Kezdőoldal » Utazás » Európa » Au pair-ek! Válaszolna valaki...

Au pair-ek! Válaszolna valaki a kérdésemre?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy mielőtt elmegyek külföldre semmilyen hivatalos dolgot nem kell intéznem. Ez valóban így van?

Csupán arra hívta fel a figyelmemet egy ügyintéző, hogy a magyar TAJ kártyámat postáznom kell a biztosítóhoz, ha bekerülök az adott ország biztosítási rendszerébe...


2011. jún. 23. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Hova mész?
2011. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hová mész? Ha nem EU, akkor passzolom, nem akarok hülyeséget mondani. De ha EU-n belül maradsz, tutira nem kell postáznod semmit, csak kiváltani az ingyenes EU-s TB kártyát, ez a magyar TAJ kártyáddal együtt külföldön is érvényes lesz. Ehhez persze az kell, hogy itthon fizetve legyen a havi 4-5000 forintnyi (nem tudom pontosan most mennyi) TB-d.


(Ez azért kell, mert kint nem lesz fizetve utánad a TB - ugyanis az au pair nem adózik. Viszont a fogadócsaládod balesetbiztosítása rád is érvényes lesz.)


Kérdezz bátran.

2011. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ausztriába megyek hamarosan. Köszönöm, nagyon hasznos amit írtál. Az ügyintézőnek nem mondtam, hogy au pair leszek, biztos azért mondta ezt a postázós dolgot. Az eu-s kártyát kiváltottam, akkor más tényleg nem is kell? Olyan furcsa ez számomra.


A családnak mit vigyek szerinted ajándékba?


Most hirtelen csak ez kérdés jut eszembe, de van még pár, nem gond, ha írok e-mailt?


Köszönöm. :)

2011. jún. 23. 21:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Eu-s kártya és TAJ kártya legyen nálad. Otthon fizesd a TB-d (APEH-tól kapsz csekket, és megkérhetsz valakit hogy fizesse be minden hónapban). Így lesz érvényes.


Én annak idején magyar bort vittem az apukának (akiről kiderült, hogy nem iszik alkoholt), egy franciára lefordított Márai Sándor regényt az anyukának (akiről kiderült, hogy a Cosmopolitanon kívül más írott szöveget nem nagyon vesz a kezébe), a gyerekeknek pedig társasjátékot, amit két héten belül tönkrevágtak. Jól beleválasztottam ajándékba is, családba is. :D

2011. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és írhatsz, persze. :) 2. voltam
2011. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtam. :)
2011. jún. 24. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én Svájcba megyek, viszont semmilyen iratomat nem kellett elküldenem. Lesz utánam biztosítás fizetve meg egyéb járulék is. EU-s TB jó ha van, viszont ha kint fizetik utánad a TB-t akkor itthon nem lehet (telefonon mondták, hogy 2 orszgába egyszerre nem lehetsz biztosítva).

Én mézet viszek anyukának és csokit a 2 gyerkőcnek. :)

2011. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először én is Svájcba akartam menni, csak úgy gondoltam, hogy egy eu-s országba könnyebb lesz menni. A méz eszembe sem jutott volna. :)


Minden jót :)

2011. jún. 25. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!