Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakásbérlet és bankszámla...

Lakásbérlet és bankszámla Londonban lakcím nélkül (tovább lent)?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék végleg költözni Londonba ,és lakást bérelni(nem szobát hanem lakást).De ahhoz szinte 100% ban bankszámla kell...meg ugye a munkához is.Abban nem vagyok biztos hogy állandó lakcím nélkül lehet e bankszámlát nyitni,bankszámla nélkül meg nem lehet állandó lakhelyem..

Lehet hogy tévedek,leírnátok nekem hogy ez hogy működik ?:)

Arra is gondoltam hogy amíg nem találok lakást munkát stb addig egy olcsó hotelben lakom vagy valami ilyesmi...


2011. jún. 3. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az Angliában munkát vállalóknak mindenképp szükségük lesz angliai bankszámlára, hiszen a munkaadók többsége kizárólag banki átutalással adja a fizetést.


A bankszámlanyitás feltételei bankonként változóak, azonban érvényes útlevél és személyi igazolvány+ lakcimkartya, valamint angliai lakcímünk igazolása minden esetben szükséges.

2011. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ahhoz hogy ott lakást béreljek kell bankszámla?
2011. jún. 4. 18:11
 3/14 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo, ha lakast szeretnel berelni ajanlom szerezz be referencialevelet mivel szinte kivetel nelkul mindenhol kernek, kiveve, ha nagyon nagy mazlid van, esetleg a foberlo maganszemely. A referencialevel taralmazza az elozo berlemenyedben fizettel e rendesen, megbizhato berlo voltal-e ilyesmi. A lakasberleshez egy masik referencialevel kell a munkaltatodtol, aki megerositi valoban naluk dolgozol, illetve egy bankszamlaszam, mert altalaban arrol vonjak a havi berleti dijat (ha irodatol berled biztosan) ha maganszemelytol akkor kp ban is fizethetsz, megegyezes fuggo, de arra vigyazz ha maganszemelytol berelsz akkor konnyebben valhatsz "aldozatta" ertem ezalatt, ha elromlik vmi a lakasban nem vallalja a kijavitas koltsegeit stb...ez csak egy pelda persze nem jelenti azt, hogy mindenhol igy van de jobban jarsz, ha irodatol berelsz. Jol tudod bankszamla nyitashoz kell egy lakcim, altalaban berleti szerzodes, bankszamla nelkul meg nem lehet lakhelyed. Ez egy ordogi kor sajna. Ha van ismerosod aki bemegy veled es o igazol, hogy naluk laksz, akkor van ra eselyed, nalam igy volt eloszor, mivel nekem sem volt lakasom elso korben. Jarj bankrol bankra, ha az egyikben elutasitanak, be a masikba es igy tovabb.....egyikben sikerrel jarsz ebben biztos vagyok.
2011. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen,valamelyiket meg kell szereznem és utána a másik már jön könnyebben..De a gumetreen magánszemélyek adnak ki lakásokat nem?és akkor talán ott tudnék bérelni valahogy.Ez a modern világ átka :D régen csak készpénz volt és nem volt ilyen gond ..:)
2011. jún. 4. 22:26
 5/14 anonim ***** válasza:
igen a gumtree-n nagyreszt maganszemelyek hirdetnek, de van iroda is. Sajnos vagy nem sajnos a maganszemelyek is kernek referenciat altalaban meg szobaberlesnel is nemhogy lakasnal. De proba szerencse:) Sok sikert! Ha esetleg van meg kerdesed megprobalom "kibogozni" neked tudom, hogy nem konnyu...
2011. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen..majd valahogy megoldom talán..majd kimegyek egy pár hónappal előbb,addig megpróbálom elintézni..
2011. jún. 5. 08:22
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak egy kis javítás: a gumtreen is inkább már csak ügynökségek hirdetnek. Régen voltak magánszemélyek, de ma már ritka nagyon. Úgy tűnik a hirdetés, mintha, de valójában nem.


Amúgy ügynökségen is kivehetsz lakást, a sógoroméknak úgy adtak ki, hogy leperkálták a félévet kp-ban előre, plusz az 1 havi kauciót, plusz az agency díjat, plusz a referencia checket.

Ez kb az otthoni lakásuk árának a fele volt.


A másik meg, hogy ha otthonról jösz az otthoni referenciák nem nagyon számítanak. A referencia check itt nem úgy megy, hogy te odanyújtod nekik a levelet, amit megirattál valakivel, hanem odaadod a telefonszámot (értelemszerüen angolt, mert külföldit max csak posh agency-k hívnak) és szépen körbetelefonálnak megérdeklődni, hogy ki vagy mi vagy, vagy küldenek egy hivatalos nyomtatványt, amit vissza kell küldeni kitöltve, aláírva. És még sokszor ezután is telefonálnak.

2011. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
en sem otthoni referencialevelre gondoltam, viszont a gumtree-t koszi utolso en sem tudtam, hogy mar igy megvaltozott :)
2011. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) akkor majd megpróbálom előre kifizetni fél évre vagy ameddig kell.
2011. jún. 6. 20:13
 10/14 anonim ***** válasza:
besétálsz a Lloyds TSB bankba és megnyitsz 10 perc alatt egy számlaszámot,lakcím elég bemondás alapján,ennél a banknál ezt konkrétan tudom,majd küldik a bankártyát a bediktált címre,pár nap múlva a pinkódot
2011. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!