Kezdőoldal » Utazás » Európa » London vagy Magyarország?

London vagy Magyarország?

Figyelt kérdés
Hol jobb a megélhetés stb.
2011. ápr. 12. 18:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%-os!
2011. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:33


ritka nagy ostoba, tapló, buta p*raszt vagy te fiú :(

2011. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
82%

kedves internettel előjövő bunkó, képzeld ma már létezik könyvtár, netcaffé, netutalvány, hadd ne soroljam.

nem mellesleg tényleg olyan elképzelhetetlen, hogy a számlák miatt alig van pénz ruhára, de létszükséglet az internet egy nagyon súlyos 3000 forintért? és mi van ha munkához kell?

gondold már meg, miket írsz.

2011. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
17%
Ha olyan munkád van amihez internet kell és nem úgy kezdődik a munkanap, hogy hajnalban kimész a Moszkvásra azt talán felkapnak valami feketére akkor pláne nem lehet olyan fos a szitu
2011. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

az az 59%os vagyok akin korábban aki írta h nehéz a megélhetés magyarországon.


nővérem tanult 30éves koráig pszichiáternek felköltözött pestre mert pécsen nemtalált állást. ott 120ezer forintért dolgozott majd a kormány bezáratta asszem a lipótot majd kereshetett másik állást. nagyon megterhelő egy állás ám pszichiáternek lenni. kicsit több a felelősséged mint egy melósnak. vett egy garzonlakást 20 éves hitelre mert különben csak így tudta kifizetni.


ezután munkavállalóval szerzett egy állást skóciában ahol 1 hét alatt 480ezret keres. most szerintetek ezekután megéri itt maradni?

2011. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

azt leakartam írni h csak féltestvérem édesapánk más. őt 5,5 millióval megtámogatta mikor lakást vett mert megtehette. ezzel nincs semmi problémám nemirigykedem csakhogy kicsit más a helyzetünk. az én édesapám nyugdíjas tűzoltó 3 gyerekkel. minden másnap elmegy biztonsági őrnek. tönkreteszi magát a sok munkával és ezek után tud nekem adni 20ezret merthogy csinálom a jogsit. nincs problémám az összeggel csak rossz látni amint tönkreteszi magát a sok munkával különben mindhárman tanulók vagyunk még. úgyhogy sajna minden költség őt terhel.


én azért akarok szerezni egy szakmunkást elvégezni mert melósként könnyebb elhelyezkedni külföldön. pedig már leérettségiztem.

2011. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%
az internetes témára visszatérve 2500 forint chello van. nemtudom h ki hogy van vele ,de tanulásnál sztem elengedhetetlen dolog és nélkül sokkal nehezebb szocializálódni is. internet részemről fontosabb mint az h ruhát vegyek
2011. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesti vagyok,de évekig Londonban éltem..(jelenleg is kint élek,de már nem Londonban)

Ha visszagondolok,hogy milyen körülmények között éltem Londonban és Budapesten akkor egyértelmű,hogy Budapest a nyerő..Hogy miért?

Mert Budapesten is volt munkám.Volt lehetőségem túlórázni,így több fizetéshez is hozzájutottam.Van egy lakásom ahol csak én és a párom élt.Ha kifizettük a lakbért,és egyéb dolgokat,azért elég jól elvoltunk otthon is..Arról nem is beszélve,hogy a család,és barátok is mind ott voltak.Londonban hogy tudjunk spórolni nyolcadmagunkkal béreltünk egy házat.Elég fárasztó,és rossz volt egy szobában élni,és a több helyiséget megosztani tök idegen emberekkel.Nagyon hamar rájön az ember,hogy rendet rakni sem nagyon tud,mert van aki magasról leszarja,hogy mások nem a mocsokban akarnak élni..Sokszor nem voltak hajlandóak maguk után elmosogatni vagy a mosógépből kipakolni a cuccát..Volt aki hiába volt mindenkinek saját helye a hűtőben mégis rájárt mások kajájára..Voltak akik nem voltak tekintettel másokra ,és nem érdekelte őket,hogy esetleg valaki éjszakás,vagy korán lefekszik,mert hajnalba kell kelnie..Ő akkor is bulizik,iszik,tombol..Ha viszont ez az élet nem nyerő akkor külön garzonlakást bérel az ember,ami már nem is olcsó..Ilyenkor meg hamar rájövünk,hogy a szállás,és egyéb költségek szinte elviszi az egyikünk fizetését.

Bizony akkor otthon jobb,mert ott legalább nem ment el a teljes fizetésem.Az a baj,hogy sokan avval jönnek hogy a létminimum itt kint négyszer több mint otthon.Ez igaz.De ötször-hatszor drágább a szállás,és itt is állandó áremelések vannak..(éppen tegnap csodálkoztam,hogy a kormány bejelentette,hogy nem lesz benzinár emelés mégis tegnap 1.35 lett a benzin.

Pár év óta vallom,hogy azok akik otthon tudnak érvényesülni,akiknek otthon van állásuk,és nincs rengeteg hitel tartozásuk,azok ugyanolyan színvonalon tudnak élni mint itt kint..Voltaképpen otthon legalább nem egy rakáson él egy csomó idegennel..

Ha újra kezdhetném az elmúlt éveket soha nem jönnék ki Londonba..Nálam már lehullt a rózsaszín köd..ími még itt sok emberen rajta van..

2011. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

: ma 19:59.nek

Ne haragudj,de az ilyen szövegekre mondom,hogy "messziről jött ember azt mond amit akar"

Én nem hiszem el hogy a nővéred 1 hét alatt 480 ezret keresett..Ez képtelenség..A főnököm angol,igazgató,és ő havonta keres kábé 2000 fontot ami itt kint piszok jó fizetés..

Ezért is tartom kizártnak,hogy a nővéred ennyit keres,mert ez azt jelenti,hogy durván 1 hét alatt 1550 fontot keresett...ami havonta durván 6200 font lenne..Bakker a miniszteri tanácstagok nem keresnek ennyit...

Szóval ez kamu...és az a baj,hogy sok ilyen szöveg után sokan azt hiszik Anglia egy édenkert...

Tudod a másik az,hogy felesleges forintba átszámolni,mert akkor lehetne azt is mondani,hogy egy kislakást 250-300 ezer forintért bérel az ember mindenestül..Elég nagy számok ezek...ezért nem érdemes forintba számolni,mert itt mindenki fontból él..

2011. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

nővéremnek kint állják a szállást és a kaját a korházban. igaz cserébe 168 órát dolgozik. másik haver aki étteremben szakács szintén állják a kaját és a szállást. nemmondom hogy könnyű dolog ez az egész itt vagy kint dolog.


másik barátom viszont hollandiába akart kimenni munkaközvetítő keresztül csakhogy őt átvágták itthon konkrétan a munkaközvetítő. kint írták alá a munkaszerződést és ott már kevesebb pénzt igértek nekik mint amennyiben itt megegyeztek és ködbért is felszámoltak volna ha nem maradnak kint legalább 2 évig

2011. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!