Kezdőoldal » Utazás » Európa » Körütazást tervezek Európában...

Körütazást tervezek Európában a nyárra! Tippek?

Figyelt kérdés
Még csak 16 éves vagyok, de egy kisebb körutazást szeretnék tenni Európában. Az útvonalat még konkrétan nem gondoltam át. Úgy tervezem hogy Budapestről indulok, Velencébe, onnan Zürich vagy Genf, onnan Párizs, majd egy déli német város, aztán vissza Magyarországra. Ha így maradna akkor ez 5 állomás lenne. Mindenhol 2 éjszakát töltenék el. Vonattal szeretnék menni. Nem kell semmilyen ellátás a hotelekbe. Angolul nagyon jól beszélek és jönne velem egy haverom aki pedig németül tud jól. Szerintetek ez körülbelül mennyibe kerülne így ránézésre? Egyéb költőpénz nélkül. Csak normális válaszokat várok.
2011. márc. 15. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
akkor lehet kb megsaccolni ha tudod a konkrét útvonalat és megnézted a vonatjegyárakat. nem lesz olcsó így sem. itt németben pl annyi a vonatjegy mint a repülőjegy. azért a 10 nap alatt kell valami szállás is, márcsak a tisztálkodás miatt is. hostelek itt németben 15-20 euró fejenként. aztán ezenfelül már csak a kaja kell, amit olcsóbban meg lehet úszni ha hideget esztek. sztem napi kb 6-10 euró, de függ attól hogy mennyit és mit akartok enni.
2011. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a vonattal kapcsolatban érdemes INTERRAIL

jegyet venni

Interrail jegyet országonként külön is lehet venni, de az "Interrail-global- pass" az egész európában érvényes annyi ideig ahány napra veszed

ameddig érvényes ameddig akármelyik országban akármeylik vonattal utazhatsz vele de a helyjegyeket bizonyos vonatokra meg kell venni


Interrail global pass 5 napra kb 150 euro

10 napra kb 230 euro

ez azt jelenti, hogy öt ill tíz napig arra mész amerre akarsz vonattal nyugaton ( pl oroszban nem) és az öt vagy tíz napnak nem kell egymás után következnie, 1 hónapon belül kell beírni az öt napot, így ha 4 napot eltöltesz valahol, elég csak a tényleges utazás napját beírni ez nagyon megéri sztem


a helyjegyek: németben szinte semmire sem kell pótjegy az interrail mellé csak CNL vonatra 3-10 euro

franciaországban TGV-re és Corail Lunea-ra kell helyjegy de csak 1 euro 50 cent de max 8 euro

Ausztriában? Svájcban belgiumban smmire sem kell helyjegy tehát gyakorlatilag ha van iylen Interrail akkor ingyen van

olaszországban érdemes mindenhova gyorsvonattal menni "Regionale Velocce"vagy éjjeli vonattal "ICN" mert ezekre nem kell pótjegy

mert amúgy olaszban egy Intercity pótjegy 3-25 euro és egy Eurostar city, Av nvagy Av fast vonat helyjegy akár 100 euro is lehet ( CSak a helyjegy 100 euro jegy nélkül)


szállás sztem nem nagy történet olcsó hostelek mindenütt vannak de Párizzsal vigyázni kell mert szarért hugyért is elkérnek akár 50-100 eurót fejenként éjszakára úgy hogy a szállás egy szar

Car- tour nál jó szállások vannak nyugat európára

2011. márc. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!