Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire könnyű Angliában...

Mennyire könnyű Angliában letelepedni?

Figyelt kérdés

ugye nem annyira nehéz mint Amerikában?:S

imádom az angolokat,az akcentust,azt a sok esőt,Londont,a királyi családot,azt a tipikus "kimértséget"(még ha a fiataloknál nem is fordul elő) a ballonkabátot,és majd egyszer ott szeretnék élni 8) de ez csak ilyen álomféle,de mindegy:D

15 éves vagyok,szóval bocs a kérdésért,de nem tudok ilyesmiről sokat:S


2011. júl. 27. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel EU-s ország ezért mindenféle munkavállalási engedély nélkül vállalhatsz munkát! Sőt, idén májustól már bejelentési kötelezettséged sincs! A lényeg, hogy ha kijössz legyen nagyon jó angoltudásod, és egy piacképes szakmád/diplomád! Vécét pucolni, szállodát takarítani itt sem éri meg, mivel amit keresel, azt el is költöd azonnal!
2011. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szereted az angol kultúrát, meg európai fehér ember vagy akkor biztosan szívesebben fogadnának, mint a sok muszlimot, akik nemhogy az angol de még az európai értékrendet is leszarják, középkorias gettókat akarnak kiválasztani az angol törvényhozás alól a vallási törvényhozásba és vandálkodnak, randalíroznak.


Egyébként Anglia szerintem nem olyan jó hely. Többet keresel, mint itt, de nem annyival jobbak az életkörülmények. A termékválaszték általában szegényesebb, mint nálunk, hiszen Európa peremén található. Esetleg Németországban nem gondolkodtál? Tudom, hogy eléggé más kultúra, mint az angol, de mégiscsak közelebb van, Európa közepén van, jobbak az életkörülmények és letelepedni is könnyebb, hiszen benne van a Schengei övezetben és munkavállalási engedély se kell.

2011. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz.

Kezdheted úgy, hogy au-pair vagy, nekik egyesületük is van, beíratnak tanfolyamra stb...

Sok barátnőm maradt így Angliában.

De ismerősöm is kiment nulla nyelvtudással, mosogatni, később előre lépett, és utána költözött a felesége és a három gyereke is.

Most kinn élnek, házat béreltek, jól élnek.

Úgyhogy, nem lehetetlen!

Egyáltalán nem!

2011. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pont ugyan ezeket érzem én is! Imádom a brit kultúrát! Ott akarok élni, ha felnövök. Szeretem a nyelvet, az uralkodókat, a kastélyokat, Londont, az építészetét, az esőt, a dombokon legelő birkákat! A kedvenc íróim, kutyafajtáim, filmjeim, színészeim britek voltak, vagy közük van az Egyesült Királysághoz!

14/L

2011. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

hát...Németország nem lenne túl jó,mert semmi motivációt nem érzek az iránt,hogy megtanuljam a nyelvüket,de amúgy vonz a "sokszínűségük".

Az Egyesült Királyságon kívűl még Franciaország jöhetne szóba,de az annyira nem vonz.

_____

utolsó válaszoló: de jó:) az én kedvenc énekeseim/énekesnőim is a szigeten élnek: Adele,Amy Winehouse(vagyis,Ő már nem,Isten nyugasztalja),Duffy...stb:)

2011. júl. 27. 15:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Adele, Amy Winehouse!n Imádom őket. :)
2011. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
helyes:))
2011. júl. 27. 16:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Alap :) Minden vágyam, hogy egyszer ott éljek. :D Teljesen megfogott az ország varázsa. Azt tapasztaltam, hogy az emberek is kedvesek. :) Kár, hogy már kevesen teáznak, pedig ezt a hagyományt nagyon szeretem. (kivéve a tejes teát de minden nem lehet tökéletes) Olyan szép a táj, habár esik az eső, de jobb, mint ha borzalmas hőség lenne.
2011. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
tejes teát én sem csípem,de amúgy nagyon szeretem,főleg olyan esős időbe inni,olyankor olyan "más" :p
2011. júl. 27. 16:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek :) Amikor kint esik az eső, és te bent ülsz vagy épp most jöttél be a házba, olyan jól esik egy csésze meleg tea, más mint amikor csak reggel iszod, más mikor melegben ice tee-vel hűtöd magad.
2011. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!