit kéne elintéznem, mielőtt Svájcba utazom egy évre?

Figyelt kérdés

Egy évre megyek Svájcba aupair-nek, és azt szeretném kérdezni, hogy miket kell elintéznem még itthon? :)

Köszönöm előre us :)


2011. aug. 20. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Megkérdezhetem, hogy melyik részére mész? Én is oda megyek, szintén egy évre. :)
2011. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amúgy amiket el kell intézni: Érdemes kiváltatni az Eu-s TB kártyát, mert ingyen van, és így lesz jogosultságod bizonyos orvosi ellátásra (bár azt hiszem, ehhez kint fizetve kell hogy legyen a TB-d).

Útlevelet csináltatni/meghosszabbítatni, ha nincs, vagy hamarosan lejár, mert Svájc ugye nem Eu-tagállam, így nem elég a személyi.

Ha a család kéri, vagy szerződésben benne van, akkor kell valami orvosi papír arról, hogy egészséges vagy.

Esetleg telefonnal kapcsolatban valamit intézni. Őszintén szólva ezzel még én is bajban vagyok. Én úgy csinálom most, hogy mielőtt kimegyek bekapcsoltatom a Roaming-ot, hogy tudjak haza telefonálni ( de ez így piszok drága amúgy), és majd kint veszek szerintem egy telefont. (Vagy viszek itthonról kártyfüggetlent, és veszek bele kint egy SIM- kártyát.)


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Mikor mész amúgy? :)

2011. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm :) Bern közelébe megyek :) szept közepén :) És te?


Eu-s TB kártya nem felesleges, hiszen nem tagállam ?


Meg én úgy olvastam, hogy a kártyás személyit elfogadják :) Bár mindenképp megcsináltatom az útlevelem.

2011. aug. 20. 16:44
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja és a telefon :) Biztos, hogy inkább a skype-ot fogom használni, mert olcsóbb :)


Te is aupairkedni mész?

2011. aug. 20. 16:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is olvastam valahol, hogy elfogadják többnyire a személyit, de azért szerintem jobb biztosra menni. :)

Az Eu-s kártyát elfogadják Svájcban is, mert van valami egyezmény (nem tudom most pontosan mi a neve), amihez Svájc is csatlakozott, így ott is igénybe vehető ez.

A Skype jó ötlet, nálam ez annyiból macerásabb, hogy úgy tűnik, hogy az első néhány hétben nem lesz netem (most költözött a család, és még nincs beköttetve az internet.) Így valahogy meg kell oldani a telefonálást..

Én is Svájcban leszek, viszont elég messze tőled. A Bodeni-tónál fogok dolgozni, közvetlenül a német határnál.

Viszont van egy fórum, ott vagyunk többen is, akik Svájcba megyünk, mentek. Van egy lány, aki azt hiszem Bernben van.

[link]

Lehet ismered, nem tudom. :)

2011. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sziasztok, megkérdezhetném, hogy miként alakul sorsotok Svájcban aupair-ként? Előre is köszi. :)
2011. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kereken ma vagyok itt három hónapja, és tök jó minden! :) A család klassz, a fizu szuper és a táj is gyönyörű. Hát kell ennél több? ;)
2011. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Svájc gyönyörű,ez a 4. hónapom kint, a család is aranyos csak furán vannak nevelve a gyerekek :) De minden szuper :)
2012. jan. 16. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!