Kezdőoldal » Utazás » Európa » Voltál már Horvátországban?...

Voltál már Horvátországban? Mi a véleményetek a horvátokról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Voltam... az ég világon semmi gond velük. Nálunk a közeli kis boltosok, de a bevásárló központok pénztárosai is nagyon rendesek, jófejek, segítőkészek voltak. Maguk az emberek nekem kicsit távolságtartónak tűntek, de hát nem is várhatjuk el, hogy lepacsizzanak minden idegennel :)
2011. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
gazdagok
2011. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Voltam a tavaly. A horvátok csöppet sem kedvesek és segítőkészek. Bementünk egy bevásárlóközpontba például és látta a pénztáros hogy angolul beszélünk, de erre ő csak tovább mondta horvátul. Az étteremben a hotelban volt egy hülye nő (mivel svédasztal volt mindenki ehetett korlátlan mennyiségben) az folyton figyelte, hogy ki mit eszik és nehogy kivigyenek valamit. Például egy kisgyerek egy almát akart kivinni, hogy megegye ő meg visszaküldte...

Amúgy a kaja nagyon jó volt :D

De a horvátok mindenek csak nem kedvesek és segítőkészek!

2011. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

"az folyton figyelte, hogy ki mit eszik és nehogy kivigyenek valamit. Például egy kisgyerek egy almát akart kivinni, hogy megegye ő meg visszaküldte... "


Ez mindenhol így van! A svédasztal lényeg hogy bármennyit ehetsz és ihatsz, de ki nem viheted! Spanyoloknál meg olaszoknál is így van! Amúgy szerintem kedvesek a horvátok, de ott is ugyanúgy vannak bunkó, mint ahogy bármelyik másik országban is.

2011. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Rosszkor voltál rossz helyen. Én kedves emberekkel találkoztam csak, de persze nem lehet általánosítani az az egy hét alapján amíg ott voltam.

Mi egy kis üdülőfaluban szálltunk meg egy apartmanban, kis sarki zöldségessel, élelmiszerbolttal. Itt igenis nagyon kedvesek voltak az eladók, pénztárosok, de a közeli nagyvárosban sem voltak rossz tapasztalataim. Itt szemmel láthatóan örültek a turista rengetegnek, valahol nem örülnek, ez ilyen... illetve magyarok közül is elég sok bunkó van, egyértelmű hogy máshol is akad!

2011. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
69%
Aki a vendéglátásban dolgozik az nyilván kedves, mosolyog, stb, mert a pénzed kell neki. Amúgy a civilek parasztok nagyon. Eltévedtünk a városban, és útba igazítást kértünk, erre azok direkt elküldtek rossz irányba...
2011. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 10:04


Amikor ekkora bun*kók mennek oda, mint a válaszoló,

akkor csodálom a türelmüket!!


Idézek a válaszolótól:

" A horvátok csöppet sem kedvesek és segítőkészek. Bementünk egy bevásárlóközpontba például és látta a pénztáros hogy angolul beszélünk, de erre ő csak tovább mondta horvátul."


Mit hittél, hogy amilyen nyelven szólsz hozzá,

a pénztáros azon a nyelven válaszol majd??

Próbáld már ki idehaza a teszkóban, hogy hány nyelven beszélnek a pénztárosok!!


2. idézet:

"Az étteremben a hotelban volt egy hülye nő (mivel svédasztal volt mindenki ehetett korlátlan mennyiségben) az folyton figyelte, hogy nehogy kivigyenek valamit. Például egy kisgyerek egy almát akart kivinni, hogy megegye ő meg visszaküldte..."


A "hülye nő"-nek az a dolga, hogy figyelje, hogy melyik kedves magyar vendég mit akar kilopni az étteremből!!


Csak meg kell figyelni, hogy az étterembe,

egyedül a magyarok érkeznek szatyrokkal!!!!!!.!!!!!

Amit nem tudnak lezabálni, azt próbálják elpakolni későbbre!!!


A mi apartmanunkból az előző magyar család, az összes villanykörtét hazavitte például.

A másik apartmanból, meg az összes evőeszközt !!


Úgy, hogy te csak ne szidd a horvátokat !!

2011. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó.


Jól beszéltél. Szóról szóra így van, ahogyan írtad!

2011. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
54%
Most attól, hogy valaki épp egy bunkóval találkozott, nem kéne általánosítani..
2011. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Már jártam horvátországba nem is egyszer! A horvátok nagyon kedvesek! Mi voltunk egy apartmanban és volt tőle egy kb 500m-re egy kis bolt! A horvátok igen is kedvesek! A legszebb város talán Crikvenica! A tengerpartja! Meg minden olyan szép! Az utak tiszták!
2011. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!