Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül a csak a...

Mennyibe kerül a csak a pótjegy nemzetközi vonatra külföld-külföld viszonylatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felhívtam a MÁV direktet, ahol érdeklődtem, hogy külföldi vonatra mennyibe kerülnek a pótjegyek (CSAK A PÓTJEGY KELL!) külföld-külföld viszonylatban (pl. Bécs-Róma).


Kiderült, hogy a MÁV-nál csak olyan járatokra tudnak kiadni pótjegyet, hálókocsijegyet, ami kimondottan Budapestről indul, az idei évtől már ár információt sem tudnak adni, mennyibe kerül a pótjegy pl. Bécs-Róma, vagy esetleg Nápoly-Palermo közti vonatra a helyjegy, nemhogy még a jegyet kiadni!


Szóval se információt nem tudnak az idéntől adni, se jegyet nem tudnak kiállítani.


Tehát, ha megvan a menetjegyem, akkor hogy a nyavajába tudok CSAK HELYFOGLALÁST intézni, ha a MÁV-nál már nem megy? Bármilyen más megoldás érdekel! Más vasútnál online, vagy hasonló módon, stb. ...


CSAK PÓTJEGYET szeretnék venni! Valakinek tapasztalata, ötlete?


2011. máj. 26. 07:26
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Én tavaly év vége fele utaztam Bécs- Róma viszonylatba a helyjegy 2000ft-ba került oda-vissza és én a mávnál vettem meg nemzetközi pénztárba. Szerintem menj el a legközelebbi jegypénztárakba és próbálkozz.

2011. máj. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen próbáld meg személyesen egy nemzetközi pénztárban tavaly ott még akármelyik viszonylata adtak ki hálókocsis jegyet meg helyjegyet is


ha mégsem sikerül itt elintézni akkor próbáld meg a Wasteel's utazási irodánál ( keleti pu)

vagy a nagy IBUSZ-nál ( József Attila utca)

ha ott se megy akkor vagy személyesen ha kint vagy vagy interneten a Trenitalia.it vagy .com honlapon értelemszerűen

2011. máj. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok volt.


Hiába dolgoznak elvileg ugyanabból a rendszerből az egész MÁV-nál, mégis vannak szerencsétlenebb pénztárosok itt is és ott is.


Egy rövidke törpénet:

Nemrégiben venni szerettem volna határátlépő jegyet Szlovákiából Ukrajnába (Cierna nad Tisou - Chop), de a Déli pályaudvaron nem voltak képesek kiállítani azt. Még a pénztáros arra is kért, hogy írjam le az állomás nevét, mégsem volt képes megtalálni a "rendszerükben". Aztán átmentem a Keletibe, ahol 5 perec alatt kiállították a kívánt határátlépő jegyemet. Csak úgy poénból visszamentem a Délibe és a pénztáros hölgy hajára kentem a jegyet, hogy "Nézd meg, bazzeg, ez kellett volna, erre nem voltatok képesek, a Keletiben meg azonnal megkaptam!", amire persze csak egy flegma választ kaptam.


Szóval szégyen, de ahány kassza, annyi kassás, és ahány kasszás, annyiféleképpen értelmezik az utasítást, annyiféleképpen végzik a munkájukat, annyiféleképpen adnak "szolgáltatást". :(

2011. nov. 21. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!