Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában mely városok felelne...

Angliában mely városok felelnek meg ezeknek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Igazából egy olyan várost keresek, ami nem a legdrágább környék, hanem az az átlagos ( tudom, kinek mi az átlagos...). Ahol elfogadható árakon találni lakásokat/házakat. Viszont emellett a biztonság is fontos lenne. Gondolom kint is vannak "luxus negyedek" és "gettók". Nos igazából mind kettőt szeretném elkerülni. Az elsőt azért mert nem engedhetem meg magamnak, a másodikat meg gondolom nem kell megmagyarázni...

Ilyen városokat ha tudtok, javasoljatok nekem, ha tudtok esetleg tapasztalatot is.

Emellett Bristol és Alvaston milyen városnak bizonyul?


2011. máj. 2. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
általában minden városnak van jobb és rosszabb negyede is. (ahogy pesten is rózsadomb és zugló és nyócker, meg tizenhárom
2011. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bristol ismerem,mert közel lakom hozzá. Nagyobb város de nem akkora mint London.Kikötőváros,és ahogy az első írta vannak jó környékek arra,és vannak "gettók" is..Ahol én lakom az is nyugodt kisváros..de itt is vannak gettó helyek,és jó helyek..Én például nem járok a gettó részhez mert semmi keresnivalóm nincs ott..Ki lehet kerülni..Nem hiszem hogy lenne olyan város ahol csakis szép és jó van..Még a legszebb kisvárosban is vannak furcsa esetek..

Bristol és környéke átlagos..Vannak elfogadható árér kiadó szobák/lakások,de vannak olyan árban is amitől az ember szája tátva marad..Meg kell találni a megfelelő helyet..Mi például a párommal a belváros központjában bérelünk egy 2 szoba +nappal+ konyha+ fürdőszobás,kertes házat viszonylag elfogadható árért..Minden közel van hozzá,és könnyen megközelíthető.Elég nyugis környék is..(bár most lenne lehetőségünk egy tök jó lakásra ami 4 szobás,hatalmas kerttel,külön parkolóval,még nyugisabb környéken..de az nekünk már nagy lenne...

Szóval a legtöbb kisváros nyugis,és átlagos..

2011. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Brighton!!!
2011. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:07

Ha nem veszi tolakodásnak megkérdezhetem hogy havi hány font-ért bérlik azt a házat? Csak mert pont olyanra lenne szükségem...

2011. máj. 2. 23:53
 5/14 anonim ***** válasza:

ma 21:07-es vagyok..

A teljes összegekre vagy kíváncsi??

Akkor írom:

Minden évben kell szerződést kötni..Vagy évente vagy félévente köthetted meg a szerződést.Hiába tervezed,hogy akár 5-10 évig akarsz ott élni akkor is csak évente hosszabbítják meg a bérleti szerződésedet.Ez avval jár,hogy fél vagy évente amikor új szerződést kötsz fizetni kell a szerződési díjat.Ügynöksége válogatja,hogy ez mennyibe kerül..Van aki 100 fontot van aki 200 fontot fizet,és van aki kicsivel kevesebbet..Mi évente 90 fontot fizetünk a szerződéskötésért..

De ez évente egyszer van..(de ez is a ház költéséghez tartozik)

Jelenleg a lakásért havi 550 fontot fizettek( de mi nagyon kifogtuk,mert általában ekkora lakást 600 fontért adnak ki..

-Szóval a lakás bérlés havi 550 font ( 500 -al indultunk,de évente mindig emelnek egy kicsit)

-Ehhez hozzájön a havi council tax ami a mi lakásunkra havi 130 font.(van ahol olcsóbb van ahol drágább,a lakástól függ mennyibe kerül a tax)

- Nekünk van internet,telefon,víz,gáz... ezekre olyan 150 fontot fizetek havonta..Így összesen a havi kiadás egy ekkora lakásnál 550+130+150= 830 font..Havonta..És ez csak a lakás..Nem olcsó...

JA! a lényeg..Kezdésnél kell fizetni másfél vagy két havi kauciót...és az ügynökségi díjat is ki kell fizetned...Mi lassan 4 éve béreljük ezt a lakást..és most szeretnék majd váltani..Mint írtam most lenne egy tök jó lakás,de nekünk az nagy..(pedig olcsón hozzá jutnánk..)

2011. máj. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Tervezek kimenni, csak úgy, hogy semmiu ismerős, nem könnyű.
2011. máj. 3. 09:25
 7/14 anonim ***** válasza:

ma 00:52 vagyok?

Mennyire tudsz angolul?

Egyedül jönnél?

Miben dolgoznál szívesen?

Hogy tervezed az elején?

(hátha tudok segíteni)

2011. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ma 00:52

38/N

2011. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Még csak egy év múlva mennék, mert úgy érzem az angol tudásom még nem megfelelő, illetve még a pénz se vet fel, mert még tanulok.

Anyukámmal szeretnék kimenni, és még csak ő tudna dolgozni, hisz én még csak amikor kimennénk leszek majd 17.

Elején, hogy is terveztem...

Keresek itthonról egy bérelhető lakást, amit jól leinformálok az átverések miatt. Anyukámnak keresnénk munkát még itthonról, ami után szintén után érdeklődnénk a munkaügyi minisztériumnál. Ez a két legfontosobb dolog, úgy gondolom. Hogy legyen fedél a fejünk fölött, illetve, hogy anyának legyen munkája.

2011. máj. 3. 18:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de amiket írtál, arra nagyon-nagyon kevés esély van. Lakást nem tudsz kivenni, csak helyben, mert magánszemély egy vadidegen külföldinek e-mail útján nem adja ki, az ügynökség meg sok pénzt elkér előre (gyakran 6 hónapot).


Munkához is kell angol bankszámlaszám, angol bejelentett lakcím.


Persze, visszatartani semmiképp nem akarlak! Kívánom, hogy sikerüljön!


Üdv, egy brightoni

2011. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!