Kezdőoldal » Utazás » Európa » Honnan érdemes Hollandiába...

Honnan érdemes Hollandiába kimenni?

Figyelt kérdés
Kiszeretnénk költözni a férjemmel és a lányommal,csak nem tudjuk hol érdemes elkezdeni szervezni a dolgokat.Sajnos itthon nem túl jó a jövőkép-sőt 0! A tervünk szerint a férjem kimenne dolgozni,mi meg csak akkor mennénk utána ha minden stabil odakint.Honnan érdemes elkezdeni??
2009. márc. 2. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha úgy érted, hogy mivel kezdjetek, akkor én elkezdenék állást keresni. Itthonról, interneten. Aztán természetesen a férjednek ki kell mennie, ha behívják interjúra.

Hollandiában az angolnyelvvel még munkahelyen is elindulhat az ember, de azért nem árt hollandul sem megtanulni. Ezt is lehet itthon.

Ha megvan az állás, lakást kell szerezni. Ez a városokban elég nehéz feladat, nagyon drágák, kicsik a lakások és nem nagy a kínálat, vidéken egyszerűbb.

Nem tudom mennyi idős a gyerek, de ha iskoláskorú, akkor el lehet kezdeni iskolát keresni neki és megpróbálni úgy időzíteni a költözést, hogy ne iskolaév közepén legyen.

2009. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!! Köszi a a választ.Állás lehetőség már lenne neki, mert erősáramu berendező szerelő és lecsaptak rá hamar.Angolul ő társalgási szinten beszél.Én szociális gondozó vagyok jól beszélek angolul.A lányunk most volt 4éves.Szeretnénk meg próbálni.Van itthol saját lakásunk,de már belefulladunk a hitelekbe,én elveszítettem az állásom,ráadásul Szabolcsban élünk,hát semmi lehetőség.

Úgy gondoltuk,hogy itthon addig albiba kiadnánk a házunkat,hiszen ez a mi biztos pontunk bármi történne.Csak nincs odakint ismerős és így picit félek.

2009. márc. 2. 12:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleg o eselyekkel indultok, van szakmatok es nyelvtudas, raadasul a kislanyotoknak meg lesz ideje es moda megtanulni hollandul az iskolakezdes elott. Eleinte biztos nehez lesz egy idegen orszagban, ahol a nyelvet sem beszeled, de vedd fel a kapcsolatot (szerintem mar itthon) a kinti magyarokkal! Ok tudnak sok gyakorlati tanacsot adni, raadasul ott sem leszel egyedul.


Hasznos linkek:


[link]


[link]


[link]


Sok sikert!

2009. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!

Aranyosak vagytok:))

2009. márc. 2. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez igy nagyon jo, hogy beszeltek angolul, es a ferjednek mar lenne is munkahelye azonnal. Mindenkepp menjen ki a ferjed, akarmikor mar, es eleg hamar utana tudtok menni a kicsivel, mert igazabol a munkahely a lenyeg. 1 honap mulva lesz mar fizetese, es mar mehettek is majd.

Lakast azt ugyis kint kell inteznetek majd, de lehet hogy a munkahely is segiteni fog.

Jo, hogy beszelsz angolul, a kislany pillanatok alatt megtanul majd. Ezzel a vegzettsegeddel te is elfogsz tudni helyezkedni, ebben biztos vagyok. Ha mashol nem, idosek otthonaban eloszor.

Minel elobb menjen a ferjed, hamarosan pedig ti is, ne vesztegessetek az idot otthon, nem erdemes!!!

Mi Angliaba jottunk, ugyancsak kisgyerekkel, nagyon jo minden itt. Azt az egyet banom, hogy nem elobb koltoztunk mar ki, mindjart a csatlakozas utan, 2004. majusaban. Otthon mindennap elvesztegetett ido volt szamunkra csak.

Menjetek ki, sok sikert nektek!!!

2009. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nezd meg ezt is: utazas.com es az euvonal.hu-t is!
2009. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)) Remélem én is így fogom visszanézni,hogy kár ,hogy nem hamarabb léptünk:))

Itthon csak a kétségbeesés van.Pont most szembesültem vele,hogy megint nőtt a lakástörlesztőnk.:((((

Nem tudom miért kell ebből az országból elüldözni mindenkit??!!

2009. márc. 3. 13:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Nem tudom,hogy nezed-e meg ezt az oldalt,mert latom,a kerdest nem eppen ma tetted fel??:)

De ha esetleg nezed,es van lehetoseg,akkor vegyel fel msn-re(a cimem: roll0chi@hotmail.com)

Es a kerdeseidre szivesen valaszolunk,mar ha tudunk!

Mi 2eve elunk Hollandiaban,es a kis fiunk mar itt szuletett fel evvel ezelott:)

Szoval ha kerdesetek van,mi szivesen segitunk:)))

Udv!

2009. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsi ,elirtam az msn cimem!!

roll-chi@hotmail.com


Bocsi:)))

2009. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!