Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakásbérlet és bankszámla...

Lakásbérlet és bankszámla Londonban lakcím nélkül (tovább lent)?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék végleg költözni Londonba ,és lakást bérelni(nem szobát hanem lakást).De ahhoz szinte 100% ban bankszámla kell...meg ugye a munkához is.Abban nem vagyok biztos hogy állandó lakcím nélkül lehet e bankszámlát nyitni,bankszámla nélkül meg nem lehet állandó lakhelyem..

Lehet hogy tévedek,leírnátok nekem hogy ez hogy működik ?:)

Arra is gondoltam hogy amíg nem találok lakást munkát stb addig egy olcsó hotelben lakom vagy valami ilyesmi...


2011. jún. 3. 20:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
utolso nagyon tajekozatlan vagy, neked valoszinuleg szerencsed volt. Nekunk pl nem nyitottak a Lloyds ban hanem a Hsbc ben elsore. Az ismerosomnek a hsbc ben a Lloyds ban sem, hanem a barclays ben kapott. Volt olyan akinek sehol nem nyitottak, es volt olyan ismerosom akinek a Lloyds ban nem hanem a barclaysben....szoval nem ilyen egyszeru. A bankszamla nyitas altalaban attol is fugg melyik ugyintezot fogod ki es eppen milyen napja van. Egyebkent sem 10 perc. Orulj neki, hogy neked ilyen nagy mazlid volt, de en is TAPASZTALATbol mondom 100 bol 1 aki ilyen szerencses..........
2011. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ez nem tájékozódás,ez tapasztalat,még bristolba nyitottam lehet máshol variálnak de ott egy rossz szót se szóltak igaz ennek már vagy 3-4 éve
2011. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen ez a te sajat tapasztalatod, a tajekozodast arra ertettem, hogy ez nem mindenkire jellemzo, sot! amit emlitettem 100 bol 1 nek van ilyen szerencseje. Egyebkent lehet neked nem kertek semmi mas dokumentumot de bevett szokas, hogy kerik a munkaltatoi igazolast, szemelyi igazolvanyt...ez a minimum. Van olyan ahol mast is kernek. 3-4 eve lehet, hogy maskeppen mukodott, valtoznak az idok....
2011. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is csak megerősíteni tudom

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:23

válaszát.


Tényleg egyén függő, nagyon erősen. Nekem 5 éve fél évembe került mire sikerült számlához jutnom... igaz sokáig az első 2 hét és kb 10 bank sikeretelensége után feladtam és szó szerinte sz.rtam rá. A párom számláját használtam mindenhol. Aztán egyszer csak csatlakoztam hozzá, és így lett nekem is saját számlám.


Párom 5 és fél éve sem tudott sem a lloydsnál, sem a HSBCnél számlát nyitni... végül a Barclaysnél adtak neki számlát.


Ismi viszont elsőre és gyorsan megnyitotta a HSBCnél.

Aztán másik ismi ezen felbuzdulva szintén bement a HSBC-hez és penderítették ki. Neki végül a LLoydnál sikerült. Ennek 3-4 éve.


Szóval baromira össze vissza megy. Neked tényleg mákod volt, de tény, hogy nem te vagy az egyetlen.

Ja, amúgy a személyi is ilyen. Van akinek elég személyazonosításra (olyan ismi is volt, akinek még a régi barna fedelüt fogadták el, 3 éve), van akinek meg az újat sem... ragaszkodott a bank az útlevélhez, hiába mondta a szerencsétlen, hogy EU, meg hivatalos okmány meg ilyenek.


Ez kb olyan, mint a GP... Szerintem sokan tudnánk erről is mesélni. :D

2011. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!