Kezdőoldal » Utazás » Európa » Belgrád vagy Szarajevó?

Belgrád vagy Szarajevó?

Figyelt kérdés

néhány napos kirándulásról lenne szó.

még egyáltalán nem voltam a balkánon.

melyik várost ajánlanátok?

(ha Belgrádod választom gondolkodom, hogy Koszovóba is elmegyek).


2011. ápr. 3. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltál még egyáltalán Balkánon akkor szerintem kezdd Belgráddal..

ha majd azt már láttad utána majd érdemes elmenni sarajevoba is, mert az is szép, de Belgrád az sokkal szebb komolyabb és európaibb

Sarajevo az a mecsetek miatt érdekesebb, de azért a szerb ortodox templomok is nagyon klassz "spirituális" élményt adnak

mindkét városban ami nagy élmény azok a háborús romok felfedezése


azért az nem olyan egyszerű, hogy elmész Koszovóba is, mert az még elég messze van Belgrádtól..onnan kb 500-550 km

akkor egyszerű, ha kocsival mész......ha tömegközlekedsz, akkor a vonatról már le is mondhatsz Koszovóba ..... a busz viszont nagyon jó Belgrád és Pristina közt

Belgrádban a vasútállomás mellett van a buszpályaudvar ahol nagyon sok különböző busztársaság van, ott majd informálnak, amúgy nem drága, csak az út Belgrádtól Pristináig ahogy írtam nem rövid


én még a helyedben azon is elgondolkodnék, hogy Belgrád és onnan sarajevo....a két város közt minden közlekedés aránylag ( a balkánhoz képest) tűrhető pl egy nap több vonat is van ( mert általában a balkánon egy nap kb egy vonat megy mindenhova)

2011. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

arra még vigyázni kell, hogy lehet, hogy belepecsételnek a koszovóiak az útleveledbe ha arra mész


és akkor ha az útleveledben már van egy koszovói pecsét akkor a szerb határőr már lehet, hogy el sem fogadja az útleveledet

komolyabb határokon, pl Horgos vagy Dimitrovgrad ott elfogadják, de a Boszniai szerb köztársasági határőrök már nem fogadnak el olyan útlevelet amiben van koszovó pecsét

mert tudod a szerbek nem ismerik el koszovót

A boszniai szerb köztársaság az nem szerbia, tehát oda akkor mész mikor majd sarajevóba mész

remélem tudod hogy mi a boszniai szerb közt..azokkal jobb vigyázni

a szerbia az Srbija a másik meg republika Srpská

2011. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szóval útlevéllel induljak neki mindenképpen...

úgy tudom szerbiába, boszniába elég a személyi magyar állampolgárként, viszont Koszovóban biztos elkérik.

jól gondolom?

egyébként Belgrád-Koszovó lesz az úticél :)

2011. ápr. 10. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:

nem kell az útlevél elég a személyi igazolvány, de balkánon sose lehet tudni.

azért, mert előfordulhat, hogy azt mondja a határőr, hogy útlevelet és ha nincs nem fogadja el...hivatalosan ilyen nincs papíron, de Balkánon megeshet az ilyen

mert nem felkészültek vagy mert nem ismerik a szabályokat vagy mert direkt akar veled kicseszni, hogy pénzt adjál neki baksist

és ha elolvasod a külügyminisztérium oldalát, ott is azt írja, hogy ha van akkor inkább használjunk útlevelet


Én azt javaslom neked, mint balkánlátott ember, hogy mindenhol a személyid mutasd, hogy ne pecsételgessenek, de ha kérik, hogy "útlevél?? akkor azért ott legyen nálad, hogy meg tudd mutatni


én mostmár negyvenszer is voltam lent és most sem mernék elindulni útlevél nélkül


pl: a montenegroi vonat 5 km erejéig egy alagútban bemegy a Boszniai szerb köztársaságba..

nem mindig de sokszor jön a boszniai szerb határőr és kéri az útlevelet és nekem oldalanként nézte meg, hogy nincs e benne Koszovó pecsét.



akkor Koszovónál meg ragaszkodj a személyihez, hogy később ne legyen gondod a pecséttel, mert amit írtam az megtörténhet a pecséttel.

2011. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de papírforma szerint Albánia kivételével minden balkáni országba Koszovóba is jó a kártya formátumú személyi
2011. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem Szarajevó jobban tetszett, de Belgrád is jó volt.

Szarajevó számomra nagyobb élmény volt, mert tele van mecsetekkel, amik számomra érdekesek. A belvárosnak van egy keleti bazáros része, és egy monarchia korabeli európai belvárosa, és a kettő egybe van épülve, ezért a belváros szerintem nagyon izgalmas. Belgrádnak meg van egyfajta balkáni hangulata, a szó jó értelmében véve, olyan vad vidék kicsit, de megvan a maga bája is, jó éjszakai élettel, és látnivalók is vannak bőven. Ha az ember nyitott a Balkán iránt.

2011. ápr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!