Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ízlandon voltál már?

Ízlandon voltál már?

Figyelt kérdés

Nyárra tervezek nyaralást. Én Ízlandra gondoltam. Mennyi időre érdemes menni? Mikor? Milyen árak vannak? Mit érdemes meglátogatni?

Pozitív és negatív tapasztalatok is érdekelnek...

Köszönöm!


2011. ápr. 28. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Kérd meg édesanyádat, hogy süssön neked Ízes buktát! Abból vigyél magaddal jó sokat, mert helyben drága a kaja és Íztelen.
2011. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Voltam, már régóta nagy álmom volt eljutni oda.


1. Mennyi időre érdemes menni?

Vagy pár nap vagy pár hét.

3-4 nap alatt meg lehet nézni milyen is Izland, ha többet akarsz belőle látni ahhoz viszont sok idő és pénz kell, vannak hosszabb körutak, mikor az egész szigeteken körbe mentek.


2. Mikor?

Időjárás szempontjából - mivel óceáni éghajlat - nincs nagy különbség, nyáron sincs kánikula és télen sincsenek hatalmas minuszok, alapetően természetesen mindig hűvös. Télen túl sötét van, nyáron viszont esélyed sincs látni az északi fényt.


Pénzügyileg egyértelműen nyár a legrosszab választás, kb 5ször annyiba kerülnek az utak mint pl március környékén.

De nagyobb túrákra csak nyáron van lehetőség (a felföldön és "durvább" helyeken, mert a jegesedés miatt télen az egész felföldet és sok más területet is lezárnak.


3. Milyen árak vannak?

Az utazás ára nagyon változó... ha magad szervezed az egészet nagyon sok már maga a repjegy is (természetesen csak átszállással)... de ha szervezett utazásra mész akkor az alapköltségeket akár 150000/fővel is megúszhatod.

Mi így mentünk, de ott autót bérelve külön mentünk (a fizetős programok irreálisan drágák a szervezett utaknál is)


4. Mit érdemes meglátogatni?

Egy nap a fővárosra (engem ez érdekelt legkevésbé).

A kék lagúnát mindenképp!!! és az un. Aranyháromszöget (a geológiai törésvonal környéke, gehzírek és hasonlók)


Negatív tapasztalatom nincs. :)

2011. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

* szigeteken=szigeten


és a többi hibáért is bocsi :)

2011. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

2008-ban voltam. Nagyon szép hely! Sajnos nagyon drága. A hotelek nagyon drágák, viszont vannak olcsó kiadó szobák is. Kérdés mi érdekel téged, mi voltunk bálnákat nézni, gyalog körbejártuk a fővárost, megnéztük a Lundákat, elmentünk hajózni, elkerekeztünk a Barnafosshoz Reykholtból (márcsak a neve miatt is meg kell nézni). Minden nagyon nagyon tetszet. Az idő nem mindig volt jó, sokat esik az eső, viszont volt olyan is, hogy nagyon meleg volt (kb. 28-30 C fok). 3 hétig voltunk, de körbejártuk elég szépen a szigetet.Autót csak akkor érdemes bérelni ha nem vagytok kezdők, az utak keskenyek és az ország belseljében nincs rendesen kiépítve.

Top 3 amit szerintem mindenképp meg kell nézni:

1. Gejzírek ( és a Golden Circle)

2. Blue Lagoon

3. Reykjavík (nagyon hangulatós és a legtöbb túra onnan indul)

2011. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Milyen legitarsosaggal mentetek?

Tudsz ajanlani megbizhato szallast - szobat?

Nyaron menneknk a parommal kettesben.

Mikor vannak a fehereszakak, mikorra esik az az idopont amikor nem megy le a nap, egesz este reggel van?

Szeretnenk kb egy hetre menni, es nem riadunk vissza a feszitett tempotol. Az aktiv pihenes hivei vagyunk.

A GPS mennyire pontosan mutatja az utakat? Olvastam, hogy vanak napi turak is, de nagyon nagy kulonbsegek vannak a cegek arai kozott. Ti voltatok ilyen turakon? Ha igen melyik ceggel? Meg voltatok elegedve? Erdemes ezekre a turakra befizetni?

Az infokat elore is koszonom!

2011. ápr. 29. 23:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi Icelandairrel mentünk, de érdemes körülnézni, mert nem biztos, hogy az a legolcsobb. (Pl. Air Berlin Grazból jól hangzik).

A túrák nagyon jók. Drágák, de pl. felvesznek a szállásról így nem kell reggel a belvárosba menni. Az idegenvezetők nagyon jók és kedvesek. Néha van kedvezmény ha szervezett csoporttal mész (pl. olcsóbb a belépő )

Nem tudom, hogy működik-e a GPS, de ezt érdemes elolvasni: [link] [link]

Nyáron sokáig világos van, főleg júniusban.

2011. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget!

:)

2011. máj. 2. 08:45
 8/9 anonim válasza:
Ha í-ver írod, akkor inkább maradj itthon!
2011. máj. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha későn írok..xd

Tavaly júni 10-21-ig voltam..

Oda átszállás nélkül mentünk..

Ott autót béreltünk, avval jártuk körbe az egész szigetet, ahol ránksötétedett, ott sátoroztunk le..

Ez pont olyan időpont volt, hogy nagyon szép idő volt (sosem volt napközben 0 foknál kevesebb, 2 nap esett csak az eső; persze ez csak szerencse kérdése..), és végig világos volt.xd

Egy megszállott izlandrajáró ismerősünkkel mentünk, 13.szor volt most kint, ő szervezett mindent..

Ami legjobban tetszett nekem, az a "bálnales" volt valahol a sziget észak-nyugati részén xd

Haza átszállással juöttünk, Berlinben voplt az átszállás..

Árakról fogalmam sincs, mindent apa intézett, "semmit sem kötött az orromra" ilyen téren..xd

14/f

2011. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!