Kezdőoldal » Utazás » Európa » Voltál már Horvátországban?...

Voltál már Horvátországban? Mi a véleményetek a horvátokról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 09:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
kedvesnek tüntek nagyon.
2011. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

Kedvesek, segítőkészek, persze itt is érvényes, hogy "mosolyogj a világra és a világ visszamosolyog rád!". Ha fellengzős, lekezelő stílussal próbálkozol, ők is így fognak reagálni és igazuk is van. Ha mosolyogsz, kedves vagy, ők is mindent megtesznek, hogy segítsenek neked.

Pl. minden évben ugyanott nyaralunk, magánapartmanban. Van a városban egy nagy üdülőtelep apartmanokkal, villákkal, kempinggel. Rájöttünk, hogy az ottani kisbolt elég olcsó, így mi is odajárunk. Az eladók egy pár szót beszélnek (azt is inkább csak értenek :=) ) németül és angolul, de egy jó kis activityvel mindent megkapnak a turisták :=). Mindenki jókat derül a sorban (senkinek sem jut eszébe méltatlankodni a várakozás miatt), amíg az éppen soron következő delikvens mutogatja, miből mennyit kér, de egy-egy vicces helyzetben nevetnek az eladók is. Ez is a nyaralás - ráadásul kellemes - része! Cserébe komplett szendvicseket is hajlandók összekészíteni neked, ha éppen azt kéred - próbáld meg ezt itt egy balatoni boltban!

Pl. tavaly a nyaralásból hazafelé vacsoraidőben értünk Balatonföldvárra. Lejöttünk a pályáról és bementünk az intersparba kaját venni. Annyit kértem a pultostól, hogy legyen szíves a sajtos bagettet hosszában kettévágni, hogy majd kint a gyereknek bele tudjam tenni a - szintén ott vásárolt - felvágottat. Mogorván közölte, hogy nem teheti, oldjam meg. Na, ennyit a kedvességről.

2011. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
29%
velünk nagyon bunkók voltak. nincs is kedvem már hozzájuk menni! egyébként gyönyörű Horváto.
2011. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

tegnap 10:16 -al mélységesen egyetértek.



Annyival kiegészíteném, hogy aki kimegy oda, hogy játssza az eszét és bunkó módon indít, az csak visszakapja!!

Vagyis aki lebunkózza őket, az csak magáról állít ki egy BUNKÓ-bizonyítványt!!

2011. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Rendkívül kedvesek az emberek! Nálunk pl. a szállás közelében volt egy kisbolt, és ott az eladó volt amit olcsóbban adott, ha csak elmentünk a boltja előtt, akkor már integetett, és sokat beszélgetett velünk! Azt is mondta, hogy "nem mehetünk" el úgy, hogy nem köszönünk el tőle stb. Ezt máshol is tapasztaltam már Horváto.-ban. Én nagyon szeretem őket, és van ahol még magyarul is beszélnek. Na és a fagyijuk az a legjobb! Gyönyörű Horvátország, én imádom! :D
2012. jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!