Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiakarok menni Angliába...

Kiakarok menni Angliába melózni, világot látni, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
22/F, érettségivel, közepes nyelvtudással.
2011. aug. 14. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj olyan rokonoddal,ismerősöddel,barátoddal aki már volt kint és nézz körül interneten hogy milyen munkákat hírdetnek stb.
2011. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
a gumtree.com oldalon nézz szét, hogy milyen munkákat hirdetnek.
2011. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

www.londonimagyarok.hu


Próbálkozz náluk, biztos szivesen segítenek.

2011. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is keress munkát, neten próbálkozz.

Másodszor meg nem ajánlom és nem is értem miért oda akar mindenki menni. Divat lett. De nem egy jó hely. Európában ennél jobbakat is találsz. Észt, finn, svéd, stb. Oda is elég az angol tudás.

2011. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyűjts össze minimum 300.000ft-ot. Vegyél egy repülőjegyet és indulj el.

Meg kell küzdened pár akadállyal eleinte:

Angol telefonszám szerzés.

Lakcím szerzés. (bérleti szerződés)

Bankszámla nyitás.

NI Number igénylés (2-3 hét kb)


Kb ebben a sorrendben. Ha ezek megvannak, akkor lehet elkezdeni állást keresni. Ha nincs neted, akkor bemész valamelyik jobcenterbe és ott használhatod a gépeket és a telefont.


De egy vodafone-os wifi net kb 20 font, és utána 10 a feltöltés.


Elmehetsz ügynökségekhez és beregisztrálhatsz, de ha nincs kinti munkatapasztalatod valszeg nem foglalkoznak veled.


A gumtree tényleg jó, én ott találtam melót, de otthonról nincs értelme, mert engem pl másnapra hívtak interjúra...


Magyar ügynökségekkel én nem foglalkoznék a helyedben. Jobban jársz ha magad próbálod meg, esetleg valami haverral.

2011. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az élőttem szólóval, tényleg kb 300000ft-ra van szükség ahhoz, hogy ilyen csekály nyelvtudással nekivágj, Az kb szűkösen 2 hónapra elegendő, mert ugye kauciót meg miegymást kell fizetned, ha szobát bérelsz.

Nekem a NI szám megvolt 1 hét alatt amúgy, de mindenkitől ilyen rémhosszú időket hallttam, nem tudom miért. Én amikor felhívtam a számot, ahol be kell regisztrálni, és időpontot kap az ember, amikor megkérdezték, hogy mikorra kéna azt mondtam, hogy hát amilyen gyorsan csak lehet, és 2 nap mőlva mehettem interjúra és még azon a héten küldték is...

A legfontosabb amúgy az, hogy tudd, hogy mit szeretnél kinn csinálni. Nem olyan könnyű munkát találni, de ha célirányosan keresel, akkor azért lehet találni. Ezt úgy értem, hogy ha bemész egy munkaközvetítő ügynökséghez, akkor az első kérdésük az, hogy milyen munkát keresel, és miben vagy gyakorlatod. Még a másik fontos dolog az az, hogy legyen 2 referenciád, lehet, hogy anélkül is lehet munkát kapni, ezt nem tudom, de az én ügynökségem írásban is és telefonon is leellenőrizte, hogy valós-e a magyarországi referenciám, ahol a suli mellett diákmunkában dolgoztam... Szóval ezekben a dolgokban nem árt magabiztosnak lenned...

Elvileg fontos a jó önéletrajz is, azt mondják, de szerintem fontosabb, hogy amikor egy munkára jelentkezel akkor mit írsz az emailben vagy ha kérnek, akkor a kísérőlevélben, vagy ha űrlapot töltesz ki akkor a miért szeretnél ennél a cégnél dolgozni rész... Az önéletrajzomat el se olvasták, ez kiderült az interjún, de az ügynökségem se a munkáltatóm. Még azt a rövidített változatot sem, ami ilyen űrlap volt és az ügynökség töltette ki. Szóval nagyon fontos, hogy ezekbe a levelekbe mit írsz, nem szabad félvállról venni, mint itt magyarországon és mindezt röviden. Ha teleírsz egy oldalt, akkor senki nem fogja elolvasni, max 10-15 sor lehet...

Szállásnál az a szoba, ami rezsivel együtt 400 fontál drágább és nem túl nagy mindehhez, tehát mondjuk keringőzni nem tudnál benne, az drága. Viszont ha itthonról próbálsz meg szállást keresni, akkor ennyiért még szobatársat is kapsz egy pici szobában, sőt, még lehet, hogy többet is kell fizetned. Ott keress szállást, akár ha nincs kinn ismerősöd, akkor couchsurfinggel meg tudod oldani azt a kb 1 hetet, amíg keresgélsz, mert ennyi idő alatt bárhol találsz megfelelőt. Ráadásul ez azért is jobb, mert így kicsi a valószínűsége, hogy magyarokkal kerülsz össze, sőt simán válaszhatsz úgy, hogy angolokkal laksz együtt és az nagyon nagy előny eleinte, amikor még annyira nem megy a nyelv... Persze az angolokkal élésnek vannak hátrányai is, ők más higiéniai körülményekhez vannak hozzászokva...

Na ennyi dióhéjban, remélem segített valamit...

2011. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok!


Igen az NI-vel kapcsolatban megoszlanak a tapasztalatok.

Nekünk két hét volt, mikor telóztunk 1 hétre rá kaptunk időpontot és arra 1 hétre jött meg a szám.


Na meg olyat is hallani hogy kell hozzá útlevél, nekünk nem kellett, viszont a lakásbérleti szerződés igen.

2011. aug. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ez az NI micsoda? :)
2011. aug. 17. 22:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint nálunk a társadalom biztosítási szám.

Enélkül nem dolgozhatsz, ezen tartják számon az adód. Így kaphatsz segélyt, támogatást, gyest, nyugdíjat stb...


Ezt meg kell igényelni, és elbírálják, hogy megkapod-e. (általában igen)


Menete: Megérkezel ide, szerzel telefont, lakcímet. Eztán felhívod a jobcentert. Ők kérdezgetnek párat:

Hol laksz, mit csinálsz, miért vagy itt, személyes adatok stb. Adnak egy időpontot. Akkor megjelensz, ugyanezeket végigkérdezik mégegyszer aláírsz és ennyi. Várod a postást.

2011. aug. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!