Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyi körútra szeretnénk...

Erdélyi körútra szeretnénk menni a nyáron, a férjemmel és 8 éves kisfiúnkkal. Mit javasoltok? (árban és élményben is megfelelő legyen! ).

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát. ez attól függ mennyire ismered Erdélyt.Én innen vagyok.

Feltételnül hegyekbe menjetek, de gondolom nincs is más. Erdély tele van gyönyörű régi nagyon értékes templomokkal, kastélyokkal, ezeket is érdemes megnézni.Van olyan falu ahol még mindig népviseletben járnak.ezeket érdemes megnézni.Persze a szokásos. parjad. szováta körút.

Legjobb, ha vesztek egy térképet, olyat amelyiken írja a fontos természeti és mesterségi adottsáogkat. és persze érdeklődtök.

2009. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
En innen vagyok es hat szerintem a hegyeket erdemes lenne megnezni,gyonyoru tajak vannak erre fele.Vannak szep tavak is,es persze kastelyok meg templomok.Nem tudom hol lenne szallasotok de ha szeretitek az ilyen nepmuveszeti dolgokat akkor vannak ilyen panziok is.En tudnam ajanlani hogy nezzetek a Hargita fele is,na es meg vannak borvizforrasok is.Es egy jotanacs:a fenykepezogep ne maradjon otthon!:P
2009. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sovata - Medve tó, Békás szoros feltétlenül, Gyilkos tó, Szent Anna tó, Segesvári vár... most hirtelen ennyi jutott eszembe, de reggelig sorolhatnám. Gyönyörű hely. Én nem oda valósi vagyok, de mikor elmentem oda a szívem szorult össze, hogy elvették Magyarországtól ezt a gyönyörű helyet. Én mindenképpen vissza fogok még menni. Ja, szállásnak pedig Sepsiszentgyörgyön a Sugás-t ajánlom.
2009. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előző választ nagyra értékelem.

Hargita megye elsősorban csak ennyit tudok mondani, és ott bármerre. Csalódni nem lehet :) Jó szórakozást hozza :)

2009. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előbbi válaszoló vagyok megint csak.

Nem írtam le, én itt élek sovatatol nem messze. Még ígyis hogy közel vagyok szeretek odajárni és gyakran meg is teszem.

És ezt nemcsak én mondom, a turisták is szépnek, jónak találják szóval ezt tudom ajánlani.

Itt az anyanyelv is a magyar szóval ezzel sem lenne gond.

És igen, úgy volna a legjobb ha Magyarországnál lennénk még mindig, hisz odatartozunk...Dehát ez van, ilyen az élet. :(

Azért csak kívánom, hogy összejöjjön nektek ez a kirándulás és jó élménnyel térjetek vissza én úgy gondolom nem fogtok csalódni de tényleg. :)

2009. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
miért írjátok Szovátát románul:sovata
2009. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

En is Erdelyben lakom. Szerintem is Hargita megyebe gyertek elsosorban. Itt rengeteg szep hely van. Hegyek, volgyek minden:) Ha erre jartok Erdemes elmenni szerintem az "Egyes kohoz"- Ez Csikszentdomokos kornyeken van, Aztan Szeltersz re sem artana - Szinten az az utvonal, kicsit errebb, Szentegyhaza utan. Aztan a Hargitara is erdemes lenne elmenni ha mar itt vagytok. Persze Szovata, Parajd, Szekelyudvarhely is kihagyhatatlan:)

Remelem osszejon, Udv

2009. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
hozzatennem, ha arra josztok Kolozsvar is nagyon fontos allomashely. A Matyasszoborral egyutt:)
2009. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Meg azt tennem hozza ha Hargitamegyebe josztok az Almasi barlangot is erdemes megnezni.jo szorakozast!:)

a 2. valaszolo

2009. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Ha valóban erdélyi körútra szeretnétek menni, ajánlanám, hogy vegyétek példának az utazási irodák erdélyi körútjait. Azokban általában minden fontos látnivaló benne van. Ha viszont inkább az érdekességet, különlegességeket keresitek, akkor érdemes kisebb magyar falvakba ellátogani, hegyet mászni, túrázni, fürdőzni.

Attól is függ, hogy mivel utaznátok, mert autóval könnyen bejárhatjátok Erdélyország központi részét.

Természetesen az időkeretetek is nagyban befolyásolja az egészet.

Én mindenképp ajánlanám, hogy ne hagyjátok ki az útba eső nagyvárosokat, de szállást érdemesebb az útbaeső falvakban foglalni, kulcsosházakban, panziókban.

Csillagtúra szerűen is megoldható a dolog, tehát, hogy az adott időszakra szállást foglaltok egy fix helyen és onnan járjátok be a szűkebb-bővebb környéket, mindig visszatérve éjszakára a szálláshelyre.

Ha írsz privátban küldök neked egy csillagtúra- és programfüzetet Székelyföldről. (ez a szálloda kiadványa, ahol dolgozom és nem szeretném, ha ez a reklám helye lenne).

Remélem segíthettem:)

2009. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!