Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan, aki Németország...

Van itt olyan, aki Németországban élt? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Elsősorban 18-30 évesek válaszát várom.

Jobb kint élni, mint itthon? Ha igen, miért? Milyenek az emberek, a hangulat... Miben különbözik Magyarországtól? Miben rosszabb, és miben jobb kint az élet? Szóval mindent írjatok le:D


2011. ápr. 1. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hello! Én jelenleg is itt élek és dolgozom, Au-pairnek jöttem ki, de jelenleg a szakmámban dolgozom. Egyértelműen állíthatom, hogy sokkal jobb itt élni, mint Magyarországon. Nemcsak a fizetés miatt, hanem azt, hogy a munkahelyen emberként bánnak veled, megvan a kölcsönösm tisztelet munkaadó és munkáltató között. Az árak pedig abszolút nem nagyobbak, mint otthon, sőt! Ha pedig a fizetés arányában nézzük az árakat, akkor egyértelmű a különbség, hogy melyik országban élnek jobban az emberek. Nálunk az aldi-ban pl. 1 kg cukor 0,65 eurocent.(Pont tegnap vettem.) Az emberekről annyit, hogy igen,a németek kissé távolságtartóak a külföldiekkel, de egy idő után megszoknak. Nekem pl. vannak német haverjaim akikkel eljárunk sörözni vagy pl. bayern meccsre(Müncheni vagyok).
2011. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Èn svédországban élek, ha ez is érdekel.

Az EGYETLEN ami JOBB itt, hogy itt többet keressel, könnyeben megélsz.

Amúgy hidd el, magyarország sokkal normálisabb ország minden szempontról nézve. (kivéve mint mondtam a pénz, itt egész életemben a magyarországról kivándorló anyukám tartott el engem, és testvéremet, a rendszerváltás elött pár ével költözött ki)

2011. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Svédországot nem ismerem. De a németek viszont nagyon szimpatikusak nekem, eddig nem találkoztam még bunkó némettel:) Bár biztos van:) De nekem nagyon szimpatikusak. Meg teljesen más a hangulat ott, mint Magyarországon.
2011. ápr. 1. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Tudom, hogy nem minden az, hogy jobban keres valaki egy másik országban, de egyet ne felejtsen el senki sem. Igaz, hogy életed végéig "külföldi" maradsz, de ha megtalálod a számításod(nem mindenkinek sikerül), akkor sokkal jobb életed lehet Németországban, vagy más fejlett országokban, mint Magyarországon, ugyanis odahaza a fiataloknak, a gyermeket tervezőknek sajnos nincs jövőképe, perspektívája, mivel egyik napról a másikra kell hogy éljenek, és hónap végén pedig vagy befizetik a számlákat, vagy kajálnak. Sajnos ez a mai Magyarország. Azt tudom mindenkinek tanácsolni, hogy aki fiatal és beszéli a nyelvet, van egy szakmája, akkor vágjon neki pl. Németországnak, vagy egy másik nyugat európai országnak, mert megéri. Fiatalon azért jobb a helyzet, mert ha már valakinek családja van, gyerekei vannak, akkor már sokkal nehezebb a külföldi élet.
2011. ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

hogy kb azt mondod, hogy mindenki hagyja el magyarországot, legyen magyar ország még szarrabb (szerintem most nem az de akárhogy is..) és idövel, tünjen el a magyar nép, nincs többé magyarország, és az a kevés ember aki külföldön megtartotta a magyarságát, olyan lessz mind egy Kurd, vagy cigány, ország nélküli ember.


Minek beszélünk magyarul b@zmeg, ugyse visszük sokra.

Kezdjük a gyerekeinket némettül és angolul tanitani folyékonyra, hogy mehessenek külföldre.

2011. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Két évet éltem, szuper volt!!!!!! Jó nyelvtudással könnyű lesz kapcsolatokat teremteni.
2011. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Heló!


Németországban vagyok, igaz, csak tanulni (fél évre).

Hogy jobb-e kint élni, az már-már nem is szubjektív, az árak, ahogy fentebb is írta valaki, sokkal alacsonyabbak, mint nálunk, nem beszélve róla, hogy a fizetések 6-8x akkorák, mint otthon.

Az emberek -ahogy én eddig észrevettem- nagyon kedvesek, türelmesek, ami szerintem betudható annak, hogy nem idegeskednek állandóan, mivel a fizetésükből meg tudnak bőven élni -ez otthon is így lenne, ha ilyen szintű fizetéseket kapnának az emberek, erről meg vagyok győződve. A tanárok segítőkészek, kedvesek, én az NDK-részen vagyok (Bayern ugye nem az), és itt valahogy mintha még örülnének is a magyar cserediáknak vagy nem tudom, hogy mondjam :) Tudják ők is, hogy pl. München már dugig van mindenféle népekkel, törökökkel stb. vagy akár Berlint is mondhatnám.

A legtöbb ember audival, mercedessel, bmw-vel vagy valami nagyon csúcs opellel jár és itt az audi, merci, bmw nem megy luxusszámba. Egy pályakezdő ha talán nem is, de aki már egy ideje munkában van szerintem -legfeljebb- 5-6 havonta tudna venni egy olyan kocsit, amilyenről a magyarországi fizetések mellett csak álmodik a nyomor :)

Miben más?

A nyugdíjasok nem utaznak ingyen, teljes árú jegyet fizetnek a tömegközlekedésért, amit én otthon bevezetnék (persze a segélyezést is beszüntetném azon nyomban).


Ha az alapképzés után itt kapnék munkát, megfontolnám, hogy visszamegyek-e Magyarországra, amíg ezeket a féreg politikusokat el nem takarították a színről.

Ja igen, a kedvencem, hogy itt mindenki tudja, hogy milyen aljasak a magyarországi politikusok (és itt leginkább azokról van szó, akik nem tavaly jutottak be a parlamentbe először) és tudják hogy 99%-ban ők a felelősek azért, hogy olyan szenzációs a gazdaságunk.


Egy szó mint száz: nevetséges, ami otthon zajlik.

2011. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En csak nyaralok itt, mert a baratom nemet, (ba-wü), de en is erzem, hogy itt tudjak az emberek, hogyan kell elni, mert van idejuk, es penzuk. Igy egy csomo jo, igenyes lehetoseg van, hogyan relaxaljon munka utan.

Irigylem oket, mert mi magyarok is megerdemelnek mindezt, hiszen kemenyen dolgozunk otthon. De sajnos a penz nem a mi zsebunkben landol.

En nagyon sajnalom, de sajnos ugy gondolom, hogy igenis akinek van egy kis esze, az otthagyja Magyarorszagot.

Mert egyszer elunk, es megerdemeljuk, hogy akkor az egyszer ne nyomorogjunk.

De tudom, hogy nem fogja mindenki otthagyni Mo-t, mert vannak emberek akiket kirobbantani sem lehet otthonrol. Es ez így van jol, van hova "hazamennem".

2011. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, én legszívesebben most kiköltöznék. Olyan jó lenne a legszebb éveimet egy felszabadultabb közegbe megélnem:D

Itthon állandóan csak a spórolás van, a stressz, pénzhiány:( És a legrosszabb az, hogy apám mindeközben sz*rrá dolgozza magát, ráadásul olyan munkája van, hogy bármelyik nyugati országban tízszer ennyit kereshetne minimum, és nem rokkanna bele, mire eléri a nyugdíjkorhatárt. Nagyon szomorú itthon a helyzet, és valóban jobbat érdemelnénk:(

De sajnos érettségi előtt állok, ráadásul ha egyből felvesznek az egyetemre(remélhetőleg:) akkor az még min. 6 évre ideköt. Ha nem, akkor 1 évre mindenképp kimegyek:)

2011. ápr. 4. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem éltem ott,sajnos.Mindenképp kiakarok menni,először majd érettségi és a szakmai OKJ-s képzés után.4-5 év múlva már teljesen más lesz a világ szerintem.Valamennyit fejlődik talán Magyarország,vagy süllyed,nem tudni.Ezek mellett a meggondolatlan,ostoba,egymással harcoló,egymást leköpő,országgal nem foglalkozó politikusok mellett persze,hogy egy nagy semmi Magyarország!

Mert valamikor talán volt tekintélye ennek az országnak is,de az nagyon régen volt!

Most persze,hogy elmegyünk itthonról.A hazaszeretettel nem eteted a gyerekedet meg magadat,te nagy magyar!(ez most azoknak a drága magyar érzésű embereknek szól..)

2011. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!